دوشنبه, 01 آبان 1396 ساعت 13:29

امکان تفکیک قیر استاندارد از غیراستاندارد فراهم شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ضمن اعلام افتتاح آزمایشگاه پیشرفته قیر در نهمین همایش قیر، آسفالت و ماشین آلات از پرده برداری قیر پودرلاستیکی در روز همایش خبر داد و گفت: ماشین‌آلات مربوط به صنایع قیر و آسفالت در نهمین همایش و نمایشگاه قیر و آسفالت و ماشین آلات در معرض دید عموم و کارشناسان و بهره‌برداران قرار می‌گیرد.

محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن‌و‌شهرسازی درباره جزئیات و  اهداف نهمین همایش ملی و نمایشگاه قیر، آسفالت و ماشین‌آلات که به مدت سه روز از روزهای ۲ تا ۴ آبان‌ماه با حضور مسئولان ارشد دولتی و همچنین بخش‌های خصوصی و دانشگاهیان در مرکز تحقیقات راه، مسکن‌و‌شهرسازی برگزار می‌شود، به  ارایه توضیحات لازم پرداخت.

شکرچی‌زاده گفت: نهمین همایش ملی قیر، آسفالت و ماشین‌آلات، امسال نیز به روال سال‌های پیش و البته با تغییراتی به منظور کیفیت دهی توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، برگزار می‌شود. تفاوت مهمی که این دوره با دوره‌های قبل دارد این است که ماشین‌آلات مربوط به صنایع قیر و آسفالت را در این نمایشگاه به معرض دید عموم و کارشناسان و بهره‌برداران قرار می‌دهیم.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن‌و‌شهرسازی ادامه داد: در این کنفرانس همچنین جمع‌بندی مناسب و شایسته‌ای از هشت همایش برگزار شده در دوره‌های قبل ارایه می‌شود که می‌تواند برای محققات و دست اندرکاران مفیدفایده باشد.  

این مقام‌مسئول در وزارت راه‌و‌شهرسازی، خاطرنشان کرد: مطلب مهم‌تری که وجود دارد این است که چندماه قبل مسئولیت کنترل کیفیت قیر را به مرکز تحقیقات واگذار کردند و مرکز علاوه بر آنکه کارگروه کیفیت قیر را مدیریت می‌کند مسئولیت کنترل کیفیت قیر را نیز برعهده گرفت و از این منظر، ارایه گواهینامه فنی برای تولیدکنندگان داخلی قیر و همینطور قیرهای امولوسیونی و پلیمری در دستور کار مرکز قرار گرفته است.

شکرچی زاده از افتتاح آزمایشگاه قیر؛ یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های قیر کشور در نهمین همایش ملی قیر و آسفالت خبر داد و گفت: در نهمین همایش قیر، آسفالت و ماشین‌آلات، آزمایشگاه قیر که یکی از پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌های قیر کشور است با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌کنیم. این آزمایشگاه این امکان را می‌دهد تا دستگاه‌هایی که در آزمایشگاه وجود دارد و این امکان را می‌دهد تا انواع قیرها و رده بندی قیر مورد آزمایش قرار گیرد و در عین حال به ارتقای کیفی قیر و همینطور تحقیقاتی که در مورد قیر در حال انجام است، کمک می کند در حضور شرکت کنندگان پرده برداری خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن‌و‌شهرسازی ادامه داد: همچنین، یک محصولی در مرکز بر روی آن تحقیق شده است تحت‌عنوان قیر پودر لاستیکی که از مدتی قبل در مرکز بر روی آن مطالعاتی را انجام داده‌ایم و در روز همایش از این محصول در حضور وزیر راه و شهرسازی و مدعوین محترم پرده‌برداری خواهد شد. قیر پودر لاستیکی ویژگی های ارزشمندی دارد.

شکرچی‌زاده افزود: همچنین مرکز در مورد قیرهای غیراستاندارد و نوع تفکیک آنها از قیرهای استاندارد تحقیقات قابل توجهی را انجام داده است که امیدواریم بتوانیم در نهمین همایش با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی در مورد این مطالعات و تحقیقاتی که در مرکز انجام شده است نیز توضیحات مبسوطی را ارایه کنیم.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

خواندن 969 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395