شنبه, 25 آذر 1396 ساعت 10:42

برچسب استاندارد مصرف بهینه آب برای 3 نوع کالا تدوین شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل دفتر مدیریت و کاهش آب بدون درآمد شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: با هدف کاهش مصرف و مدیریت آب، نصب برچسب مصرف بهینه برای ماشین های لباسشویی، شیرآلات اهرمی و سردوش حمام تدوین شد.
علی سیدزاده روز شنبه در نشست دفتر مدیریت مصرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب و اعضای کمیته آب بدون درآمد این شرکت افزود: این استاندارد برای سایر تجهیزات بویژه کولرهای آبی نیز در دست تدوین است. 
وی بیان کرد: در این ارتباط مقرر شده تجهیزات وارداتی «آب بر» و «آب پخش» نیز مطابق استانداردهای مصرف آب مجوز مورد نیاز واردات آنها صادر شود. 
سیدزاده ادامه داد: در طول سال در بخش های شهری و روستایی به ترتیب 6 و 2 میلیارد مترمکعب آب در کشور تولید می شود. 
وی یادآور شد: اکنون سرانه های مصرف شهری و خانگی در کشور به ترتیب 205 و 155 لیتر در شبانه روز است. 
سیدزاده افزود: مصرف شهری مربوط به بخش های تجاری، عمومی و فضای سبز است. 
وی در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به طرح ساماندهی و هوشمندسازی منابع تامین آب و مبادی ورودی روستاهای مجتمع آبرسانی شهید عالی زنده بودی شهرستان تنگستان استان بوشهر اظهار داشت: این طرح در حوزه مدیریت مصرف نقش بسزایی ایفا کرده که با توجه به کارکرد مطلوب از قابلیت الگوبرداری مناسب برای سایر نقاط شهری و روستایی برخوردار است. 
مدیرکل دفتر مدیریت و کاهش آب بدون درآمد شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: طراحی این سیستم در ابعادی بزرگتر برای شهری مانند بوشهر که آب آن در فصل زمستان نیز جیره بندی است می تواند به مدیریت مطلوب آب کمک شایانی کند. 
سیدزاده ادامه داد: با توجه به بحران کم آبی در کشور برای تامین آب شرب بخش شهری و روستایی مدیریت و کنترل مصرف اقدامی ضروری است. 

منبع:ایرنا

خواندن 392 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395