شهردار تهران اولویت‌های کاری خود را تشریح کرد.

 محمدعلی نجفی در اولین حضورش در جمع خبرنگاران پس از انتخابش به عنوان شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اولویت‌های تهران را چه می‌دانید؟ گفت: برای شهری به وسعت تهران که مسائل و مشکلات فراوانی دارد نمی‌توان تنها یک اولویت را مشخص کرد و از سوی دیگر بسیاری از مسائل مربوط به شهر با یکدیگر مرتبط هستند. به عنوان مثال وقتی از آلودگی هوا یا حمل و نقل عمومی صحبت می‌کنید این مسائل به یکدیگر پیوسته هستند و بنابراین نمی‌توان تنها چند اولویت کاری انتخاب کرد.

وی با بیان اینکه من روز شنبه در دفتر کار خود مستقر می‌شوم، گفت: اولین کار من تعیین مسئولان اصلی شهرداری است و اگر لازم باشد انتصاباتی خواهیم داشت و در کنار آن تهیه یک فهرست و سیاهه از اولویت‌ها و فوریت‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

نجفی با بیان اینکه همه توان و تلاش خود را با کمک خداوند انجام خواهیم داد تا سطح آسایش و آرامش را در جسم و روح شهر افزایش دهیم، در مورد ارتباط شهرداری جدید و دولت گفت: در آستانه هفته دولت قرار داریم و من این هفته را به رئیس جمهور و کابینه تبریک می‌گویم و امیدواریم رئیس جمهور و کابینه در ادامه خدمات بزرگ که انجام داده‌اند گام بردارند و باید اعلام کنم که این اولین بار است که پس از 14 سال، مدیریت شهری و دولت با یکدیگر هماهنگ هستند.

وی افزود: در این 14 سال اختلاف نظرها میان مدیریت شهری و دولت وجود داشته که به نفع مردم نبوده اما ما کاملا هماهنگ هستیم که این هماهنگی به نفع دولت و شهرداری است چرا که مسائل زیادی وجود دارد که باید با کمک دولت و شهرداری حل و فصل شود.

شهردار تهران با بیان اینکه محور هماهنگی‌ها شهرداری خواهد بود و با اقدامات مشترک مسائل مختلف همچون بدهی‌ها و مطالبات را ظرف سه ماه آینده حل و فصل می‌کنیم گفت: در حال برنامه ریزی هستیم که با ارگان‌های مختلف به خصوص در حوزه فرهنگی و اجتماعی ظرف مدت سه ماه آینده توافقنامه‌ای امضاء کنیم که وظایف هر ارگان مشخص شود و امیدواریم با همکاری دولت هم افزایی بیشتری شکل بگیرد که بسیاری از مسائل و مشکلات در فضای تفاهم و حسن نیت رفع می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در جلسات هیات دولت حاضر می‌شوید یا خیر؟ گفت: اگر رئیس جمهور درخواست کنند یا اجازه دهند از این حضور استقبال می‌کنیم، چرا که این موضوع به نفع شهر و شهروندان است.

شهردار تهران درباره اینکه آیا مدیری از شهرداری تغییر می‌کند؟ اظهار کرد: اصل من بر تغییر مدیران نیست و ظرف هفته‌های آینده ارزیابی‌هایی انجام خواهد شد و هر کدام از مدیران فعلی که شایستگی کافی را داشته باشند، خواهند ماند.

وی با بیان اینکه من نگفته بودم که بنای تعدیل کارمندان را دارم اما گفتم که تعداد کارمندان شهرداری‌های مشابه بسیار کمتر است و این به معنای تعدیل نیست.

نجفی در پاسخ به سوالی مبنی بر استفاده از کاندیدای شهرداری تهران، گفت: از افکار این افراد استفاده می‌کنیم و از آنها دعوت به همکاری نیز شد اما ظاهرا برنامه‌های دیگری دارند.

منبع : ایسنا

وزیر اسبق بهداشت معتقد است که نظارت بر اجرای راهنماهای بالینی برای جلوگیری از هزینه‌های القائی و تعیین سقف برای میزان اقداماتی که طرح تحول نظام سلامت پوشش می‌دهد، برای ادامه این طرح ضروری است.

دکتر ایرج فاضل ، رییس انجمن جراحان ایران،  درباره آنچه که وزارت بهداشت در چهارسال دوم مدیریت قاضی‌زاده هاشمی باید مود توجه قرار دهد گفت: نظارت بر اجرای طرح تحول نظام سلامت در ادامه آن و سقف گذاشتن برای  میزان اقداماتی که پوشش می‌دهد، بسیار مهم است. طرح تحول در نگاهی کلی خوب است اما در اجرا به اشکالاتی برخورد و باعث بحث‌های زیادی در کشور شد. برای ادامه طرح تحول به منابع ثابتی نیاز داریم؛ چون بسیار هزینه‌بر است در غیر این صورت نمی‌تواند به صورت موفقی ادامه پیدا کند. یکی از مشکلات بزرگ وزارت بهداشت هم تامین این منابع است. در هیچ کشوری نیز موفق نشده‌اند نامحدود و حساب نشده در این حوزه فعالیت کنند. در ابتدای طرح مبلغ قابل توجهی از طرف دولت به وزارت بهداشت اختصاص داده شد که کار را با آن اغاز کردند. اما در ادامه آن باید تجدید نظرهایی صورت گیرد.

رئیس انجمن جراحان با اشاره به ضرورت نظارت بر اجرای راهنماهای بالینی، تاکید کرد: راهنماهای بالینی خوب هستند اما چه کسی باید آنها را کنترل کند؟ در کشورهای دیگر مانند آمریکا، بیمه‌ها به دقت این راهنماها را کنترل می‌کنند، اما بیمه‌های ما مطلقا این توانایی را ندارند. در حال حاضر سیستم دیگری هم نداریم که این موارد را کنترل کنند، یعنی در عمل فعلا ابزار استفاده از آنها را نداریم.  بخش زیادی از راهنماهای بالینی آماده شده‌اند، اما وقتی همه آن‌ها آماده شوند، سیستمی بسیار قوی و صالح برای کنترل آنها نیاز داریم.

رئیس انجمن جراحان ایران یکی دیگر از موارد لازم برای ادامه این طرح را توجه بیشتر به حوزه بهداشت دانست و تصریح کرد:  پزشک خانواده و نظام ارجاع نیاز به کار فرهنگی دارد؛ چرا که سلیقه جامعه باید آن را  بپسندد. امروز مردم برای مشکلی کوچک به فوق تخصص مراجعه می‌کنند؛ در حالی‌که این سیستم باید به کلی دگرگون شود و بیمار درک کند که در مرحله اول بیماری باید به پزشک خانواده خود مراجعه کنند.

بیمه‌ها مشکل بزرگ درمان کشور

وی همچنین بیمه‌ها را مشکل بزرگ درمان در کشور دانست و ادامه داد: بیمه‌ها دائم اظهار ورشکستگی می‌کنند؛ در حالی که هر بیمه‌ای کنار خود یک بانک هم تاسیس کرده است و از پول‌های آن برای درآمد خود استفاده می‌کند، ولی پرداخت مطالباتشان که خسارتی هم برای آن نمی‌پردازند، ماه‌ها به تعویق می‌افتد. آنها هرچه بیشتر در پرداخت مطالبات تاخیر کنند، در آمد هنگفت‌تری در بانک‌ها خواهند داشت. این چرخه معیوب است؛ به همین دلیل باید چهارچوبی ایجاد کرد که بیمه‌ها مجبور باشند به تعهدات خود عمل کنند.

فاضل تصریح کرد: تجمیع بیمه‌ها به صورت نظری می‌تواند بخشی از مشکلات طرح تحول را حل کند، اما نتیجه آن در عمل قابل پیش بینی نیست. به صورت نظری اگر بیمه‌ای قوی و مقتدر داشته باشیم که بتواند در برابر تعهدات خود  جواب دهد، به نظر می‌رسد تا حدود زیادی  مشکلات حل می‌شود. ما تعداد زیادی بیمه داریم که قسمت مهمی از سرمایه‌های آنها صرف حقوق کارمندان آنها می‌شود و دیگر چیزی باقی نمی‌ماند.

پزشک و بیمار دغدغه دریافت و پرداخت نداشته باشند

رئیس انجمن جراحان ایران با تاکید بر اینکه بیمار و پزشک نباید دغدغه پرداخت و دریافت داشته باشند، بیان کرد: این رابطه را بیمه باید اداره کند. اگر این روند به درستی انجام شود، تعرفه‌ها هم واقعی می‌شوند. در حال حاضر تعرفه‌ها به دلیل اینکه مردم پول ندارند، دائم به صورت مصنوعی پایین نگه داشته می‌شود. با توجه به این مشکل بعضی از پزشکان احساس می‌کنند حقشان از بین می‌رود؛ در نتیجه ناهنجاری‌هایی ایجاد می‌شود که حاصل آن به نفع مردم و طبابت نیست. بنابر این اگر بیمه‌ها اصلاح شوند و به تعهدات خود عمل کنند، ما غصه بیمار و پزشک و بیمارستان نداریم.

فاضل با بیان اینکه طرح تحول دغدغه پزشکان را کاهش نداد، افزود: در طرح تحول بین طب خصوصی و دولتی شکاف‌هایی ایجاد شد، در حالی‌که طب خصوصی در ایران قسمت بسیار مهمی از مشکلات مردم را حل می‌کند. همانطور که طب دولتی تقویت می‌شود، طب خصوصی هم باید به صورت صحیح تقویت شود و مورد بی‌مهری قرار نگیرد تا مردم به اختیار خود هرکدام را که خواستند انتخاب کنند.

وی همچنین تصریح کرد: این پرداخت‌های عجیب و غریب در بخش خصوصی باعث منتقل شدن بیماران به بخش دولتی می‌شود و چهره گردش بیمار و درمان را متحول و همچنین بار فعالیت بیمارستان‌های دولتی نیز افزایش پیدا می‌کند.

رئیس انجمن جراحان ایران همچنین معتقد است که آموزش پزشکی نیز نیازمند اصلاح است؛ چرا که در حال حاضر مساله اصلی برای برخی از استادان دانشگاه آموزش نیست بلکه کسب درآمد است و به این فکر می‌کنند که چقدر کار کنند و چقدر درآمد داشته باشند، همین امر آموزش را در سایه می‌برد و در طولانی مدت صدمه می‌زند. با توجه به اینکه دغدغه اصلی وزارت بهداشت نیز درمان مردم است معتقدم  آموزش پزشکی باید به وزارت علوم بازگردد و یکپارچه شود تا این مشکل بزرگ از بین برود.

منبع : ایسنا

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه شبکه بانکی برای پرداخت وام ازدواج از ابتدای مرداد خیلی خوب عمل کرده است گفت: تعداد وام‌های پرداخت شده در همین مدت از مرز 250 هزار گذشته و این رقم با همین قدرت تا پایان شهریور ادامه می‌یابد.

مسعود سلطانی‌فر در حاشیه جلسه امروز هیات دولت خاطر نشان کرد: بانک مرکزی قول داده است تا پایان شهریور ماه پرداخت وام‌ها را به حدی برساند که ما به روز شویم و تعداد افراد در صف بیشتر از 50 یا 60 هزار نفر نباشد.

وی ادامه داد: در سال 92،  2 هزار و 900 میلیارد تومان و در سال 95، 9 هزار و 800 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شده که امیدواریم امسال این رقم افزایش یابد.

سلطانی‌فر همچنین تغییر مدیر عامل باشگاه استقلال را تکذیب کرد.

وزیر ورزش درباره دستور کار این وزارتخانه تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی مختلفی که در بخش ورزش و جوانان داریم، دستورات زیادی باید خدمت دولت ارائه کنیم. همچنین اصلاح اساسنامه فدراسیون‌ها و سازمان ملی المپیک را نیز انجام می‌دهیم.

منبع : ایسنا

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه شبکه بانکی برای پرداخت وام ازدواج از ابتدای مرداد خیلی خوب عمل کرده است گفت: تعداد وام‌های پرداخت شده در همین مدت از مرز 250 هزار گذشته و این رقم با همین قدرت تا پایان شهریور ادامه می‌یابد.

مسعود سلطانی‌فر در حاشیه جلسه امروز هیات دولت خاطر نشان کرد: بانک مرکزی قول داده است تا پایان شهریور ماه پرداخت وام‌ها را به حدی برساند که ما به روز شویم و تعداد افراد در صف بیشتر از 50 یا 60 هزار نفر نباشد.

وی ادامه داد: در سال 92،  2 هزار و 900 میلیارد تومان و در سال 95، 9 هزار و 800 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شده که امیدواریم امسال این رقم افزایش یابد.

سلطانی‌فر همچنین تغییر مدیر عامل باشگاه استقلال را تکذیب کرد.

وزیر ورزش درباره دستور کار این وزارتخانه تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی مختلفی که در بخش ورزش و جوانان داریم، دستورات زیادی باید خدمت دولت ارائه کنیم. همچنین اصلاح اساسنامه فدراسیون‌ها و سازمان ملی المپیک را نیز انجام می‌دهیم.

منبع : ایسنا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش با تبریک به مناسبت روز پزشک اظهار کرد: جامعه پزشکی مطمئن باشد که مردم قدردان آنها هستند.

سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن روز پزشک و تبریک به جامعه پزشکی کشور اظهار کرد: آرزو می‌کنم که جامعه پزشکی بتواند همچنان که مورد احترام و اقبال مردم است از فرصت در اختیار خود حداکثر استفاده را ببرد.

وی تاکید کرد: جامعه پزشکی مطمئن باشد که مردم قدردان آنها هستند.

منبع : ایسنا

چهارشنبه, 01 شهریور 1396 ساعت 16:02

توضیحات سیف درباره ابلاغیه جدید بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ابلاغ سیاست کاهش نرخ سود بانکی از سوی این نهاد گفت: کاهش نرخ سود بانکی مقدمه‌ای برای کاهش نرخ سود تسهیلات است.

 ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به ابلاغ این نهاد برای کاهش نرخ سود بانکی اظهار کرد: چندین ماه است که درحال فراهم کردن مقدماتی هستیم تا زمانی که این تصمیم اعلام می‌شود زمینه‌های اجرای آن به خوبی فراهم شده باشد.

وی افزود: یکی از اقداماتی که در این رابطه خیلی تاثیرگذار خواهد بود، بحث تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز مالی است که امروز دیگر موسسه غیرمجاز فعالی در کشور نداریم. این موسسات با رقابت‌های غلطی که ایجاد می‌کردند باعث می‌شدند که سیاست‌های ابلاغی بانک مرکزی به درستی اجرا نشود.

رئیس کل بانک مرکزی موضوع تسهیلات پرداختی بانک‌ها را یکی دیگر از مباحث پیش رو بانک مرکزی برای ابلاغ سیاست کاهش نرخ سود بانکی عنوان کرد و گفت: موضوع تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و فشار به بانک‌ها در این زمینه باعث بدهکاری آنها به بانک مرکزی و تحمیل نرخ‌های جریمه بالا در این رابطه شده بود. بانک مرکزی اقداماتی انجام دادکه فضا برای انجام و اجرای این سیاست‌ها مهیا شود. در همین زمینه بانک مرکزی در بحث ارتباط بین بانکی حضور یافت.

سیف خاطر نشان کرد: بانک مرکزی همچنین برخی نیازهای بانک‌ها به نقدینگی را کاهش داد واضافه برداشت‌های بانک‌ها را که نرخ‌های سود بالایی جریمه‌ای به همراه داشت به خطوط اعتباری تبدیل نمود. در نتیجه این اقدامات تقاضا در بازار متعادل شد و امروز شرایط برای اینکه نرخ سود بانکی در دامنه قابل قبولی قرار بگیرد، کاملا مهیا است.

وی با تاکید بر اینکه فلسفه بانکداری بدون ربا این است که نرخ سود قطعی از قبل نمی‌تواند تعیین شود، اظهار کرد:  نرخ سودهای بانکی علی الحساب است. اما رقابت‌های غلط در گذشته باعث شده بود که در پایان سال که بانک‌ها صورت‌های مالی خود را می‌بستند رقمی که به عنوان علی‌الحساب عنوان کرده بودند از رقمی که می‌توانست محاسبه شود بیشتر می‌شد.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بانک مرکزی براساس تصمیمات شورای پول واعتبار اعلام کرد که نرخ سود قطعی را که در آخر سال محاسبه می‌شود نباید تعیین شود. لذا مقرر شد که هیچ بانکی مجاز نیست به سپرده‌گذاران بیشتر از ۱۵ درصد سود پرداخت کند که آنهم منوط به پیش‌بینی‌هایی است که آن بانک به تحقق آنها اطمینان دارد.

سیف خاطر نشان کرد: ممکن است در آخر سال بانکی یک یا دو درصد سود به عنوان مابه‌التفاوت به سپرده‌گذاران پرداخت کند که این موضوع به عملکرد آن بانک بستگی دارد.

وی با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی مقدمه‌ای برای کاهش نرخ سود تسهیلات است، افزود: گام اول نسبت به نرخ سود بانکی انجام شد و گام بعدی که ممکن است به فاصله یک ماه بعد برداشته شود و طی آن بانک‌ها ملزم به اجرای آن خواهند بود موضوع کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با توجه به اهداف اقتصاد کلان که رشد تولید و اشتغال و در مجموع رشد اقتصاد است، این اقدام موثر می‌تواند منجر به کاهش تجهیز منابع برای بنگاه‌های اقتصادی و فعالیت‌های مثبت اقتصادی باشد.

سیف با اشاره به طرح تامین سرمایه در گردش بنگاه های کوچک و بزرگ اضافه کرد: طرحی که در گذشته اعلام کرده بودیم که ۵۰ هزار میلیارد تومان را با اولویت تامین نیاز سرمایه در گردش بنگاه‌های کوچک و متوسط و همچنین نوسازی خطوط تولید در نظر گرفتیم می‌تواند زمینه‌ای ایجاد کند که در سال ۹۶ که رشد نفت مانند سال گذشته نیست بتوانیم در سایر بخش‌های اقتصادی رشد مناسبی داشته باشیم.

منبع : ایسنا

سرپرست وزارت نیرو با بیان اینکه امروز میزان مصرف برق از پیک ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات به حدود ۵۳ هزار مگاوات رسیده است، گفت: درخواست ما از مردم این است که براساس دستورالعمل‌های اعلامی در مصرف برق مراعات کنند.

 ستار محمودی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات برخی صنایع در تامین آب و برق اظهار کرد:  بر اساس ضوابط قانونی و بخشنامه‌های وزارت نیرو باید نسبت به تامین برق شهرک‌ها و مراکز صنعتی کمک کنند. در همین زمینه در جاهایی که امکانات برق فراهم است طبیعتا وزارت نیرو برق مورد نیاز صنایع را تامین می‌کند.

وی ادامه داد: اما در جاهایی که امکانات برق وجود نداشته باشد طی قراردادهای دو  جانبه‌ای که میان صنعت وتولید کننده منعقد می‌شود، وزارت نیرو درباره خطوط انتقال اقدامات مورد نظر را انجام می‌دهد.

سرپرست وزارت نیرو با بیان اینکه این تفاهمنامه‌ها در صنایع بزرگ وجود دارد، تصریح کرد: اگر مورد خاصی باشد در صنایع کوچک است درباره آنها نیز چنانچه ظرفیت‌های لازم وجود داشته باشد برق مورد نیاز تامین می‌شود اما اگر ظرفیت‌های لازم نباشد استفاده از روش دوم امکانپذیر است.

محمودی گفت: صنایع کوچک و کارگاهی اگر برق نداشته باشند با مولدهای کوچک برق موردنیاز خود را تامین خواهند کرد.

وی درباره برخی انتقادات مطرح شده نسبت به تامین برق صنایع خاطر نشان کرد: ممکن است در فصل تابستان به دلیل شرایط خاص مصرف در کل کشور با هماهنگی صنایع میزان مصارف برق به اولویت‌های مشخص شده در ساعاتی از روز تخصیص یابد.

سرپرست وزارت نیرو با تاکید بر اینکه در فصل جاری ظرفیت تامین برق متناسب با نیازهای مصرفی است، گفت: ممکن است در جاهایی که شبکه‌های داخلی از مصرف اشباع باشند، تنگناهایی وجود داشته باشد اما امروز میزان مصرف برق از پیک ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات به حدود ۵۳ هزار مگاوات رسیده است و این بدان معنا است که سوپاپ اطمینانی برای انجام مانور بیشتر در شبکه‌ها وجود دارد. با این وجود همچنان شبکه برق مورد احتیاط و مراقبت قرار دارد.

محمودی در پایان با بیان اینکه امیدواریم ظرف ۲۰ روز آینده از مصرف پیک تابستان بگذریم، خاطر نشان کرد: درخواست ما از مردم این است که براساس دستورالعمل‌های اعلامی در مصرف برق مراعات کنند.

منبع : ایسنا

محمد علی نجفی روز چهارشنبه در مراسم ادای احترام اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش به امام راحل(ره) گفت: با همراهی 63 هزار نفر از کارکنان شهرداری تهران و جلب مشارکت های مردم و حمایت شورای شهر تهران تلاش می کنیم تا خدمات ارزنده و خوبی به مردم تهران ارائه کنیم. 
وی گفت: اگر چه در سالهای گذشته خدمات خوبی در شهر تهران توسط شهرداران ارائه شده است اما تهران هنوز با شهری در تراز انقلاب اسلامی و آرمان های آن فاصله دارد. 
شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز - چهارشنبه - پس از مراسم تحلیف و آغاز بکار شورا با حضور در حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، با آرمان های والای امام راحل تجدید میثاق کردند. 
اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران امروز با قرائت سوگند نامه فعالیت رسمی خود را آغاز کردند. 
اعضای شورای شهر همچنین، محمد علی نجفی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند. 
شورای پنجم شهر تهران 21 عضو دارد. 

منبع : ایرنا

 تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) گفت: شهرداری تهران در بخش های مختلف مالی، اداری و اجرایی باید شفاف عمل کند تا سرمایه اعتماد مردم را که ارزش بالایی دارد از دست ندهد.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی روز چهارشنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مدیران شهرداری تهران نسبت به کوچکترین تخلفات مالی باید حساس باشند افزود: نباید کوچکترین تخلف در پایان عملکرد شهرداری و شورای پنجم شهر وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه شهرداری و اعضای شورای شهر قدر فرصت 4 ساله خدمت را بدانند اظهار کرد: شهرداری باید در مقابل پرسش ها و نقدها پاسخگو بوده تا سرمایه حمایت مردمی را از دست ندهد و این سرمایه قربانی کارنامه غیرقابل دفاع آنان نشود.
وی ادامه داد: اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی تهران افرادی با سابقه، توانمند و جوان هستند که می توانند موفقیت های زیادی را در حوزه خدمات شهری بدست آورند.
سید حسن خمینی با بیان اینکه مجموعه اعضای شورای اسلامی شهر تهران در حوزه های مختلف شهری دارای توانمندی و تخصص لازم هستند اظهار کرد: اعتماد مردم و آرای بالای این افراد ظرفیت خوبی را برای کار ایجاد کرده است.
وی خاطر نشان کرد: شورای شهر تهران در هیچ دوره ای به این میزان اعتماد، رای مردم و همراهی اعضای داخلی با یکدیگر را نداشته است.
یادگار امام راحل افزود: یکدستی افراد شورا و رای بالای آنان باعث شد در دل مردم امیدی برای داشتن شهری سالم و بهتر از گذشته ایجاد شود، اگر چه شهر تهران وضعیت خوبی دارد و شهرداران گذشته نیز تلاش های موثری انجام دادند.
وی با بیان اینکه اعضای شورا باید قدردان اعتماد مردم باشند گفت: اعضای شورای اسلامی باید مصلحت عمومی مردم را در نظر بگیرند و با هر گونه کار غیر قانونی برخورد کنند.
سید حسن خمینی اضافه کرد: اعضای شورای اسلامی شهر تهران باید هر آنچه دارند را برای منافع مردم خرج کنند چرا که مردم به آنان اعتماد کرده اند.
وی در ادامه انتخاب دکتر نجفی به عنوان شهردار تهران را کار بسیار میمون و مبارکی دانست و گفت: سوابق ایشان در حوزه های مختلف صنعتی، اجتماعی و فرهنگی بسیار روشن است و امیدواریم برای شهر تهران انتخاب ایشان مفید واقع شود.
یادگار امام در ادامه به مشکلات شهرداری تهران به عنوان یکی از نهادهایی که بیشترین ارتباط را با مردم دارد اشاره کرد و افزود: بروکراسی شهرداری تهران ناراضی تراش است که برای بهبود این موضوع باید از تحربیات و راهکارهای سایر کشورها استفاده کرد.
وی با بیان اینکه برای حل مشکلات شهر تهران راهکارهای ارزان و مفیدی وجود دارد اظهار کرد: برای رفع مشکلات شهری باید اول این مشکلات را شناخت و سپس متناسب با آن برنامه مناسب ارائه کرد.
شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز - چهارشنبه - پس از مراسم تحلیف و آغاز بکار شورا با حضور در حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، با آرمان های والای امام راحل تجدید میثاق کردند. 
اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران امروز با قرائت سوگند نامه فعالیت رسمی خود را آغاز کردند. 
اعضای شورای شهر همچنین، محمد علی نجفی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند. 
شورای پنجم شهر تهران 21 عضو دارد. 

منبع : ایرنا

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: انتشار خبرهای مربوط به توقف پروازهای هوایی در آسمان ایران صحت ندارد، اما ممکن است برخی از پروازها عصر امروز با تاخیر انجام شود.

«رضا جعفرزاده » افزود: با توجه به بروز رسانی برخی از تجهیزات کمک ناوبری هیچ یک از پروازهای هوایی لغو نشده و تاخیر پروازها نیز به مسافران اطلاع رسانی شده است.
از طرفی روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اطلاعیه ای از تمام مسافرانی که پروازهای آنها در عصر چهارشنبه ( اول شهریور ماه ) با تاخیر احتمالی مواجه می شود، عذرخواهی کرد.
شرکت فرودگاه های کشور همچنین اعلام کرد: به اطلاع هم میهنان گرامی می رساند، در راستای ارتقای سطح ایمنی و در اجرای برنامه نوسازی سامانه های ناوبری هوایی، بعداز ظهر امروز به علت عملیات نوسازی بخشی از تجهیزات پشتیبان سامانه کنترل پروازی کشور، تعداد کمی از پروازهای داخلی دچار تاخیر احتمالی چند دقیقه ای خواهد شد، لذا از تمام مسافران که پروازهای آنها با تاخیرانجام می شود، پوزش می طلبیم.
به طور میانگین روزانه 2200 پرواز در آسمان ایران انجام می شود که یک هزار و 200 پرواز آن عبوری و حدود یک هزار پرواز آن را شرکت های هوایی داخلی کشورمان انجام می دهند.

منبع : ایرنا

صفحه 1 از 1184

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395