سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 10:21

پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات اتریش

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: براساس  بر اعلام نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات پارلمانی اتریش که روز یکشنبه ۱۵ اکتبر برگزار شد، سباستین کورتس (Sebastian Kurz) وزیر خارجه این کشور و رهبر حزب محافظه‌کار "مردم" (OVP)  توانسته است با کسب 31.4 درصد از آراء، بیشترین سهم را از۱۸۳ کرسی پارلمان این کشور از آن خود کند. با این نتیجه کورتس ۳۱ ساله می تواند جوانترین نخست وزیر تاریخ اتریش و اتحادیه اروپا شود.

به گزارش یورونیوز، حزب راست‌ افراطی آزادی مردم اتریش (FPÖ) که از مخالفان سیاستهای مهاجرتی است نیز با کسب 27.4 درصد از آرا جایگاه دوم را از آن خود کرد.

هاینتس کریستیان اشتراخه(Heinz-Christian Strache) رهبر این حزب روز یکشنبه در زمان انداختن رای خود در صندوق پیش بینی کرده بود که نتایج این انتخابات برای حزبش «تاریخی» باشد. نتیجه‌ای که امروز برای این حزب افراطی حاصل شد، بهترین نتیجه از سال ۱۹۹۹ میلادی تا کنون محسوب می شود.

این حزب در حالی به این موفقیت دست یافت که در سالهای اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی و امنیتی و همچنین بحران مهاجرت، در بسیاری از کشورهای اروپایی احزاب پوپولیست  بطور قابل توجهی قدرت گرفتند.

حزب چپ «سوسیال دموکرات» (SPÖ) به رهبری کریستین کرن(Christian Kern) صدراعظم اتریش نیز با کسب ۲۶.۷ درصد از مجموع آراء در جایگاه سوم قرار گرفته است.

لیبرال‌های «نئوس» (NEOS) با ۵ درصد در جایگاه چهارم قرار دارند و حزب «پیلز» (Pilz) به ریاست پیتر پیلز(Peter Pilz) با کسب 4.1 درصد و سبزها با کسب 3.3 درصد از آراء جایگاههای بعدی را از آن خود کردند.

در این انتخابات، نمایندگان ۱۶ حزب با یکدیگر به رقابت پرداختند و از آنجا که محافظه کاران نتوانسته اند اکثریت مطلق آراء را به دست آورند، به این ترتیب دولت آینده اتریش، به روال سالهای گذشته، بار دیگر دولتی ائتلافی خواهد بود. طی ۱۰ سال گذشته اتریش همواره توسط دو حزب اصلی «مردم» و «سوسیال دموکرات» اداره شده است.

خواندن 273 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395