بانک

شورای پول و اعتبار با برنامه‌ها و سیاست‌های اعتباری پیشنهادی رئیس‌کل بانک مرکزی در شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا موافقت کرد.
بانک مرکزی در نامه‌ای اهم تکالیف شبکه بانکی کشور مقرر در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را تشریح کرد.
شورای پول و اعتبار با سیاست‌ها و برنامه‌های اعتباری پیشنهادی رئیس‌کل بانک مرکزی در شرایط ناشی از شیوع کرونا موافقت کرد.
چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 13:04

نرخ غیر رسمی سودهای سپرده بانکی کم شد

بانک مرکزی اعلام کرده که برنامه‌ای برای کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی وجود ندارد، اما برخی بانک‌ها که تاکنون بیش از رقم مصوب شورای پول و اعتبار، سود به سپرده‌ها پرداخت می‌کردند، در حال کاهش نرخ سود سپرده و نزدیک‌ کردن آن به نرخ مصوب هستند.
سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 16:52

سند راهبردی بانک مرکزی تصویب شد

سند برنامه های راهبردی بخش های مختلف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای بازه زمانی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ به تصویب هیئت عامل این بانک رسید.
بخشنامه بانک مرکزی در خصوص نحوه ارائه خدمات بانکی به نیروهای مسلح و برخی نهادها مانند کانون وکلا، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و سازمان‌های نظارت حرفه‌ای ابلاغ شد.
بر اساس گزارشی که بانک مرکزی منتشر کرده است، از کل تعداد و مبلغ چک‌های مبادله شده در بهمن ١٣٩٨ به ترتیب ۸.۴ درصد و ۹.۵ درصد برگشت داده‌شده است. به گزارش خبرگزاری آنا، قانون جدید چک در آذر ۹۷ با تغییراتی نسبت به قانون قبلی اجرایی شد پس‌ازآن روند…
معاون نظارت بانک مرکزی گفت: افرادی که اقساط وام قرض‌الحسنه از حساب‌شان کسر شده، در سایت بانک مرکزی شکایت و اعتراض خود را ثبت کنند.
یکشنبه, 17 فروردين 1399 ساعت 13:06

تعداد چک‌های برگشتی ۳.۶ درصد بالا رفت

بانک مرکزی گزارش داد که در بهمن ۹۸ حدود ٧١٩ هزار فقره چک به ارزش ١١٦ هزار میلیارد ریال برگشت خورده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۳.۶ درصد و از نظر مبلغ ۴.۱ درصد افزایش داشته است.
بانک مرکزی در یک بسته پیشنهادی که با بانکها در میان گذاشته شده، کاهش نرخ سود سپرده های بانکی اشخاص حقیقی به ١٧.۵ درصد از اول اردیبهشت را مطرح کرده است.
بانک مرکزی آماده استفاده گسترده از عملیات بازار باز برای کمک به دولت در مواجهه با مشکلات و کمک به رشد اقتصاد است. رئیس‌کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود این باره نوشت: برای چندمین بار تأکید می‌کنم که این بانک آماده استفاده گسترده از عملیات بازار باز برای کمک…
صدور چک‌بانکی در وجه حامل، پشت‌نویسی و ظهر نویسی این‌چک‌ها بر اساس قانون جدید چک از ۲۱ آذر ۹۹ ممنوع خواهد بود؛ این مهم‌ترین تغییری است که در سال 99 بر اساس قانون جدید چک اجرایی می‌شود. بر اساس اصلاحات قانون چک که ۵ آذر ۹۷ در روزنامه رسمی منتشر…
عصر اقتصاد: بانک گردشگری با انتشار یک اطلاعیه رسمی در سامانه کدال در خصوص فروش سهام توسعه‌سیاحان‌سرزمین‌ایرانیان (سهامی خاص) شفاف‌سازی کرد.
شنبه, 16 فروردين 1399 ساعت 13:06

ممنوعیت صدور چک بانکی در وجه حامل

صدور چک بانکی در وجه حامل، پشت‌نویسی و ظهرنویسی چک بر اساس قانون جدید چک از ۲۱ آذر ۹۹ ممنوع خواهد بود و هر گونه نقل و انتقال چک باید در سیستم یکپارچه بانک مرکزی به ثبت برسد.
عصر اقتصاد: بانک جهانی از کمک فوری خود برای مبارزه با کرونا خرداد و اعلام کرد که تا 15 ماه آینده 160 میلیارد دلار برای حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر کشورهای کم‌درآمد و همچنین حمایت از مشاغل و بهبود وضع اقتصادی این کشورها ارسال خواهد کرد. به گزارش فصل…
یکشنبه, 10 فروردين 1399 ساعت 09:42

تمدید ساعت کاری فعلی بانک ها تا ۲۱ فروردین

تمدید ساعت کاری فعلی بانک ها تا ۲۱ فروردینشورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی ساعت کاری فعلی بانک‌ها را تا ۲۱ فروردین تمدید کرد.
رئیس کل بانک مرکزی با تشریح جزییات طرح ارائه تسهیلات ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی به کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، گفت: بازپرداخت اقساط این تسهیلات، دو ساله است و برای شروع بازپرداخت اقساط، تنفس چند ماهه در نظر گرفته خواهد شد.
 رییس کل بانک مرکزی گفت: با تلاش‌های وزارت امور خارجه و بانک مرکزی، احتمال آزاد شدن بخشی از منابع مسدود شده کشور وجود دارد.
بانک مرکزی نظر تفسیری مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور را ابلاغ و ۳ موعد قانون را اصلاح کرد.
چهارشنبه, 06 فروردين 1399 ساعت 10:20

جزئیات نرخ رسمی ۴۷ ارز /نرخ دلار ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۶ ارز از جمله پوند انگلیس افزایش و قیمت ۱۷ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۳ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی رئوس برنامه‌های بانک مرکزی برای جهش تولید را اعلام کرد.
رئیس کل بانک مرکزی ضمن اعلام این که نرخ ارز امسال فقط ۱۵درصد افزایش یافته و اکنون هم ذخایر ارزی‌ کشور فوق‌العاده است، گفت: بر اساس تصمیماتی که در دولت و بانک مرکزی در خصوص آثار شیوع کرونا بود، قرار شد پرداخت اقساط تسهیلات کسب و کارهای زیان‌دیده از کرونا…
با وجود مصوبه شورای پول و اعتبار و تاکید رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه اقساط وام‌ قرض‌الحسنه کلیه اشخاص بدون هیچ قید و شرطی به مدت سه ماه به تعویق بیفتد، باز هم بانک‌ها نسبت به دریافت اقساط این قبیل وام‌ها اقدام کرده یا از حساب اشخاص برداشت…
بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای مصادیق کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا ویروس را اعلام کرد.
رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه «جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت و نمایندگان فعالان اقتصادی» از پرداخت وام با سود ۴ درصد به ۴ میلیون نفر خبر داد.
بانک مرکزی طی بخشنامه ای مصادیق کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا ویروس را اعلام کرد.
اقساط وام ازدواج نیز مشمول تعویق می‌شود اما این تسهیلات شامل وام‌های مسکن، خودرو و خرید کالا نمی‌شود
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در نتیجه عملکردهای بخش‌های مختلف اقتصادی، رشد اقتصادی غیرنفتی کل ۹ماهه معادل مثبت ۱.۳ درصد شده است.
با پیگیری و دستورات بازپرس پرونده، پرداخت‌ها توسط صادرکننده‌ای که در ایفای تعهد خود تاخیر داشته است، آغاز شده است.
آمارهای بانک مرکزی از افزایش ۲۷ درصدی مانده سپرده‌ها و ۱۹.۶ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان آذر ۹۸ نسبت به مقطع مشابه سال قبل حکایت دارد.
صفحه 1 از 63

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399