سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 10:41

تهران میزبان چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته با حضور و مشارکت ده ها کارخانه، کارگاه، شرکت و واحد تولیدی و خدماتی داخلی و خارجی از 3 تا 6 آبان ماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته؛ رسول شجری رئیس اتحادیه‌‌ کشوری کیف و کفش گفت: در این نمایشگاه علاوه بر تولید کنندگان داخلی، شرکت ها و تولیدکنندگان برخی کشورها، از جمله کشورهای ایتالیا، ترکیه، چین، روسیه، هند، آلمان و فرانسه حضور و مشارکت داشته و جدیدترین تولیدات صنعت چرم و صنایع مرتبط با این هنر صنعت را به نمایش عموم می گذارند.

وی اضافه کرد: چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته که در سالن های سالن 8 ، 9 ، 10 ، 11 ، 12 ، 13 و فضای باز محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد، بیش از230 شرکت حضور خواهند داشت.

شجری با بیان اینکه از این تعداد 150 شرکت داخلی و 80 شرکت خارجی هستند، خاطر نشان کرد: قرار است در طول برگزاری این نمایشگاه؛ چهار هیئت تجاری خارجی از کشورهای روسیه، چین، ایتالیا و ترکیه از نمایشگاه بازدید و با شرکت های ایرانی وارد مذاکرات تجاری شوند.

احمد ابوالحسنی رئیس ستاد اجرائی چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته نیز از حضور هیئت هایی از استان های مختلف کشور از جمله استان های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان و همدان در این نمایشگاه خبر داد.

وی با بیان اینکه چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم،کیف، کفش و صنایع وابسته در فضائی با مساحت حدود 15 هزار متر مربع برگزار می شود، افزود: در حاشیه این نمایشگاه چهار نشست و کارگاه علمی و تخصصی با حضور استادان دانشگاه ها، متخصصین و صاحبان صنایع چرمی کشور برگزار خواهد شد.

ابوالحسنی اضافه کرد: با وجود این که این نمایشگاه چهارمین دوره خود را می گذراند اما شاهد استقبال چشمگیر شرکت های مختلف داخلی و خارجی برای حضور درآن هستیم و نسبت به سال گذشته در هر دو بخش داخلی و خارجی رشد حدود 15 درصدی مشاهده می شود.

وی گفت: در چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته؛ انواع محصولات و تولیدات چرمی شامل کیف های مختلف اداری، زنانه، مردانه، انواع کفش های چرمی مردانه و زنانه ، محصولات لایه چرمی، انواع لباس های چرمی ، انواع چرم گاوی ،چرم اشبالت، چرم میشی، چرم گوسفندی، چرم بزی، چرم مصنوعی، انواع دستگاههای لیزری، دستگاه پرس، دستگاههای جین زن، انواع ماشین های دوخت و دیگر صنایع و تجهیزات ارائه و به نمایش عموم گذاشته می شود.

گفتنی است چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته با حمایت اتاق اصناف کشور و همکاری انجمن صنایع چرم ایران، اتحادیه چرم و مصنوعات وابسته، اتحادیه کفش دست دوز، اتحادیه کفش ماشینی، اتحادیه سراجان، اتحادیه تولید چرم مصنوعی و انجمن مدیران صنف کفش ایران برگزار می شود.

معرفی دستاوردها ، ظرفیت ها و توانمندی های کارخانه ها، شرکت ها و کارگاه های داخلی، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید صادراتی، ارائه پتانسیل ها و توانمندي هاي صنعت چرم کشور، نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بيشتر فناوريهاي روز به كشورمان، ایجادارتباط‌های تجاری جدید و تقویت روابط قبلی، انتقال دانش، تکنولوژی و تجربیات ، آشنایی با الگوهای موفق جهانی درعرصه صنعت چرم، فراهم کردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی و کار آفرینی و اشتغال پایدار؛ مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

چرم از گذشته در جهان جزو کالاهای لوکس محسوب می‌شد و کماکان هم برندها و نام‌های بزرگ برای تولیدات خود از چرم استفاده می‌کنند. ایران با پیشینه سه‌هزارساله، اولین و قدیمی‌ترین تولیدکننده چرم جهان است. آثار باستانی به یادگارمانده از دوران پیش از میلاد نشان می‌دهد که ایرانیان حدود 1500 سال قبل از میلاد از پوست برای تهیه لباس، کفش و جنگ افزار استفاده می‌کردند.

خواندن 401 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395