سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 11:06

اجرای طرح‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در 40 هزار مدرسه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌و پرورش گفت: مدارس کانون تمرکز سرمایه‌گذاری‌ها برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند تا در نهایت با اجرای طرح‌های مراقبتی مدرسه را قطب پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی معرفی کنیم.

نادر منصورکیایی در کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد جامعه‌محور در سطح مدرسه که به همت اداره کل آموزش‌ و پرورش آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد: وزارت آموزش ‌و پرورش برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نقشه راهی دارد که در آن راهکارهای مناسبی برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی طراحی شده است.

وی گفت: مداخلاتی که در زندگی فرد می‌تواند منشأ اثر شود مداخلات زودرس و در سنین شیوع است که به ‌این ‌ترتیب سعی شده با برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی در مدارس سطح کشور زمینه را فراهم کنیم تا دانش آموزان بتوانند در سنین ابتدایی که خطر شیوع رفتارهای پرخطر در آنها وجود دارد از خود مراقبت کنند.

کیایی افزود: سال گذشته بیش از 40 درصد مدارس کشور تحت پوشش این آموزش‌ها قرارگرفتند و در این راستا تعداد  200 هزار نفر از معلمان و کارکنان آموزش ‌و پرورش و همچنین بیش از 2 میلیون نفر از دانش‌آموزان از آموزش‌های مراقبتی در برابر آسیب‌های اجتماعی بهره‌مند شدند.

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش ‌و پرورش عنوان کرد: در راستای گسترش نهضت فرهنگی و اجتماعی پیشگیری در مدارس کشور امسال هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم در مدارس برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مدارس بایدکانون تمرکز سرمایه‌گذاری‌ها برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند، تصریح کرد: امروز طرح‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بیش از 40 هزار مدرسه کشور اجرا می‌شود و امروز اینجا گرد هم آمده‌ایم تا با افتخار این طرح را به‌عنوان یکی از قطب‌های پیشگیری در مدارس کشور تعیین نماییم.

کیایی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری با مقدمات خوبی که پیش‌بینی‌شده راهکارهای جلوگیری از شیوع خطر در اختیار تمام مدارس کشور قرار گرفته تا در گسترش رسالت پیشگیری در آموزش‌ و پرورش به‌کار گرفته شوند، اظهار کرد: خوشبختانه در همین ابتدای سال تحصیلی دومین موج توزیع محصولات نمایشگاهی در مدارس به‌عنوان برنامه گسترده فرهنگی در سراسر کشور اجرامی‌شود.

خواندن 967 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395