بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس با ارائه آخرین وضعیت بازار سرمایه به نمایندگان از دولت خواست استراتژی خود را مشخص و طبق برنامه‌ریزی عمل کند.
چهارشنبه, 22 مرداد 1399 ساعت 08:13

دستور زنگنه برای ایجاد صندوق ETF پالایشی

اختلاف زیرمجموعه‌های وزارتخانه‌های نفت و اقتصاد درباره صندوق ETF پالایشگاهی (موسوم به ETF دوم) که تا اعلام منتفی شدن عرضه آن و تشکیل صف‌های فروش سهام پالایشگاهی در بورس پیش‌رفت، سرانجام به واکنش دو وزیر منتهی شد.
سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 14:54

بورس در جذب نقدینگی از مسکن پیشی گرفت

در حالی که در ۴ ماهه نخست امسال بورس توانست ۸۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب کند، ورود نقدینگی به بازار مسکن طی مدت مذکور ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 12:38

دارا دوم شهریور ماه می‌آید

به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، فروش بلوکی سهام شرکت‌های پتروشیمی متوقف شد و در ابتدای شهریور ماه به صورت صندوق ETF دارا دوم عرضه می‌شود.
سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 11:18

بورس به شدت ریزشی شد

شاخص کل بورس درساعات ابتدایی معاملات امروز با افت محسوس ۵۸ هزار و ۲۰۱ واحدی روبرو شد.
مدیر برنامه‌ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: تا پایان سال تمام شرکت‌های استانی باید بورسی شوند و تمام کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند تا پایان سال می‌توانند نسبت به فروش تمام سهام خود اقدام کنند.
بازار سرمایه ایران که از ابتدای سال گذشته تا امروز، بیشترین رشد و سودآوری را در میان بازارهای کشور داشته است و به مدد آن، بخش عظیمی از نقدینگی کشور را جذب کرده و مانع هجوم آن به بازارهایی چون ارز و مسکن شده‌است، این روزها دستخوش درگیری زیرمجموعه‌های دولت…
مدیر پروژه کسب‌وکارهای نوپای وزارت جهاد کشاورزی از راه‌اندازی دفتر انجمن صنفی استارتاپی بخش کشاورزی در هفته پایانی مرداد ماه امسال خبر داد.
زیرمجموعه‌های وزارتخانه‌های نفت و اقتصاد روز گذشته منتفی شدن عرضه دومین صندوق دولتی را به گردن یکدیگر انداختند مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: افزایش تحریم‌های کشور و کاهش قمیت جهانی نفت در سال گذشته که کاهش ورود دلارهای نفتی همراه از یک‌سو و افزایش هزینه‌ نقل و انتقالات پولی را به…
دوشنبه, 20 مرداد 1399 ساعت 12:14

ریزش بورس های آسیایی

شاخص های مهم بورسی آسیا، هفته معاملاتی را بد آغاز کردند. به نقل از بلومبرگ، کشمکش بین چین و آمریکا کماکان رو به افزایش است: وزارت خزانه داری آمریکا در اقدامی بی سابقه کری لام- فرماندار هنگ کنگ و شماری از دیگر مقامات ارشد این منطقه نظیر وزرای امنیت و…
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص اقدامات صورت گرفته مبنی بر پیشگیری از صادرات روغن پایه افزود: موضوع عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا با هدف الزام چهار شرکت تولید کننده روغن به رعایت میزان عرضه در بورس در دستور کار پیگیری است.
روابط عمومی سازمان خصوصی سازی آغاز پذیره نویسی دارا دوم در شهریورماه را تکذیب کرد.
دوشنبه, 20 مرداد 1399 ساعت 09:31

خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت

نماینده ساری گفت: دو فوریت طرح جاماندگان سهام عدالت در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده است.
سازمان بورس با ابلاغ آخرین اصلاحات مصوبه کمیته پایش ریسک بازار، از کاهش مجدد ضریب اعتباری سهام به ۱۰ درصد خبر داد.
معاون امور بانکی وزیر اقتصاد و امور دارایی از ارایه کارت اعتباری 50درصدی با وثیقه‌گذاری سهام عدالت در شبکه بانکی خبر داد.
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت اظهار داشت: باید بگویم 96 درصد افرادی که نسبت به فروش سهام اقدام کردند، پول خود را دریافت کردند. 4 درصد باقی مانده به دلیل عدم ارائه اطلاعات درست از شماره همراه و شماره شبای خود تاکنون نتوانستند پول حاصل از فروش 30 درصد سهام…
وزیر اقتصاد در ارتباط با دلیل تاخیر واریز مبالغ خرید سهام عدالت گفت: احتمالا اشتباهی در محاسبات ارزش بازار بورس صورت می‌گیرد و این موضوع موجب تاخیر در واریز پول خرید سهام عدالت توسط بانک‌ها به حساب فروشنده‌ها می‌شود.
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴۴هزار واحدی در ارتفاع ۲‌میلیون و ۷۸هزار واحد قرار گرفت.
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت از فراهم شدن امکان فروش بخشی از سهام عدالت به روش غیر مستقیم در بورس خبر داد.
چهارشنبه, 15 مرداد 1399 ساعت 17:32

"امین" سقف بازار را شکست

 تامین سرمایه امین اولین و تنها نهاد مالی و از معدود ناشران بورس می باشد که برای آن سهام ممتاز در نظر گرفته شده و دارندگان فعلی سهام شرکت، سهام ممتاز دریافت کرده‌اند.
چهارشنبه, 15 مرداد 1399 ساعت 15:04

شاخص بورس قله 2 میلیون واحدی را پس گرفت

شاخص کل بورس در شروع معاملات امروز با رشد 39 هزار واحدی، به رقم ۲ میلیون و 34 هزار واحد رسیده است.
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: مدیرعامل شرکت «تامین سرمایه امین» اعلام کرد این شرکت اولین تامین سرمایه‌ای است که با سهام ممتاز در بورس پذیرفته می‌شود. 15 درصد سهام این شرکت امروز در بازه قیمتی 9800 تا 10400 ریال در بورس عرضه اولیه خواهد شد.
شستا توانست تا پایان معاملات امروز بورس تهران با دستیابی به ارزش ۴۷۷ هزار میلیارد تومانی، رتبه نخست شرکت های با ارزش در بازار بورس را کسب کند.
سه شنبه, 14 مرداد 1399 ساعت 11:51

کاهش دامنه نوسان معاملات بورس تکذیب شد

مدیرعامل بورس تهران کاهش دامنه نوسانات معاملات بورس به دو درصد را تکذیب کرد.
نمادهایی که در شیفت بعدازظهر امروز (بورس) معامله می‌شوند در این گزارش آورده شده است.
یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: درصورتی که این شرایط ادامه پیدا کند حتما رشد بی‌رویه قیمت‌ها و افزایش شاخص ادامه پیدا می‌کند و در نیمه دوم سال اگر همین روال که به دور از عقل و منطق است، پیش رود شاخص به راحتی به سه میلیون می‌رسد.
در آغاز معاملات بورس روز ۱۳ مرداد ماه شاخص کل تنها هزار واحد رشد داشت این در حالی است که معاملات نمادهای فرابورس به دلیل اختلال در سامانه معاملاتی متوقف است.
در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ تعداد ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت "تامین سرمایه امین" در بورس عرضه می‌شود به اطلاع کلیه فعالان بازار سرمایه می‌رساند در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ تعداد ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت…
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران پس از گذشت دو ماه دومین سوپرکانال را نیز فتح کرد و به ارتفاع بی‌سابقه ۲ میلیون واحد رسید. تا چندی پیش کمتر کسی از بین تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند که بازار سهام با چنین سرعت شتابانی پیش برود؛ اما هجوم پیوسته و غیرمترقبه ورود…
دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 08:44

مرحله سوم صندوق ETF در آذر عرضه می‌شود

معاون سازمان خصوصی سازی از مرحله سوم عرضه صندوق‌های ETF در آذرماه خبر داد.
صفحه 1 از 68

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399