بازارهای مالی و اقتصادی

چهارشنبه, 13 آذر 1398 ساعت 14:17

واگرایی شاخص کل بورس

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: شاخص بورس در حالی آخرین روزکاری را با رشد هزار و 713 واحد در سطح 322 هزار و 528 واحد ایستاد که در تایم فریم زمانی 2 ساعته واگرایی شاخص کل بورس را شاهدیم.
بانک مرکزی اعلام کرد: اخذ گواهی موضوع تبصره (١) ماده (١٨٦) قانون مالیات‌های مستقیم در زمان تمدید ضمانتنامه و اعتبار اسنادی ضرورت ندارد.
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که بانک مرکزی برخلاف مطالب منتشر شده، برنامه‌ای برای انتشار اوراق مشارکت (ودیعه) ندارد
سه شنبه, 12 آذر 1398 ساعت 14:34

توان صعودی بورس کاهش یافت

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بورس چهارمین روز معاملاتی را به دلیل روند نزولی شکل گرفته روزگذشته، ابتدا با هزار و 90 واحد کاهش وارد تراز 319 هزار واحد شد، اما در ادامه با حضور خریداران نه تنها افت را جبران کرد؛ بلکه با رشد 619 واحدی نسبت به روز دوشنبه، در…
رئیس کل بیمه مرکزی به نمایندگان بیمه هشدار داد که اطلاعات و وعده‌های نادرست به مردم ندهند که در نهایت به بی اعتمادی بین آنها بیانجامد.
سه شنبه, 12 آذر 1398 ساعت 10:02

نرخ رسمی پوند و یورو افزایش یافت

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۸ ارز از جمله پوند و یورو افزایش و ۹ واحد پول خارجی کاهش، نرخ بقیه ارزها نیز بدون تغییر باقی ماند.
سه شنبه, 12 آذر 1398 ساعت 12:26

آغاز ریزش قیمت ها در بازار طلا و سکه

امروز همزمان با عقب نشینی قیمت دلار در بازار ، ریزش قیمت ها در بازار طلا و سکه آغاز شد.
سه شنبه, 12 آذر 1398 ساعت 12:56

نرخ یورو به۱۳.۷۵۰ تومان رسید

نرخ یورو نیز با کاهشی ۵۰ تومانی به ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است. صرافان بانکی هر یورو را به قیمت ۱۳ هزار و۶۰۰ تومان از مردم خریداری می کنند.
معاون بانک مرکزی اظهار داشت: تاکنون شاید حدود ۳۰ هزار اموال قابل واگذاری بانک‌ها شناسایی شده است که عملکرد بانک‌ها در واگذاری اموال انتظارات ما را برآورده نکرده است و هنوز با نقطه مطلوب در این حوزه فاصله داریم.
بانک مرکزی تسهیلات سررسید شده تا سال ۹۷ را مشمول بخشودگی سود و جرایم دانست.
معاون وزیر اقتصاد گفت: به‌زودی امکان حراج الکترونیک اموال مازاد بانک‌ها در بازار فرعی بورس کالا به وجود خواهد آمد.
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه در ادامه روند افزایشی شکل گرفته، دوشنبه نیز روند صعودی خود را ادامه داد، اما در نیمه زمان معاملات، تورم عرضه 287 نماد از 586 نماد را منفی کرد. آمارهای دادوستد و عرضه توسط فعالان بازار سرمایه نشان می دهد؛ که امروز سهامداران حقیقی بورس،…
دوشنبه, 11 آذر 1398 ساعت 10:33

کاهش نرخ رسمی 22 ارز

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۲ ارز افزایش و ۲۲ واحد پول خارجی کاهش، نرخ بقیه ارزها نیز بدون تغییر باقی ماند.
دوشنبه, 11 آذر 1398 ساعت 11:03

جهش دوباره قیمت دلار در بازار

قیمت دلار که دیروز با عقب نشینی از مرز مقاومتی به ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسدیه بود، امروز بار دیگر با افزایش همین میزان قیمت به ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان برگشت.
نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز (دوشنبه) به چهار میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسید؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۴۳ هزار تومان فروخته شد.
بیل گیتس تا پایان ماه نوامبر از ثروتمندترین فرد جهان به سومین فرد ثروتمند جهان تنزل یافت و این درحالی است که جف بزوس همچنان در صدر جدول ثروتمندترین افراد جهان جا خوش کرده است.
محسن رجبی عصراقتصاد: در پنجمین همایش «مالی اسلامی» که با حضور جمعی از مسئولان اقتصادی کشور در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد، ضمن تشریح تأثیرات مثبت کمیته‌ها و شوراهای فقهی، بر ضرورت پرهیز از صور‌ی‌سازی ابزارهای مالی اسلامی همانند آنچه در برخی کشورهای اسلامی انجام گرفته، تأکید شد، این همایش با…
رییس سازمان بور و اوراق بهادار گفت: اوارق گام از معاملات ثانویه حمایت می‌کند و ال سی داخلی در این ابزار گام نهفته شده است.
یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 13:47

شک و تردید سهامداران حقیقی

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه دومین روز معاملاتی خود را در حالی صعودی اغاز کرد که با رشد 4 هزار و 82 واحدی در سطح 318 هزار و 670 واحد ایستاد. همانطور که روز گذشته نیز از احتمال رسیدن به این سطح گفته بودیم؛ وجود مقاومت نه چندان قوی در…
لیلا علی نژاد عصر اقتصاد: کردبچه در خصوص احتمال اخذ مالیات از صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه تا اندازه زیادی در این حوزه کمتر از سایر بخش ها وارد شده و در بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز، تجربه نشان داد که لیزینگ ها جلوتر از صنعت بیمه حرکت کرده…
دبیر کل انجمن مالی اسلامی گفت: در حوزه بیمه و حسابرسی هم مباحث فقهی و اسلامی کلید خورده است و این دو مقوله هم باید منطبق با اصول شریعت باشند.
در حالی قیمت دلار امروز در بازار تهران روندی کاهشی را در پیش گرفت، اما قیمت طلا و سکه بالا رفت.
یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 11:34

قیمت دلار 12 هزار و 400 تومان شد

قیمت دلار امروز با کمی عقب نشینی به ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.
مائده شیرپور عصراقتصاد: همزمان با توسعه سیستم‌های مالی در سطح جهان، خلافکاران نیز شیوه‌های جعل، کلاهبرداری و پولشویی را دگرگون کرده‌اند و از شیوه‌های جدیدی در این مسیر بهره می‌گیرند. شیوه‌هایی که کار مقابله با این تخلفات را سخت‌تر از هر زمان دیگر کرده است. از این‌رو بانک‌ها با راه‌اندازی…
محسن رجبی عصراقتصاد: به جرات و با اختلاف بسیار می‌توان گفت بانک‌ها از قربانیان اغتشاشات اخیر بوده‌اند که آسیب به آنها علاوه بر ایجاد اختلال در خدمات‌رسانی به مردم، باعث تحمیل هزینه صدها میلیاردتومانی به منابع عمومی بابت بازسازی‌شان می‌شود. آتش اغتشاشاتی که به بهانه سهمیه‌بندی بنزین شکل گرفت، دامن…
شنبه, 09 آذر 1398 ساعت 16:57

ورود پول پرقدرت به بورس

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه اولین روز هفته را در حالی با رشد 3 هزار و 357 واحدی آغاز کرد که روز شنبه هفته گذشته کمتر از 700 واحد افزایش را ثبت کرده بود؛ آمارهای دادوستد و صعودی بودن حجم و ارزش معاملات نشان دهنده ورود پول پرقدرت به بورس…
رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: ۱۴۵ هزار میلیارد تومان سهام دولتی واگذار شده است.
رییس پژوهشکده بیمه گفت: در حال حاضر بیمه‌های زندگی در ایران ۱۴.۵ درصد پرتفوی صنعت بیمه را دربرگرفتند که این عدد در کشورهای خارجی حدود ۵۲ درصد است.
شنبه, 09 آذر 1398 ساعت 10:40

نرخ رسمی ۲۱ ارز کاهش یافت

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۲ ارز افزایش و ۲۱ واحد پول خارجی کاهش، نرخ بقیه ارزها نیز بدون تغییر باقی ماند.
قیمت دلار امروز در اولین روز هفته با افزایشی محسوس به ۱۲هزار و ۵۵۰ تومان رسید.
صفحه 1 از 201

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395