یکشنبه, 05 فروردين 1397 ساعت 01:30

حمله پلیس انگلیس به دفتر کمبریج آنالیتیکا

سرانجام با کسب مجوز قانونی، پلیس انگلیس به دفتر «کمبریج آنالیتیکا» واقع در طبقه دوم ساختمان شماره 55 «نیو آکسفورد استریت» در «وِست اِند» یورش برد.

18بازپرس و مامور دفترکمیساریای اطلاعات/ ICO به دفتر مرکزی کمبریج آنالیتیکا حمله کرده و به مدت 7 ساعت دنبال اسناد محکمه پسند گشتند و حدود ساعت 3 صبح به کار جستجو برای یافتن رکوردهای مورد نظر خاتمه دادند.{لینک}

دفتر ICO که به طور مستقیم به پارلمان بریتانیا گزارش می‌دهد در بیانیه‌ای اعلام کرد به دنبال یافتن مدارکی بودند که نشان دهد دیتای 50 میلیون آمریکایی به طور غیرقانونی در کمبریج آنالیتیکا نگهداری می‌شود.

این یورش بعد از معذرت خواهی مدیر جدید کمبریج آنالیتیکا، دکتر الکساندر تیلور صورت گرفت.

تاکنون گروه SCL/ لابراتور ارتباطات استراتژیک، کمپانی GSR با مدیریت کوگان، فیس‌بوک و کمبریج آنالیتیکا، هرکدام به نوعی خود را بی گناه در ماجرا دانسته‌اند.
منبع: خبرآنلاین

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی با تایید فرار برخی از حیوانات باغ وحش ارومیه پس از تندباد شنبه، گفت: تمامی حیوانات وحشی درنده در باغ وحش تحت کنترل هستند و هیچ خطری شهروندان ارومیه را تهدید نمی کند.

پرویز آراسته مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی ضمن تایید فرار برخی حیوانات وحشی از باغ وحش ارومیه در پی وزش باد شدید در این شهر، گفت: دقایقی پیش تیم ارزیابی اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای بررسی و پیگیری این حادثه به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، دو قوچ ارمنی، چهار قلاده گرگ، یک بال کرکس و یک گربه وحشی از باغ وحش بیرون رفتند.

آراسته گفت: محیط بانان در جستجوی حیوانات فرار کرده باغ وحش هستند، باغ وحش همجوار با پارک ملی ارومیه و در فاصله حدوداً ۴۰ کیلومتری شهر قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی گفت: هیچ حیوانی وحشی از باغ وحش فرار نکرده و گونه‌هایی همچون شیر و خرس در باغ وحش تحت کنترل هستند و از این رو، هیچ تهدیدی برای همشهریان وجود ندارد.

آراسته گفت: به محض رویت گرگ ها، اقدام به زنده گیری آن ها با استفاده از سلاح بیهوشی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است، تندباد امروز در ارومیه خسارت های زیادی از جمله فروریختن دیوارهای باغ وحش به همراه داشته است.
منبع: خبرآنلاین

یکشنبه, 05 فروردين 1397 ساعت 01:11

باد، کانتینرها را واژگون کرد

چندین دستگاه کانتینر تریلی در مسیر جاده ماکو به بازرگان بر اثر ورزش شدید باد واژگون شدند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: وزش شدید باد در خوی باعث سقوط داربست و در نتیجه مصدوم شدن شش نفر را به همراه داشت.

 سخنگوی سازمان اورژانس کشور ضمن اعلام این خبر که وزش شدید باد در شهرستان خوی استان آذربایجان غربی باعث سقوط داربست و در نتیجه مصدوم شدن شش نفرشد، گفت : همگی مصدومان به بیمارستان قمر بنی هاشم خوی انتقال یافتند.

وی تاکید کرد: هموطنان و مسافران نوروزی در منطقه مورد نظر از تردد غیر ضروری خودداری کنند و خودروهای خود را از اطراف درختهای بلند فاصله بدهند.
منبع: خبرآنلاین 

یکشنبه, 05 فروردين 1397 ساعت 01:05

برکناری بیش از 670 پرسنل نیروی هوایی ترکیه

672 پرسنل نیروی هوایی ترکیه از جمله ده‌ها افسر ارشد یگان‌های فرماندهی اطلاعات و عملیات و چند خلبان از کار برکنار شدند.

يک سرهنگ از فرماندهي پايگاه شکاري پنجم آماسيا – مرزيفون، سرگرد فرماندهي مانورهاي هوايي موسوم به عقاب آناتولي از پايگاه هوايي قونيه، چند افسر اطلاعاتي عمليات شاخه زيتون در عفرين سوريه در بين اخراجي ها هستند.
هنوز درباره علت برکناري اين افراد خبري منتشر نشده است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما 

یکشنبه, 05 فروردين 1397 ساعت 00:58

با تزریق پول صنعت توسعه پیدا نمی‌کند

رییس پژوهشکده پولی و بانکی می گوید: «واقعیت این است که تمام مشکلات صنعت یا بنگاه های کوچک و متوسـط مشکل مالی نیست.»
علی دیواندری در گفت وگو با ویژه نامه نوروزی شرق با بیان اینکه  امکان فروش و صـادرات کالاها و محصولات تولیدي خیلي از بنگاه ها وجود ندارد،اظهارداشت: خیلي از بنگاه ها به دلیل استعداد مدیریت و تکنولوژي کسب وکار در شرایطي نیستند که تعهدات زیادي را براي خود ایجاد و به این تعهدات عمل کنند؛بنابراین تعداد بنگاه هایي که از شرایط خوبي برخوردار باشند و فقط مشکل مالي داشته باشند، کم است.

او افزود: به عنوان کسي که در دوره کاری خود به حوزه بنگاه های کوچک و متوسط علاقه مند مند بودم و سرکشي مي کردم، یکي از مشکلات این بنگاه ها این است که در کشور ما به خوشه هاي صنعتي متصل نیستند. یعني برای بنگاه های بزرگ تر کار نمي کنند و به شکل سیستمي به آنها وصل نیستند. بنابراین بیشتر حالت انفرادي دارند و جدا از خوشه هاي صنعتي کار مي کنند، برای همین هم ریسک و خطر ادامه فعالیتشان بالاست.

دیواندری متذکر شد: اینگونه بنگاهها گاهي رونق پیدا مي کنند و گاهي ممکن است رونقشان را از دست بدهند ضمن اینکه بازارهاي مطمئني براي فروش محصولاتشان ندارند. البته تعدادیاز این بنگاه ها هم موفق عمل کرده اند، اما باید قبول کنیم درصدشــان کم اســت.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه مشکلات این بنگاه ها فقــط با تزریق منابع مختلف مالي حل نمي شود،خاطرنشان کرد: در دوره هاي مختلف تجربه تزریق منابـع را دیده ایم؛ در ٤۰ سـل گذشــته همواره با انگیزه و نیت خیر و اینکه به این بنگاه ها کمک کنیم که این تولید آنها رشد کند، روش های مختلف تزریق پولي را تجربه کرده ایم، اما متأسـفانه کمتر نتیجه گرفته ایم.

او اضافه کرد: شاید یکي از دلایل این بوده است که احساسي برخورد کرده ایم. مشکلات بيکاری را دیده ایم و فکر کرده ایم با تزریق پول مي توانیم ظرفیت بیشـتري برای اشتغال ایجاد کنیم یا تولید را بیشتر کنیم تا این دسته از بنگاه ها نقش بیشتري در اقتصاد ایفا کنند اما در عمل چنین اتفاقي نیفتاده اســت.

دیواندری گفت:تحقیقات علمي و تجربه دنیا و البته تجارب گذشته کشورمان نشـن مي دهد مقررات زدایي براي تأمین مالي منجر به رشد و توسعه اقتصادي نمي شود. در دنیا هم مطالعات زیادي انجام شده اســت، علت هم مشخص است. وقتي فیلترها را برای تأمین مالي باز مي کنیم و تأمین مالي انجام مي شود، بنگاهي که اســتحقاق بیشتری دارد در انتهای صف قرار مي گیرد و باقي که در صف مي ایستند، امکان دارد نیازی به این منابع نداشــته باشند.

او اضافه کرد: در دنیا همیشه از بنگاهي حمایت مي شود که کار مي کند و فعالیت مولد انجام مي دهد. در سال هاي اخیر کمابیش این مشکلات را داشته ایم و حمایت هاي ما گاهي حالت آونگي پیدا کرده است. گاهي خیلي تند و شتابزده به صورت احساسي عمل کرده ایم و خواسته ایم کمک و حمایت بیشتري بکنیم که بنگاه ها اشتغال زیادي ایجاد کنند.
منبع: خبرآنلاین

مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوس شناسی سازمان هواشناسی گفت: اسیدی شدن و افزایش دمای آب اقیانوس ها مرگ آبسنگ های مرجانی را به دنبال دارد.

بهزاد لایقی افزود: شرایط جانداران در اقیانوس ها و دریاها بعد از میلیون ها سال به پایداری رسیده است اما اسیدی و گرم شدن آب این پهنه های آبی موجب تغییر در شرایط بیولوژیکی آنها می شود. 
وی تاکید کرد: زمانی که شرایط محیطی زندگی جانداران تغییر می کند دچار تنش های مختلف می شوند؛ هر جانداری بر اساس توانایی در پاسخگویی به آن تنش ها می تواند تا حدی آنها را تحمل کند اما اگر از حد توان خارج شود دیگر قابل تحمل نخواهد بود که یکی از حساس ترین موجودات دریایی در این زمینه آبسنگ های مرجانی هستند. 
لایقی گفت: آبسنگ های مرجانی به عنوان یک مجتمع مسکونی برای ماهیان عمل می کنند، انواع ماهیان در آنها رشد و نمو می کنند و پناه می گیرند اما این موجودات ارزشمند دریایی در خلیج فارس شروع به سفید شدن کرده اند و زمانی که مرجانی سفید شود یعنی دیگر مرده و از بین رفته است. 
وی به پدیده تغییر اقلیم در اسیدی شدن اقیانوس ها و بروز سفید شدگی آبسنگ های مرجانی افزود: مرگ آبسنگ های مرجانی به این صورت است که آهکی می شوند و دیگر به زندگی بر نمی گردند که چند سالی است این مشکل برای آبسنگ های مرجانی خلیج فارس اتفاق افتاده است. 
لایقی ادامه داد: در منطقه خلیج فارس توده های مرجانی بزرگی وجود دارد و حیات بسیاری از جانداران به این توده های مرجانی وابسته است، جزیره کیش یک جزیره مرجانی است بنابراین سفید شدگی این توده ها گونه های وابسته به آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. 
وی اظهار کرد: به غیر از بحث گرم شدن آبها بر اثر تغییرات اقلیم، در جریان طبیعی چرخه آبی دریاها و اقیانوس ها نیز تغییر ایجاد شده است، در واقع به نوعی الگوی چرخه آب نیز تغییر کرده و این مساله در انتقال مواد غذایی تاثیر می گذارد که این روند حیات جانداران دریایی را تحت الشعاع قرار می دهد. 
مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوس شناسی سازمان هواشناسی گفت: بالا آمدن سطح آب دریاها و اقیانوس ها نیز از دیگر پیامدهای تغییر اقلیم است که در 30 تا 40 سال گذشته هم شاهد افزایش دمای آب و هم بالا آمدن تراز آب در خلیج فارس و دریای عمان بودیم . 
وی افزود: بالا آمدن تراز آب باعث می شود آن مناطق ساحلی که قبلا زیر آب نبودند به مرور زیر آب بروند و این باعث برهم خوردن سیستم طبیعی بسیاری از جاندارانی که در مناطق ساحلی رشد و نمو می کنند می شود و بر روی زندگی آنها تاثیر می گذارد. 
لایقی گفت: بنابراین شرایط آبسنگ های مرجانی، افزایش دمای آب، اسیدی شدن آب اقیانوس ها، اسیدیته شدن ماهیان، تغییر الگوی جریان آب و افزایش تراز آب اثرات گرم شدن کره زمین بر محیط دریاها است. 
وی درباره انتقال آبسنگ های مرجانی گفت: در برخی کشورها وقتی قرار است بندری ایجاد شود یا لایروبی صورت گیرد، انتقال مرجان ها با هدف کاهش تخریب و حفاظت از آنها انجام می شود که این کار باید با رعایت تمام شرایط لازم برای حفظ جاندار انجام شود. 
لایقی تاکید کرد: انتقال باید با حفظ شرایط محیطی مناسب صورت گیرد، زمانی که جاندار در یک منطقه رشد و نمو کرده با شرایط محیطی آن مانند دما، شوری و اکسیژن محلول در آب سازگار می شود بنابراین محل جدید هم باید دارای همان شرایط باشد زیرا در صورت متفاوت بودن موجب تنش و از بین رفتن جاندار می شود. 
*** تاثیر آب شیرین کن ها بر خلیج فارس 
وی به تاثیر آب شیرین کن ها بر محیط زیست خلیج فارس اشاره کرد و گفت: چند نوع آب شیرین کن وجود دارد که همه آنها مشکلات زیست محیطی یکسانی ندارند، نوعی از آب شیرین کن که عمدتا روی آن تمرکز شده روش ' ارگو ' است ، به این صورت که آب شور را فیلتر می کند و آب را با نمک زیاد به عنوان پساب به دریا می ریزد و چون آن آب شور و سنگین است به مرور موجب می شود تا آن قسمت از کف دریا دیگر برای گونه های جانوری دریایی قابل سکونت نباشد که این مساله بر روی چرخه حیات در آن منطقه تاثیر می گذارد. 
لایقی افزود: یک سری آب شیرین کن ها هستند که علاوه بر ما کشورهای حاشیه خلیج فارس هم از آنها استفاده می کنند آنها از روش تبخیر آب شور استفاده می کنند که خطر زیست محیطی کمتری دارد. 
وی ادامه داد: در این روش آب شیرین کن ها مانند روش قبل تاثیر مستقیمی بر روی دریا ندارند مگر اینکه بخواهند نمک آنرا در دریا تخلیه کنند که معمولا این کار را نمی کنند زیرا مخزنی دارد که پساب در آن جای می گیرد. 
لایقی درباره وسعت تاثیر آب شیرین کن ها بر محیط زیست خلیج فارس گفت: با اینکه خلیج فارس دریایی کم عمقی است اما محدوده ای را که آب شیرین کن تحت تاثیر قرار می دهد نسبت به وسعت خلیج فارس محدوده کوچکی است بنابراین فقط بر روی محیط زیست همان منطقه و مناطق ساحلی مجاور تاثیر می گذارد و شوری را همان منطقه افزایش می دهد. 
وی اظهار کرد: البته به علت جریان آبی که از اقیانوس هند وارد خلیج فارس می شود آب این دریا به طور مرتب می چرخد و تازه می شود، چرخش آب در خلیج فارس سه تا چهار ساله است بنابراین دلیل افزایش شوری این منطقه بیشتر تابش مستقیم خورشید، کم بودن ابرناکی هوا و تبخیر است.
منبع: ایرنا

یکشنبه, 05 فروردين 1397 ساعت 00:51

بهترین خوراکی‌ها برای مبارزه با پیری

تحقیقات نشان داده برخی از خوراکی ها از بقیه مغذی تر و تاثیر محافظتی علیه ابتلا به یک سری بیماری های مرتبط با پیری دارند.

 آمار رسمی نشان می دهد که در حال حاضر سه کشور موناکو، ژاپن و سنگاپور بیشترین امید به زندگی را در جهان دارند.
ساکنان این کشور ها بالاترین کیفیت زندگی را تجربه می کنند که یک عامل مهم آن مصرف غذاهای سالم است.
*** سویا 
دانه های سویا مملو از ایزوفلاون ها هستند؛ ایزوفلاون ها دارای خواص ضدالتهابی، آنتی اکسیدان، ضد سرطان و ضد میکروبی هستند.
بنابراین آنها می توانند به کاهش واکنش التهابی بدن ، کند کردن روند پیری سلولی، مبارزه با میکروب ها و پیشگیری از ابتلا به برخی انواع سرطان کمک کنند.

***توفو
توفو یک محصول سفید رنگ شبیه پنیر است که از کره سویا درست می شود، مصرف توفو فواید زیادی برای سلامتی انسان دارد. توفو اغلب به صورت پخته در غذاهای آسیایی دیده می شود اما آن را می توان به صورت سرخ شده، پخته شده در فر و آب پز نیز استفاده کرد. 
توفو همچنین منبع خوبی از پروتئین است و از تمام اسید آمینه های ضروری که بدن ما برای سنتز پروتیین به آنها نیاز دارد، برخوردار است.
توفو مملو از مواد معدنی است که بدن ما برای حفظ استحکام و سلامت دندان ها و استخوان ها به آنها نیاز دارد. توفو منبعی از کلسیم، آهن، منگنز، سلنیوم، فسفر، منیزیم، روی و مس است.

***هویج
مصرف هویج به ویژه به دلیل داشتن میزان بالای بتا کاروتن، رنگدانه ای رنگ این سبزیجات ناشی از آن است، توصیه می شود.
بتاکاروتن توسط بدن ما به ویتامین A تبدیل می شود و طبق اعلام وزارت بهداشت انگلیس در عملکرد سیستم ایمنی بدن، بینایی، تولید مثل و ارتباط سلولی دخیل است؛ بدن ما به خودی خود نمی تواند ویتامین A تولید کند، بنابراین باید آن را از رژیم غذایی بدست آورد.
این رنگدانه همچنین یک آنتی اکسیدان است که می تواند سلول های بدن ما را از آسیب پیری ناشی از رادیکال های آزاد محافظت کند.
تحقیقات نشان داده است که خوراکی های غنی از کاروتنوئید - به عنوان مثال هویج - می توانند از ابتلا به دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن (آسیب بینایی ناشی از پیری)پیشگیری کند.

***سبزیجات خانواده کلم
سبزیجات خانواده کلم از دیگر خوراکی های مهمی هستند که می توانند با پیری مبارزه کنند؛ این سبزیجات شامل مجموعه گسترده ای از خوراکی های سبز مانند کلم، کلم بروکلی، گل کلم، تربچه و کلم هستند.
این سبزیجات حاوی بسیاری از ویتامین ها (C، E، K و فولات)، مواد معدنی (پتاسیم، کلسیم و سلنیوم) و کاروتنوئیدها (لوتئین، بتا کاروتن و زاکسنتین) هستند.

***ماهی سالمون 
ماهی سالمون مملو از پروتیین و حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا 3 است که گفته می شود برای بینایی چشم مفید است. تحقیق نشان داده است که امگا 3 از ابتلا به سندرم خشکی چشم پیشگیری می کند.
بعلاوه، اسیدهای چرب امگا 3 با سلامت مغز ارتباط داشته اند و تحقیق نشان می دهد که آنها می توانند از کاهش شناختی مرتبط با پیری پیشگیری کنند.
سالمون همچنین دارای محتوای پتاسیم بالا است و بر اساس یافته های یک مطالعه جدید که پاییز گذشته در نشریه MNT منتشر شد، پتاسیم می تواند از بروز بیماری قلبی پیشگیری کند.

***میوه های خانواده مرکبات 
متخصصان تغذیه مصرف میوه های خانواده مرکبات را به دلیل برخورداری از میزان زیاد ویتامین C که خواص آنتی اکسیدانی دارد، توصیه کرده اند. گفته می شود که این خصیصه های آنتی اکسیدانی فواید سلامتی بسیاری از جمله کاهش آسیب ناشی از التهاب دارند و با عفونت ها مبارزه می کنند.
منبع: ایرنا

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری گفت: رویکرد حمایت از کالای ایرانی یک هدف گیری بسیار عالمانه و دلسوزانه‌ است و باید بطور جدی به مبحث تولید کالای ایرانی پرداخته شود تا محصولات داخلی رونق گیرد.
جهانگیری عصر شنبه در آیین رونمایی از خودرو هیوندای اکسنت در بم افزود: هیچ کشوری نمی تواند به توفیق برسد مگر به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران خود اهمیت ویژه دهد. 

وی با تاکید بر اینکه باید با صیانت از محصول داخلی فرهنگ جامعه به سمت مصرف کالای ایرانی برود، افزود: نظرسنجی پیش نیاز یک تصمیم گیری جدی در این زمینه است. 
معاون اول رئیس جمهوری گفت: متاسفانه مصرف محصول خارجی در برخی منازل مسکونی کشور به وفور دیده می شود و فروش نرفتن کالای ایرانی به غصه ای جدی تبدیل شده است. 
وی افزود: رسانه ها به جای محکوم کردن عده ای خاص در استفاده از کالای خارجی ، برای اصلاح و فرهنگ سازی بین مردم برای افزایش ارزش کالاهای ایرانی تلاش کنند. 
جهانگیری اظهار داشت: گام نخست برای حمایت از محصولات و تولید کنندگان داخلی فرهنگسازی برای حمایت مردم از کالای داخلی است. 
وی گفت: همچنین تولیدات داخلی باید کیفیت خوبی داشته باشند و در کشور نباید بازار انحصاری وجود داشته باشد زیرا این بازار جفا به مردم و مصرف کننده است. 
معاون اول رئیس جمهوری افزود: از مردم می خواهیم کالای داخلی مصرف کنند و از تولید کنندگان هم کیفیت و قیمت مناسب مطالبه می کنیم زیرا باید بازار رقابت در کشور ایجاد شود. 
وی عنوان کرد: با افزایش کیفیت در بازار داخلی، فروش افزایش یافته و برندهای داخلی توسعه می یابند چرا که یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی رقابت است. 
**مجموعه کالاها در ایران قاچاق می شود 
جهانگیری بیان کرد: یکی از انتظارات تولید کنندگان داخلی مبارزه با قاچاق کالا است و ایران معدود کشوری است که مجموعه ای از کالاها در این کشور قاچاق می شود. 
وی گفت: در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز 6 محصول از جمله قطعات خودرو، موبایل و نساجی به عنوان پایه اصلی قاچاق شناسایی شدند. 
وی ادامه داد: و بمیتصمیم بر این شد که روی این کالاها تمرکز بیشتری شود و برای قاچاق این کالاها راهکاری پیدا شده است از جمله برای جلوگیری از قاچاق موبایل هم اکنون طرح رجیستری شدن اجرا می شود. 
معاون اول رئیس جمهوری افزود: تولید کننده داخلی باید از قاچاق در بازار داخلی ایمن شود و نباید بازار را به طور کامل برای خارج از کشور باز کرد و در این راستا ضمن حفاظت و حراست از بازار، نباید درب های بازار کشور را بروی واردات کاملا باز کرد. 
**سرمایه گذاران خارجی با تولیدکنندگان داخلی مشارکت کنند 
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه برخی کالاهای داخلی کیفیت خوبی دارند و در بازار خارجی قابل رقابت هستند ، اظهار کرد: باید به سرمایه گذاران و تولید کنندگان خارجی که به بازار داخل کشور دل بسته اند بگوییم با شرکای ایرانی سرمایه گذاری کنند. 
جهانگیری گفت: واردات به کشور باید مدیریت شود و کالاهای وارداتی استاندارد لازم را داشته باشد. 
وی با بیان اینکه برخی می گویند یک عده می توانند کار کنند و ما نمی توانیم افزود: نباید مانع تولیدکنندگانی که با آنها به هر دلیلی مشکل داریم بشویم زیرا این افراد اشتغالزایی می کنند و افراد بسیاری را مشغول بکار کرده اند. 
معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: وجود خدمات پس از فروش برای کالاهای داخلی لازم است و در سال 92 بخشنامه ای با عنوان شرکت خارجی برای هر کالای بادوام وارداتی به کشور باید در ایران نمایندگی داشته باشد ابلاغ کردم و از این راه شرکت ها مسئولیت خدمات پس از فروش کالای خود را برعهده می گیرند. 
**ایران کشوری مهم و استراتژیک است 
وی گفت: ایران کشوری استراتژیک و مهم با جمعیت بالا و ذخایر خدادادی فراوان ازجمله مقام نخست ذخیره نفت و گاز جهان و جمعیت جوان، فروشندگان خارجی را برای سرمایه گذاری در کشور تحریک می کند. 
جهانگیری افزود: اگر ملت ایران با این تحریم ها و تهدیدات می ترسید امروز این جایگاه را نداشت زیرا تمدن پشتوانه ایران است و کشور با تمدن خود با دنیا سخن می گوید. 
معاون اول رئیس جمهوری ابراز کرد: افرادی ازجمله رئیس جمهوری آمریکا تهدیدی برای کشور محسوب نبوده و نمی توانند مانع فعالیت و پیشرفت کشور شوند.. 
جهانگیری گفت : ممکن است برخی نگذارند کارهای توسعه ای به خوبی پیش برود اما ایران در قرن های متمادی به خوبی از خطرات پیش روی خود گذر کرده است. 
وی با اشاره به اینکه ایران در تمدن دنیا سهم دارد و باید با ملت ایران با احترام برخورد شود، گفت: اگر برخی با ادب و با استدلال سخن بگویند ایرانیان همواره اهل گفت و گو و مذاکره هستند. 
جهانگیری با بیان اینکه اردیبهشت ماه مشخص می شود آیا می توان به آمریکا اعتماد کرد؟ و آیا این توافق می شود یا خیر؟ افزود: اگر آمریکایی ها به برجام پشت پا بزنند حداقل پیام آن این است که مردم جهان و کشورها می پذیرند که با این کشور نمی توان تفاهم کرد. 
وی همچنین با تاکید برآنکه فضای بین المللی اهمیت دارد و باید با دنیا از موضع منطق و استدلال وارد شد، عنوان کرد: ایران علاقمند به تعامل و رابطه خوب با دنیا است. 
وی گفت: کشور نیز باید به بازارهای دنیا ورود کرده و پول و تکنولوژی وارد کشور کند ما باید تبادل فرهنگی داشته باشیم چرا که اهل منطق بوده و خواهان همکاری با دنیا هستیم. 
**باید طی سال 97محدودیت ها را برطرف کرد 
معاون اول رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش افزود: باید در سال جدید محدویت های پیش رو را برطرف کرد و مسیر توسعه، سازندگی، حل مسائل سیاسی و اجتماعی کشور در مسیر صحیح خود قرار گیرد لذا باید در این سال شاهد اتفاقات جدیدی باشیم. 
وی تاکید کرد: بم از خاطره انگیزترین شهرهای استان کرمان است و باید به کمک خداوند گرد محرومیت را از مناطق محروم کشور از جمله شهرستان بم و شرق استان کرمان از بین برد. 
جهانگیری با اشاره به زلزله سال 82 شهرستان بم گفت: یکی از تلخ ترین روزهای زندگی ام زلزله بم بوده است و در چند لحظه بیش از 30 هزار نفر جان خود را از دست داده و به زیر آوار رفتند. 
وی افزود: با همت مردم، این شهرستان به خوبی ایستاده و هم اکنون به سرعت درحال توسعه است و البته نواقص زیادی وجود دارد لذا باید مسائل شهرستان های اطراف بم با همت مسئولان و مردم حل شود. 
معاون اول رئیس جمهوری بیان کرد: مهمترین محصول شهرستان بم خرمای مضافتی است و هنوز جای فراوانی برای پیشرفت دارد و باید به آن پرداخته شود. 
وی گفت: از وزیر جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، استاندار کرمان و اتاق بازرگانی می خواهیم راهکاری یابند تا این محصول جایگاه واقعی خود را پیدا کند و این پیشرفت نیازمند اقدامی جدی است. 
وی افزود: دولت تدبیر و امید درپی راه حل برای رفع مشکلات بهداشت، درمان و آب شهرستان بم است. 
**25 درصد خودرو اکسنت تولید داخل کشور است 
فرماندار بم نیز با اشاره به سال حمایت از تولید داخلی گفت: برای حمایت از تولید داخلی باید نهایت سعی و تلاش خود را بکار برد و هم اکنون 25 درصد از خودرو هیوندا اکسنت تولید داخل کشور است. 
هادی شهسوارپور ضمن خیرمقدم به معاون اول رئیس جمهوری برای سفر به این شهرستان افزود: بم نماد بارز تعامل انسان با طبیعت است و این شهرستان، شهر قنوات با طول 60 کیلومتر و قدمت 180 سال نام گرفته است. 
امروز (شنبه) طی مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و مسئولان محلی و استانی از اولین خودروی تولیدی هیوندای اکسنت جدید شرکت کرمان موتور رونمایی کرد. 
معاون اول رئیس جمهوری طی این سفر چند روزه به استان کرمان از شهرستان های کرمان، راور، سیرجان و زرند بازدید کرده است. 
منبع: ایرنا

شنبه, 04 فروردين 1397 ساعت 23:51

علت آلودگی هوای امروز تهران چیست؟

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران علت آلودگی هوای پایتخت طی روز 4 فررورین را ورود توده گرد و غبار دانست.

حسین شهبازی درباره علت آلودگی هوای صبح امروز پایتخت اظهار کرد: آلودگی حال حاضر شهر تهران به دلیل توده گرد و غباری است که از سمت غرب و جنوب غرب کشور وارد شهر شده است.

وی ادامه داد: البته منابع داخلی گرد و غبار نیز بر این آلودگی تاثیرگذار بوده و در کل این توده گرد و غبار سبب شده‌ است که هوای تهران پس از شرایط پاکی که دیروز داشت، امروز به شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس برسد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده طی امروز و فردا در پایتخت، گفت: امیدواریم این ناپایداری جوی بتواند از سطح غلظت آلاینده‌ها طی عصر امروز و فردا بکاهد. البته ممکن است که شاخص کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته برای فردا باز هم در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس باشد.

شاخص میانگین 24 ساعت گذشته کیفیت هوای پایتخت طی دیروز عدد 45 و شرایط پاک را نشان می‌داد ولی درحال حاضر شاخص میانگین کیفیت هوا 141  و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

منبع: ایسنا

صفحه 1 از 2319

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395