بازارهای مالی و اقتصادی

چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 11:12

گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن اردیبهشت

گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن تهران در اردیبهشت ماه امسال گویای افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت مسکن در ۲ ماهه ۹۹ نسبت به دو ماهه ابتدایی ۹۷ است.
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 13:23

همتی: تورم را روی ۲۲ درصد کنترل خواهیم کرد

رئیس کل بانک مرکزی از کنترل تورم بر عدد ۲۲ درصد تاکید کرد.
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 10:10

بورس صدرنشین بازارهای سرمایه‌گذاری

بازار سهام در حالی سال گذشته را با ثبت بازدهی قابل‌توجه ۱۸۷درصدی سپری کرد که این روند در سال جدید نه‌تنها متوقف نشد، بلکه با شدت بیشتری نیز ادامه یافت.
معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: بازار سرمایه بازاری است که با تورم رشد می‌کند اما خودش عامل تورم نیست.
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه ارزیابی کلیت بازار نشان‌دهنده تداوم روند صعودی است، گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد شاخص بورس تا پایان سال ۹۹ به کانال دو میلیون واحد ورود خواهد کرد.
گروه سایبان - به نظر می رسد که بیمه ما در سال جاری اولین شرکتی است که آماده برگزاری مجمع سالانه می شود .
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 10:19

کاهش نرخ رسمی ۲۹ ارز

بانک مرکزی امروز (چهارشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۶ ارز کاهش و قیمت ۲۹ واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ نرخ بقیه ارزها نیز ثابت ماند.
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 10:40

نرخ دلار ۱۵۰ تومان ارزان شد

صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، هفتم خرداد، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۷ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به ۵ روز گذشته که بدون تغییر مانده بود، کاهش ۱۵۰ تومانی را دارد
رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد نظام بانکی کشور طبق وعده ای که داده است، آماده پرداخت ۵۰ هزارمیلیارد تومان تسهیلات بانرخ سود۱۲درصد به مشاغل و واحدهای کسب وکار،که به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، می‌باشد.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 10:55

چارچوب هدف‌گذاری تورم اعلام شد

بانک مرکزی طی بیانیه‌ای چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله، ۲۲ درصد با دامنه مثبت و منفی ۲ واحد درصد تعیین کرد.
مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: تمدید کارت‌های بانکی منقضی شده مشتریان نیازمند حضور در شعب بانک عامل و احراز هویت بوده که در راستای سهولت برای یکسال به صورت رایگان تمدید می‌شوند.
سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه ۸۰ درصد از سهامداران سهام عدالت، روش غیرمستقیم مدیریت سهام را برای خود انتخاب کرده‌اند، از امکان سفارش‌گیری فروش این سهام از امروز خبر داد.
وزارت اقتصاد از تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) در کشور از نظر ارزش سرمایه‌گذاری و تعداد سهامداران خبر داد.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 13:56

افت 31 هزار واحدی شاخص بورس در 6 خرداد

روند ریزشی بورس از اول هفته تاکنون ادامه یافته است و شاخص کل بورس به ۹۰۰ هزار واحد نزدیک می شود.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 15:50

دستور روحانی درخصوص بورس و سهام عدالت

رئیس جمهور، گفت: فرآیند واگذاری و شکل عرضه مستقیم سهام به گونه‌ای باشد که منجر به کاهش تصدی‌گری و در نهایت واگذاری مدیریت دولتی شود.
گروه سایبان - دو مدیر ایرانی از بیمه مرکزی در ترکیب هیات مدیره (ایشین ری) قرارگرفتند اما خروجی این عضویت ها برای صنعت بیمه کشور در شرایط تحریم چه بوده است؟
تعداد مستمری‌بگیران بیمه بیکاری در سال ۹۸ حدود ۱۵ هزار نفر بیشتر شده است.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 08:43

تقلب و کمبود سکه، چالشهای بازار طلا

میزان رشد تقاضا و التهاب در بازار طلا در روزهای اخیر به گونه‌ای بوده که برخی شنیده‌ها از کمبود سکه در بازار حکایت دارد. محمدولی رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید موفقیت در مهار قیمت ارز می‌تواند ضمن برگرداندن آرامش به بازار طلا، قیمت‌ها را نیز کاهش دهد. التهاب بازار طلا…
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 10:29

اعلام نرخ ارز رسمی در ۶ خرداد

بانک مرکزی امروز نرخ ۴۷ ارز بین بانکی را اعلام کرد که بر این اساس قیمت ۱۱ ارز ثابت ماند.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 11:41

نرخ ارز آزاد در ۶ خرداد ۹۹

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز ( ۶ خرداد ۹۹) هر اسکناس یورو به قیمت ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 12:17

نرخ سکه و طلا در ۶ خرداد

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران با قیمت ۷ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان داد و ستد شد.
شنبه, 03 خرداد 1399 ساعت 12:11

آریاساسول به عرضه اولیه رسید

مهرماه سال گذشته جعفر ربیعی - مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس - اعلام کرد تا پایان سال دو شرکت جدید را در بورس عرضه اولیه می‌کنیم. "آریا ساسول"، "تند گویان" و "بوعلی سینا" سه شرکتی هستند که حداقل دو تا از آنها بورسی می شوند. در این راستا شاهد عرضه سهام…
پنج شنبه, 01 خرداد 1399 ساعت 17:23

دریافت کد بورسی با ویدیوی سلفی

راهکار احراز هویت دیجیتال یوآیدی در سجام برای دریافت کد بورسی با ویدیوی سلفی راه اندازی شد.
کانون صرافان در راستای ثبات بازار ارز با بانک مرکزی در ۸ موضوع توافق کرد.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 08:49

صادرات غیرنفتی کشور در حال احیا و رونق است

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: صادرات غیرنفتی کشور در حال احیا و رونق گرفته است
 ۳۰ اردیبهشت، تفاهم نامه‌ای بین سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه (با حضور ریاست هر دو نهاد و مدیران مربوطه) با هدف اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از وقوع جرائم و تخلفات احتمالی در حوزه بازارسرمایه و ارتقاء سلامت محیط کسب و کار…
 سهام‌های آسیایی روز سه‌شنبه رشد کردند. قیمت نفت نیز افزایش یافت. اوضاع مثبت بازارها، به دلیل خوش‌بینی نسبت به آزمایش‌ تجربی اولیه واکسن ویروس کرونا بود.
تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان بورس و اوراق بهادار و قوه قضاییه کشور (با حضور ریاست هر دو نهاد و کارشناسان مربوطه) با هدف اتخاذ تصمیمات پیشگیرانه از وقوع تخلفات احتمالی در حوزه بازارسرمایه روز گذشته ۳۰ اردیبهشت منعقد شد.
نمایندگان مردم در مجلس سازمان تامین اجتماعی را مکلف به اعلام آنلاین بدهی خود از طریق سامانه ثبت الکترونیک معاملات کردند.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 10:23

نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۷ ارز افزایش و ۱۴ واحد پولی کاهش یافت؛ همچنین نرخ ۶ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
صفحه 1 از 232

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399