سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 09:16

درخواست کارشناس بانک صنعت و معدن از جهانگیری و شریعتمداری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عالی جنابان:
جناب آقاي جهانگيري معاون اول محترم رييس جمهوري
 جناب آقاي شريعتمداري وزير محترم صنعت، معدن و تجارت

در روزگار غريبي زندگي مي‏كنيم. درست است كه با درايت و تدبير مسئولان نظام تحريم‌‏هاي ظالمانه كه اقتصاد كشورمان را به ركود نشانده و واحدهاي صنعتي را با مشكلات عديده روبرو ساخت، بر طرف شده و عرصه توليد وارد مرحله جديدي شده است اما هنوز راه براي رسيدن به ايده‌‏آل صنعت زمان باقي است كه نيازمند همراهي، همدلي و برنامه‌‏ريزي تمام بخش‏هاي مختلف است.

در فضاي كنوني، بانك صنعت و معدن را مي‏بينيم چه در دوران تحريم و چه پسا تحريم تنها به ماموريت خود انديشيده و طرح‏‌هاي بزرگي را در كشور به بهره‌‏برداري رسانده، طرح‌‏هايي كه هر كدام در منطقه‏‌اي از اين سرزمين چراغ‏‌هاي اميد را در دل انسان‏ها روشن كرده است.

افتتاح تنها سه طرح پتروشيمي كاويان، لرستان و مهاباد كه جمعاً 855 ميليون يورو تسهيلات از بانك صنعت و معدن دريافت كرده‌‏اند در سال‏‌هاي اخير 3000 شغل جديد ايجاد كرده و بهره‌‏برداري از پنج طرح نيروگاهي آذرخش گلستان، مولد برق يزد،توليد برق خوزستان (بهبهان)، نيروگاه كرمانيان، ماهتاب كهنوج و 6 طرح مقياس كوچك با تامين مالي از اين بانك 1060 نفر را از بيكاري نجات داده است.

و اين‏ها كه گفتيم در مقابل تامين مالي ده‏ها طرح فولادي و ساختماني و صنعت سيمان و صنعت ريلي كه يا مصوب شده‏اند و يا در حال اجرا و بهره‌‏برداري‏‌اند تنها مشتي از خروار محسوب مي‏شوند.

و سرانجام در نخستين روز اين هفته شنبه 22 مهرماه سال جاري شاهد افتتاح كارخانه فولاد ميانه بوده‌‏ايم، يك واحد بزرگ توليدي كه نقش مهمي در صنعت فولاد كشور ايفا مي‏كند و با تسهيلات 282 ميليون يورويي بانك صنعت و معدن  سالانه 800 هزار تن فولاد اسفنجي توليد مي‏كند و موجب اشتغال مستقيم 300 نفر و غيرمستقيم 800 نفر شده است.

در مراسم افتتاح اين طرح صنعتي مهندس جهانگيري، معاون اول رئيس جمهوري و دكتر شريعتمداري وزير صنعت، معدن و تجارت به تفصيل  سخن گفتند و انتظار مي‏رفت كه در ميان آن همه سخنان ارزشمند حداقل نامي از اين بانك نيز به انگيزه تلاش سيستم بانكي و نه از باب قدرداني بر لب بياورند چه بسا در زمان‏ها و مكان‏هاي مختلف اين دو بزرگوار از تلاش‏هاي اين بانك تقدير كرده‏اند اما اين درخواست از طرف كاركناني است كه تمام هم و غم آن‏ها راه‏اندازي بخش توليد و ايجاد اشتغال براي هموطنان عزيز است چه بسا به جرات مي‏گوييم امروز عزم و اراده بانك صنعت و معدن براي خدمت به كشور و ساختن آينده بهتر و روشن تر جهت فرزندانش دو چندان شده است تا در مسير بهروزي اين ملت سربلند گام بردارند.
از طرف : كارشناس بانك صنعت و معدن

خواندن 363 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395