آموزش و پژوهش

دوشنبه, 20 آبان 1398 ساعت 09:04

ایرانی‌ها علمی فکر نمی‌کنند

مشاور وزیر علوم و رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور بیان کرد: مردم ما علمی فکر نمی‌کنند و خرافه پرستی و شبه علم در میان آنها کم نشده است.
رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور درباره برداشتن دیوارهای میان دانشگاه و مردم گفت: وزارت علوم برای برداشتن دیوارهای فیزیکی و فکری میان مردم و دانشگاه‌ها مصمم است و در حال حاضر تلاش می‌شود فضای این اقدام ایجاد شود تا به مرحله اجرا برسد.
یکشنبه, 19 آبان 1398 ساعت 09:44

ایران پرچم دار بانکداری اسلامی

محسن رجبی عصر اقتصاد: یکی از سیاستهای اصلی بانکداری در نظام جمهوری اسلامی حرکت در مسیر بانکداری اسلامی و دوری از روشهایی است که بانک را از مسیر شرعی دور می کند. این سیاست به گواه آمارهای بین المللی به درستی در حال طی شدن است.
هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز، موسوم به رینوتکس 2019، امروز دوشنبه در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با حضور معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایدرو و جمعی از مقام های استانی آغاز به کار کرد.
معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو و استاندار آذربایجان شرقی از هفتمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۱۹ ) بازدید کردند.
دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 10:34

مدارس عشایری چشم به راه بودجه

عصراقتصاد: مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش کشور با تاکید بر تحقق عدالت آموزشی در مناطق عشایری گفت: مدارس عشایری از سه سال پیش در انتظار اختصاص ردیف بودجه هستند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع کتاب درسی به طور کامل در برخی مدارس انجام نشده و ما برای این امور مامورانی را برای رسیدگی در نظر گرفتیم.
مصطفی کمالو عصر اقتصاد: وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی بر بخش عمرانی و تجارت ایران اعمال کرده است که این تحریم‌ها شامل موادی هستند که ایران آن‌ها را در برنامه‌های نظامی و هسته‌ای به کار می‌‎گیرد، اگرچه معافیت‌هایی را نیز برای مجاز کردن فعالیت…
محسن رجبی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در صفحه مجازی خود با بی‌اثر و تکراری خواندن «سه تحریم تازه آمریکا» گفته که «ایران مسیر تجارت در شرایط تحریمی و رشد صادرات نفتی و غیرنفتی را طی می‌کند.»
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 09:23

خیز مجلس برای یکسان سازی مدارس

عصراقتصاد: مجلس شورای اسلامی اواخر ماه گذشته قانونی برای حذف تنوع مدارس تصویب کرد.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: نظام تعلیم و تربیت بدون مشارکت همه آحاد جامعه قادر نخواهد بود تمام ماموریت‌های خود را انجام دهد و تکالیف آموزش و پرورش در پرتو همکاری جمعی تحقق می یابد و بدون اتکا به یک پیوستگی جمعی نمی توان امور را پیش برد.
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 16:42

تبعات اقتصاد سیاست‌زده

مائده شیرپور وقتی قرار می‌شود درباره مسائل کلان اقتصادی تصمیمی اتخاذ شود سر و صداها و نقدها اغلب سیاسی تعبیر شده و نقد‌های عنوان شده به جای اینکه کمک کند تصمیم کارشناسی گرفته شود به موضوعی برای دعوای جناحین تبدیل می‌شود. فرقی نمی‌کند موضوع اختلاف FATF باشد یا تدوین قوانین…
رییس آموزش و پرورش استان تهران گفت: میانگین تراکم دانش‌آموزان در هر کلاس در تهران ۳۳ نفر است، در حالی که در کشور این تراکم ۲۳ تا ۲۴ نفر است.
یکشنبه, 05 آبان 1398 ساعت 19:43

مناطق آزاد و رشد اقتصادی

کاظم دلخوش نماینده مجلس برای مناطق آزاد قوانین جدیدی نوشته نخواهد شد. مناطق آزاد قوانین خاص خود را دارد و این قوانین خارج از سرزمین اصلی است و در موارد مختلف این قوانین کاملا شفاف هستند. برای مثال در ماده 27 مناطق آزاد اختیار مناطق آزاد با رئیس مناطق آزاد…
معاون برنامه‌ریزی منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در صورت اعلام نظر هیئت تطبیق مصوبات دولت در مجلس و عدم مغایرت جذب و استخدام معلمان حق‌التدریسی تا دو ماه آینده انجام می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان گفت: رتبه بندی معلمان قطعی است و اعتبار لازم برای آن پیش بینی شده است.
سه شنبه, 30 مهر 1398 ساعت 12:45

مساله‌ی فقر، مساله‌ای ساختاری است

مصطفی کمالو مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان « دلایل فقر پایدار در ایران و پیشنهادهایی برای خروج از فقر» که در مرداد ماه منتشر شده، آورده است؛ آنچه موضوع فقر را با اهمیت‌تر از برخی متغیرهای اقتصادی می‌سازد، ابعاد اجتماعی آن است. افزایش نرخ فقر…
دکتر مهدی کریمی تفرشی رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن وتجارت جوانان تهران کشور ما به لحاظ جغرافیایی، ترانزیتی و موقعیت استراتژیک منطقه ای شرایط فوق العاده ای دارد که میتواند از مزیت های مهم ما در تجارت خارجی باشد که باید از این موقعیت بینظیر بهره برد.
یکشنبه, 28 مهر 1398 ساعت 11:01

بومی‌سازی ۵ هزار قطعه در کشور

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: حسین بهشتی امیری گفت: از سال 93 تاکنون بیش از ۵ هزار قطعه را برای اولین بار در کشور بومی‌سازی کرده ایم.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: آیین نامه این طرح در دستور کار دولت قرار دارد.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از هدف‌گذاری یک میلیارد دلاری صادرات شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: امیدواریم این مهم تحقق یابد.
رییس دانشگاه شهید بهشتی درباره حواشی اخیر جذب دانشجو بر اساس سهمیه گفت: ما علاقه‌مندیم؛ بازبینی در قوانین مصوب در این زمینه صورت بگیرد.
حق ایمنی، امنیت، سلامت و دستیابی به اطلاعات و محیط زیستی سالم از حقوق اساسی شهروندی در دهکده جهانی است. استاندارد، زبان مشترک تعامل دانش و فناوری و ضوابط و قوانین یکپارچه در جهت حفظ سلامت و امنیت انسانها در سراسر دنیا و رکن اساسی قوانین هر کشور در احترام…
عصراقتصاد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای وزارت آموزش و پرورش را مکلف به واگذاری یا اجاره املاک مازاد خود کرد.
عصراقتصاد: دبیر علمی چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با اشاره به اینکه تعدادی از برگزیدگان چهارمین جشنواره ملی ابن سینا موفق به کسب مدال در مسابقات اختراعات انگلستان شدند، گفت: دانش آموزان مخترع کشورمان در این دوره موفق به کسب ۲ مدال طلا، دو مدال نقره و ۲…
یکشنبه, 21 مهر 1398 ساعت 09:08

مدیران در حل مشکلات ضعیف هستند

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش فرهیخته‌ترین قشر جامعه و پرجمعیت‌ترین نهاد دولت است و لازم است اصلی‌ترین و مهمترین حرف‌ها از اینجا بیرون بیاید و ضرورت دارد این قشر در صدر بنشیند.
معاون اداری و مالی وزارت علوم گفت: از الکترونیکی شدن پایان‌نامه‌ها تا سال ۹۹ خبر داد.
چهارشنبه, 17 مهر 1398 ساعت 09:25

کیفیت آموزشی، محل نقد جدی است

عصراقتصاد: وزیرآموزش و پرورش گفت: تربیت انسان‌هایی با قابلیت ویژه و در تراز جمهوری اسلامی از مهمترین ماموریت‌های آموزش و پرورش است و باید با کمک هم مشکلات را از روی دوش آموزش و پرورش برداریم.
روح الله حیاتی مدیر مدرسه رهام در رابطه با ویژگی های این مدرسه اظهار داشت: 88 دانش آموز این مدرسه که با مصاحبه و گزینش انتخاب شده اند علاوه بر دروس رسمی آموزش و پرورش، آموزش هایی در راستای کسب مهارت هایی مانند: کارآفرینی و مهارت آموزی، برنامه نویسی، اصول…
سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 10:18

کمبود کتاب های درسی جبران می‌شود

عصراقتصاد: مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به گزارش کمبود کتاب درسی در برخی مناطق و مدارس کشور گفت: سازمان پژوهش این حوزه را مدیریت می‌کند تا کمبودها جبران شود.
صفحه 1 از 74

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395