بیمه

عصراقتصاد: سلیمانی گفت: روند صدور بیمه نامه خودروهای نامتعارف اصلاح شد.
لیلا علی نژاد عصر اقتصاد: رئیس کل بیمه مرکزی امروز با حضور در یکی از دبستان‌های دخترانه تهران زنگ بیمه را به طور نمادین به صدا در آورد.
عصر اقتصاد: با وجود حادثه‌خیز بودن ایران، طرح تشکیل «صندوق بیمه حوادث طبیعی» حدود ۱۶ سال به درازا کشیده، اما بررسی‌ها نشان می‌‎دهد که گویا این بار به دلیل کاهش درآمدهای نفتی و کمبود منابع عمومی برای جبران خسارت‌ها، عزم ملی برای راه‌اندازی این صندوق جدی‌تر بوده و به محض…
رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: در کمترین زمان ممکن و باحذف تشریفات معمول زیان های ناشی از حادثه بیمه گذاران عزیز پرداخت خواهد شد.
شنبه, 18 آبان 1398 ساعت 09:14

کروکی آنلاین به کمک بیمه ها می آید

عصراقتصاد: غلامرضا سلیمانی درباره آمار تصادفات ساختگی، اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۲۰ درصد تصادفات با هدف اخذ خسارت شخص ثالث، ساختگی بوده و یا در مدارک و مستندات آن تخلف و دستکاری صورت گرفته است.
لیلا علی نژاد عصراقتصاد: اجرای طرح بیمه سلامت روز گذشته ۱۳ آبان ماه در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، سعید نمکی وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان وزارت بهداشت و بیمه سلامت در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی به طور رسمی آغاز شد.
عصر اقتصاد: حدود ۷ میلیون ایرانی هیچ بیمه درمانی ندارند و قرار است از فردا و در قالب طرح "پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی" فراخوان شده و برای پوشش بیمه‌ای "سلامت" خود اقدام کنند.
اتخاذ مواضع انفعالی در بیمه شایسته این صنعت بزرگ نیستنهادینه سازی فرهنگ بیمه زمانی اتفاق می‌افتد که صنعت بیمه محصولات خود را به خانه تمامی آحاد جامعه ببرد و مردم را از ماموریت‌ها و ظرفیت‌های خود آگاه کند.
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 15:18

افزایش 26 درصدی قیمت خدمات بیمه‌ای

هزینه ارائه خدمات در حالی افزایش یافته که هزینه خدمات بیمه‌ای در تابستان امسال نسبت به همین دوره در سال گذشته تا 26 درصد رشد داشته است.
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه صنعت بیمه در مقایسه با دو صنعت بانک و بورس، فضای مساعدتری برای توسعه دارد، گفت: ارزش حق بیمه تولیدی صنعت بیمه با ثبت رکوردی جدید تا پایان سال ۹۸ به مرز ۶۰۰ هزار میلیارد ریال می‌رسد.
آخرین آمار احصا شده سازمان تأمین اجتماعی از تعداد بیمه‌ شدگان این سازمان اعلام شد.
با تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران توانگری مالی شرکت بیمه میهن در سطح یک قرار گرفت.
ایجاد کنسرسیوم بیمه‌ای توسط شرکت‌های بیمه می‌تواند ریسک حضور در بازار سرمایه را برای سهامداران خرد و تازه‌وارد پوشش دهد و از آنها در مقابل نوسان و افت شدید شاخص بورس حمایت کند.
از 15مهر تا 15دی ماه سال جاری، جشنواره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مهرگان بیمه سرمد با اعمال 90 درصد تخفیف در هزینه‌های اداری و بیمه‌گری برگزار می‌شود.
شبکه نوآفرینی " پلنت "در یک فراخوان سراسری از کسب و کارهای خلاق برای نوآفرینی در صنعت بیمه دعوت کرد.
سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 16:03

بیمه دام عشایر اجباری شد

برای تامین امنیت شغلی و سرمایه عشایر کشور طرح بیمه اجباری یک میلیون و ۸۰۰ هزار راس دام آنها اجرا می‌شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان دولت تعداد خانوارهای روستایی تحت پوشش بیمه به 2.5 میلیون نفر خانوار افزایش پیدا می‌کرد که معادل 50 درصد جمعیت خانوار روستایی کشور است.
نشست تخصصی «سلامت اجتماعی و توسعه» با حضور بیمه سرمد، پانزدهم مهر ۹۸ در تالار گفتگوی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
برنامه مشترک تقویت همکاری در عرصه های گوناگون بیمه ای و تبادل دانش و تجربه با هدف تعاملات تخصصی و فنی بین المللی بیمه در چارچوب قوانین و مقررات ملی بین دو کشور ایران و افغانستان به امضا رسید.
رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: مدیریت مباحث دیجیتالی بلاک چین‌ها و استارت آپ‌ها در صنعت بیمه نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و مطالعه عمیق دارد و دستیابی به ضریب نفوذ هدف گذاری شده در گرو توسعه دیجیتالی است.
رییس کل بیمه مرکزی در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره صندوق اعتباری هنر و جمعی از متولیان هنری کشور گفت: افزایش ضریب نفوذ صنعت بیمه به مؤلفه های گوناگونی بستگی دارد که یکی از آنها فرهنگسازی و تلاش برای همگانی سازی مفاهیم بیمه‌ای در کشور است.
اولیا علی‌بیگی با بیان اینکه نمی‌توان پول حاصل از فروش املاک مازاد کارگران را صرف پرداخت بدهی‌های درمانی کرد، گفت: سازمان تامین اجتماعی و همه دارایی‌های آن، بینِ نسلی و متعلق به نسل‌های پیاپیِ طبقه‌ی کارگر است.
معاون فنی شرکت سهامی بیمه ایران با اعلام اینکه این شرکت در ۵ ماهه نخست سال ۹۸ موفق به افزایش ۵۲ درصدی در تولید حق بیمه شده است، گفت: در این مدت نسبت خسارت شرکت در مقایسه با سال گذشته با ۱۰ درصد کاهش از ۶۲ درصد به ۴۸ درصد…
صبح امروز مراسم انتخاب دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران برگزار شد که در پایان رأی گیری آقای سید محمد کریمی با ۱۹ رأی بعنوان دبیرکل جدید سندیکای بیمه گران ایران انتخاب شد .در این انتخابات مسعود حجاریان با ۱۳رأی نزدیک ترین رقیب سید محمد کریمی بود
احمدرضا ضرابیه عصراقتصاد: اساسنامه جدید سندیکا بیمه گران ایران که پس از پانزده سال مورد بازنگری قرار گرفت و در اوایل مرداد ماه سال جاری توسط شورایعالی بیمه تصویب شد می تواند نقطه عطفی برای صنعت بیمه کشور باشد.
یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 10:21

ضریب خسارت ۸۹ درصدی در صنعت بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به ضریب خسارت ۸۹ درصدی در صنعت بیمه از گسترش پوشش‌های بیمه‌ای برای جبران حوادث فاجعه‌آمیز خبرداد.
چهارشنبه, 13 شهریور 1398 ساعت 10:40

حرکت بیمه‌ها به سوی صفر کردن کسری ذخایر

رئیس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تاکنون ۲۳ درصد از کسری ذخایر بیمه‌ها کاهش یافته است، گفت: شرکت‌های بیمه با صرف نظر از تقسیم سودهای مقطعی، به سمتی حرکت می‌کنند که کسری ذخایر در این صنعت به صفر برسد.
رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: برای جبران کسری ذخیره راهکارهایی را در پیش گرفته‌ایم که در حال حاضر کاهش ۲۳ درصدی این کسری ها یک دستاورد ارزشمند برای این صنعت به شمار می رود. به نقل از از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، غلامرضا…
مدیر توسعه سرمایه های انسانی شرکت بیمه سامان با اشاره به تاکید مدیرعامل این شرکت مبنی بر لزوم استفاده از دانش روز دنیا برای توسعه دامنه فعالیت بیمه سامان، گفت: با وجود تحریم های ظالمانه اعمال شده علیه کشورمان، روند اعزام کارکنان شرکت به دوره های آموزشی خارج از کشور…
بیمه مرکزی آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت‌های مالی مصوب تا روز ۲۳ مردادماه منتشر کرد.
صفحه 1 از 23

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395