آموزش و پژوهش

استعلام اصالت مدارک دانشگاهی با در اختیار داشتن شماره ملی و شناسنامه افراد قابل مشاهده است و به گفته دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات، حل معضل مدارک تحصیلی جعلی و اصلاح فرآیند گواهی اصالت مدارک اقدامی دیگر در اجرای دولت الکترونیکی و شفافیت است. شاید دیگر کسی نتواند با مدرک…
عرفان اله‌وردی دانش‌آموخته دکتری مدیریت و مدرس اصول مذاکره بسیاری از کشورهای جهان منتظرند تا ببینند، رئیس‌جمهور آینده آمریکا چه کسی خواهد بود؟ و یکی از کشورهایی که با دقت جریان این رقابت را دنبال می کند ایران است تا مشخص شود در چهار سال آینده چه کسی به عنوان…
احمدرضا اسعدی نژاد وکیل پایه یک دادگستری و متخصص دعاوی بازار سرمایه دستورالعمل ساماندهی رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه ایران مصوب 29/7/1399 ریاست محترم قوه قضاییه در جهت رسیدگی تخصصی به دعاوی ناشی از قانون اوراق بهادار مصوب ۱۳۸۴ صادر شد. البته این دستورالعمل حاوی نکات دیگری نیز است که…
مدیرعامل موسسه توسعه حقوق فقرزدایی می‌گوید صرفا به کمک تک‌ماده‌های قانونی نمی‌توان فقرزدایی کرد محمود پوررضائی فشخامی سیداحمد حبیب‌نژاد، عضو هیات علمی گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران در نشستی اینستاگرامی به تبیین بایسته‌های فقرزدایی در نظام قانونگذاری پرداخت.
یکشنبه, 04 آبان 1399 ساعت 16:13

آینده‌ مبهم خام‌ فروشی

محمود زارعی پژوهشگر اقتصاد مقاومتی خام‌فروشی نفت و گاز را می‌توان یکی از معضلات اساسی اقتصاد ایران دانست. فروش سریع، کم‌هزینه و بدون دردسر نفت خام درگذشته و دسترسی سریع به منابع حاصل از فروش آن علاوه بر تنبل کردن دولت‌های مختلف موجب کاهش تمایل آنها برای تکمیل زنجیره ارزش…
پارک فناوری پردیس با هدف حمایت از تقویت و توسعه نوآوری شرکت‌های عضو و تولید محصول جدید و بومی‌سازی نیازهای فناورانه صنایع ، طرح «همرسا» را اجرا می‌کند. این طرح در راستای هم‌رسانی عرضه و تقاضای توسعه نوآوری در4 وجه صنعت، شرکت فناور، تامین مالی و سرمایه‌گذاری و اختراعات انجام…
حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد برای تمام مدارس استفاده از شاد، تعیین شده و اجازه ندارند از دیگر پیام‎رسان‎های خارجی استفاده کنند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده این معاونت با دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی، گفت: آمادگی داریم در قالب این تفاهم‌نامه از ظرفیت‌های علمی دانشگاه در زمینه سلامت نیروی کار و خدمات الکترونیکی به جامعه هدف خود استفاده کنیم.
اکوپارس: علیرضا کیهان پور: شاید جالب توجه باشد رنگ های مختلف تاکسی به ویژه در کلان شهرها شباهت عجیبی به گرانی مرغ وبه ویژه تخم مرغ در یکماه اخیر دارد.
 گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تامین مالی نوآوری کشور به منظور ترویج و تثبیت فرهنگ حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در نظام بانکی با حضور دکتر واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و دکتر وحدت رییس صندوق نوآوری وشکوفایی و مدیران…
حمیدرضا عظیمی| تعاریف اقتصادی، تعاریف مشخصی هستند. عرضه، تقاضا، کشش، بازارها تصفیه‌شده و … هرکدام تعریف مشخصی در کتب اقتصادی دارند. در این میان به نظر می‌رسد مفهومی اقتصادی در ایران ما وجود دارد که هرچند منحصر به این مرزوبوم نیست اما و به‌ویژه در سال‌های اخیر، خود را جزء…
به گفته وزیر آموزش و پرورش طبق مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا به پیشنهاد وزارت بهداشت و کشور در مناطقی که شیوع ویروس کرونا حاد است اختیاراتی برای تعطیلی مدارس به آنها داده شد.
صبح امروز «عبدالعلی علی‌عسگری» رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، میهمان «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در پارک فناوری پردیس بود.
مرکز نوآوری اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی ایران بهترین فضا برای تمرکز و ارتباط شرکت ها و صنایع بزرگ و زیست بوم نوآوری برای تبادل فناوری و تجربه را فراهم می کند.
دوشنبه, 31 شهریور 1399 ساعت 08:25

چهره دولتی یک پارلمان خصوصی

نسیم توکل، عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در یادداشتی از نفوذ دولت در اتاق‌های بازرگانی انتقاد و بر لزوم حفظ استقلال این تشکل‌های که از آن به عنوان پارلمان بخش خصوصی یاد می‌شود، تاکید کرد.
محمد ارفعبامداد یکشنبه به وقت تهران زمانی که اکثر مردم ایران در خواب بودند، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، با صدور بیانیه‌ای و به رغم مخالفت جهانی، در اقدامی یکجانبه مدعی شد که تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است.
وزیر اسبق علوم و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به موکدات رهبری پیرامون مهدکودک‎ها گفت که مهدکودک‎ها دو متولی (آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی) دارند؛ طرحی را هفته قبل پیشنهاد دادیم که بر مبنای آن مهدکودک‎ها کلا در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد.
یکشنبه, 30 شهریور 1399 ساعت 12:36

اخطار جدی وزارت بهداشت به برخی مدارس!

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دو هفته گذشته مدارس فعال بوده و در برخی مدارس از ۲۰ تا ۸۰ درصد دانش آموزان در کلاس‌ها حضور پیدا کرده اند، گروه بندی شده‌اند و در روزهای مختلف به مدرسه می‌آیند، گفت: ساعات تدریس کوتاه شده و پروتکل‌های ابلاغی وزارت…
نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
پارک فناوری پردیس، میزبان مدیران صنعت کشور در سومین رویداد زیر مجموعه پردیس سامیت بود. در این رویداد رویکردهای نوین نوآوری سازمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران با هدف هم‌افزایی بین اعضای زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان تهران در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد.
وزیر آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه معلم کارمند نیست گفت که معلمان نیازمند قانون خاص خودشان هستند؛ با مشارکت معاون حقوقی رئیس‌جمهوری باید بتوانیم یک لایحه ویژه فرهنگیان را به مجلس تقدیم کنیم که با دولت صحبت شده و آن‌ها نیز موافق این موضوع هستند.
ثبت‌نام در هشتمین آزمون استخدامی آغاز شده است، این آزمون ۹ آبان ۹۹ برگزار می‌شود و وزارت آموزش و پرورش نیز نسبت به جذب ۲۷ هزار نفر اقدام می‌کند.
سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه با حضور مجازی دکتر روحانی رئیس‌جمهوری در دانشگاه تهران به طور رسمی آغاز شد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی بیش از ۲ هزار کانال ملی در حوزه‌های مختلف پرورشی در شبکه شاد خبر داد و گفت: در راستای جلوگیری از تجمعات انسانی فرآیند هدایت تحصیلی در فضای مجازی انجام شد.
اکرم رضائی‎نژاد چند سالی است که توزیع و تغییرات کتاب‎های درسی از ابتدای سال تحصیلی با اما و اگرهایی همراه می‌شود برخی دانش‎آموزان از دریافت‎نکردن کتاب‎های درسی و برخی دیگر از تغییرات در کتاب‌ها گلایه دارند، اما داستان به همین جا ختم نمی‎شود موضوع مهم این است که کتاب‌های درسی…
هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس، 17 شهریورماه با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد. در این مراسم از 4 محصول تولید شده توسط شرکت‌های عضو پارک رونمایی شد.
رحمت الله علی رحیمی - پژوهشگر اقتصاد اسلامی ابوجعفر نزاری نقل می‌کند که امام جعفر صادق(ع) به شخصی به نام مصادف که برای او تجارت می کرد فرمودند: ای مصادف زد و خورد با شمشیرها از به‌دست آوردن نان حلال آسانتر است*
دوشنبه, 17 شهریور 1399 ساعت 12:39

استیضاح وزیر آموزش و پرورش کلید خورد

ولی اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، در حساب توییتری خود نوشت: «استیضاح وزیر آموزش و پرورش کلید خورد».
یکشنبه, 16 شهریور 1399 ساعت 11:29

وزیر آموزش و پرورش تهدید به استیضاح شد

بازگشایی مدارس در شرایطی که موج دوم کرونا هنوز فروکش نکرده است آن هم به صورت حضوری سبب انتقادهای بسیاری از نمایندگان مردم و کادر سلامت شده است، تا آنجایی که سبب تهدید وزیر آموزش و پرورش به استیضاح شده است.
صفحه 1 از 86

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399