بازار سرمایه

خبر افزایش نرخ خودروسازی‌ها و گزارش خوب شرکت‌ها سبب شد که بورس سبزپوش شود و دوباره وارد کانال یک‌میلیون و 300هزار واحد شود.
شنبه, 10 آبان 1399 ساعت 14:55

چرا نماد شستا بازگشایی نمی‌شود؟

نماد شستا از تاریخ ۱۶ شهریور ماه متوقف شده است و چند هفته پیش شرایط بازگشایی این نماد شرایط متعدل بازار اعلام شد، اما چرا این نماد بازگشایی نمی‌شود؟
شاخص بورس در پایان معاملات امروز شنبه ۱۰ آبان ۹۹ با رشد ۱۷ هزار و ۴۵۰ واحدی به یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۷۸۱ واحد رسید.
یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: در این میان نکته قابل توجه قیمت صندوق پالایش یکم است که دولت باید به اجبار قیمت صنایع پالایشی بالا بیاورد تا شاهد رشد این گروه باشیم چراکه این صندوق اگر با ضرر همراه باشد،‌ اعتماد مردم به عرضه سهام و صندوق‌ها از بین…
شاخص بورس در دهمین روز آبان جامه سبز به تن کرد و با رشد ۱۲ هزار و ۴۰۷ واحدی دوباره به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد وارد شد.
مسعود وطنخواه شاخص کل بورس در مسیر نزولی چند مرتبه به خطوط مقاومت و حمایت فیبوناچی واکنش داده است، اما هر بار به دلیل فشار عرضه نتوانسته است، کف معتبری شناسایی کند، روز چهارشنبه هفته گذشته شاخص کل بورس به حمایت فیبوی 50 درصدی (تراز یک‌میلیون و 288هزار واحدی) رسید.…
 یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: بدبینانه‌ترین حالت بازار سرمایه شاخص یک میلیون و 100 هزار واحد است و فاصله زیادی با این عدد نداریم. البته در بخش اعظم بازار اصلاحات شده و پس از این براساس اقتضای شرایط بازار شاخص حرکت می‌کند.
چهارشنبه, 07 آبان 1399 ساعت 13:30

ارزش روز سهام عدالت (۹۹/۰۸/۰۷)

ارزش سهام عدالت برای دارندگان سهام عدالت با ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومانی، ۲۰ میلیون و ۲۷۱ هزار تومان شد.
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با ریزش 13 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 288 هزار واحد ایستاد
سه شنبه, 06 آبان 1399 ساعت 17:44

ادامه کاهش شاخص کل بورس (فیلم)

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۳۷ هزار ۴۷۰ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۳۶ هزار واحد رسید.
سه شنبه, 06 آبان 1399 ساعت 15:28

روز سیاه بورس های جهانی

شاخص های بورسی آمریکا، اروپا و آسیا با ریزش های سنگین مواجه شدند.
عضو هیات مدیره سازمان بورس توضیح داد: امروز ششم آبان ماه ۱۳۹۹، براساس مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و در راستای افزایش ظرفیت تقاضای بازار مصوباتی نهایی و اعلام شد.
یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: در کمتر از دو ماه شاهد ریزش 700 هزار واحدی بودیم و قطعا بدون حمایت‌ها این اتفاقات افتاده است. حمایت‌ها فقط در حد حرف بوده و در عمل هیچ گونه حمایتی که بارها هم اجرای آن اعلام شده بود، دیده نمی‌شود.
شاخص بورس در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۶ آبان اگرچه با رشد نسبی نمادهای شاخص‌ساز در ابتدای روز مواجه شد، اما با افت ۳۴هزار و ۸۳۶ واحدی به مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی رسید.
کارشناس بازار سرمایه گفت:در حال حاضر بازار به حمایت نیاز دارد و اگر سازمان بورس و اوراق بهادار در این شرایط اقدام به بازگشایی نماد پالایش یکم کند به نفع بازار نخواهد بود.
عملیات بازارگردانی شش شرکت‌ در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.
مسعود وطنخواه جمع شدن صف‌ها آن هم در یک ساعت پایانی بازار روز گذشته در حالی رخ داد که هیچ تغییری در آیتم‌های بنیادی بورس رخ نداده است.
دوشنبه, 05 آبان 1399 ساعت 17:28

ادامه کاهش شاخص کل بورس

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۳۷ هزار ۴۷۰ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۳۶ هزار واحد رسید.
شاخص بورس در پایان معاملات امروز دوشنبه ۵ آبان ۹۹ با افت ۳۷ هزار و ۴۷۰ واحدی به یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۵۸۶ واحد رسید.
امروز در حالی بورس اوراق بهادار با عقب نشینی قابل توجه شاخص روبرو شد که صحن علنی مجلس درگیر بحث درباره چرایی وضعیت بورس و منفی ماندن شاخص بود.
شاخص بورس تهران علیرغم رشد در شروع معاملات، در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه با افت ۷ هزار و ۱۸ واحدی، به یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۸۶ واحد رسید.
کاهش پیاپی ارزش نمادهای صندوق‌ای تی اف پالایش یکم عملا سوددهی برای خریداران آن را غیر ممکن ساخته است.
به گفته رئیس سازمان بورس، تصمیم اخیر درباره فرآیند قیمت‌گذاری و تعیین سقف رقابت برای محصولات فولادی در بورس کالا، نتیجه‌ای جز توزیع رانت و تضییع حقوق پنجاه میلیون سهامداران نخواهد داشت.
حرکت نزولی شاخص کل بورس امروز هم ادامه یافت و این شاخص بیش از ۴۲ هزار واحد کاهش یافت.
ارزش معاملات 3 هزار و 300 میلیارد تومان بود که نشان از کاهش رقم ارزش معاملات می‌کند.
روند نزولی شاخص بورس امروز هم ادامه یافت و این شاخص کاهشی بیش از ۵۱ واحدی را تجربه کرد.
مسعود وطنخواه یک کارشناس بازار سرمایه روند این روزهای بورس را تحت تاثیر تنش‌هایی با دو منشأ داخلی و خارجی دانست و تاکید کرد که بسیاری از فعالان بازار سرمایه در این فضا ترجیح داده‌اند این روزها محتاطانه‌تر در بورس عمل کنند تا چشم‌انداز روشن‌تری در روزهای آینده از اتفاقاتی…
صفحه 1 از 75

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399