بیمه

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران درباره چگونگی برخورداری از پوشش بیمه‌ای در افراد فاقد بیمه درمان، حق بیمه پرداختی، چگونگی تمدید دفترچه‌های بیمه در بحران کرونا و سرانجام نسخه‎نویسی الکترونیک در تهران توضیح داد.
بیمه مرکزی در بخشنامه جدیدی که برای شرکت‌های بیمه فرستاده شرایط پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه به دلیل نوسان قیمت در بیمه‌نامه بدنه خودرو از روز ۱۵ تیرماه را اعلام کرد.
سه شنبه, 10 تیر 1399 ساعت 12:05

جزئیات بیمه زنان خانه‌دار اعلام شد

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی شرایط بیمه و بازنشستگی زنان خانه‌دار را تشریح کرد.
مبلغ حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی در دوماهه نخست سال جاری به ترتیب در حدود ۸.۶ و ۴.۲ هزار میلیارد تومان است.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار از راه‌اندازی زیرسامانه جدید بیمه بیکاری در ۵ استان به صورت آزمایشی، خبر داد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: دفترچه‌هایی که تاریخ اعتبار آنها به پایان رسیده یا در آینده به پایان می‌رسد، از اول خرداد ماه سال جاری بدون نیاز به مراجعه حضوری تمدید اعتبار می‌شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری جزئیات و نرخ‌‌های بیمه زنان خانه‌دار و دانشجویان را تشریح کرد.
دوشنبه, 19 خرداد 1399 ساعت 08:49

بیمه فرشبافان حذف شد

بیمه فرشبافان از ردیف بیمه‌های تامین اجتماعی کشور حذف شده و هیچ بیمه‌گذار جدیدی در این رسته شغلی پذیرفته نمی‌شود.
مدیرکل امور بیمه‌شدگان تامین اجتماعی اعلام کرد که مقرری بیمه بیکاری فروردین ماه از هفته آینده پرداخت می‌شود.
شنبه, 10 خرداد 1399 ساعت 13:05

نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث حذف شد

رئیس بیمه مرکزی گفت: کد یکتا جایگزین نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث شد و نیازی به صدور نسخه کاغذی وجود ندارد.
گروه سایبان - به نظر می رسد که بیمه ما در سال جاری اولین شرکتی است که آماده برگزاری مجمع سالانه می شود .
گروه سایبان - دو مدیر ایرانی از بیمه مرکزی در ترکیب هیات مدیره (ایشین ری) قرارگرفتند اما خروجی این عضویت ها برای صنعت بیمه کشور در شرایط تحریم چه بوده است؟
تعداد مستمری‌بگیران بیمه بیکاری در سال ۹۸ حدود ۱۵ هزار نفر بیشتر شده است.
نمایندگان مردم در مجلس سازمان تامین اجتماعی را مکلف به اعلام آنلاین بدهی خود از طریق سامانه ثبت الکترونیک معاملات کردند.
کلیه شرکت‌های بیمه ای از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم آورند.
 با گذشت دو ماه از راه‌اندازی سامانه بیمه بیکاری کرونا و ارائه لیست مشمولان دریافت بیمه بیکاری از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون، اعتباری در این خصوص اختصاص نیافته و کارگران بیکار منتظر دریافت مستمری هستند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از آمادگی این سازمان برای پوشش بیمه‌ای خدمات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور در راستای کنترل فاصله‌گذاری اجتماعی و توقف چرخه انتقال بیماری ناشی از ویروس کرونا خبر داد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای به رئیس جمهوری درخواست کرد تا با توجه شرایط بحرانی اخیر حاکم بر محیط کسب‌وکار کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا، احیای شورای عالی تأمین اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.
بیمه مرکزی، آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت‌های مالی مصوب تا روز نهم اردیبهشت‌ماه را اعلام کرد.
شنبه, 20 ارديبهشت 1399 ساعت 10:23

پوشش بیمه‌ای 80 هزار بیمار خاص در کشور

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه حدود 80 هزار نفر از بیمه شدگان این سازمان، بیماران خاص هستند، گفت: 114 قلم دارو این بیماران تحت پوشش قرار داشته و پیوند کلیه، انجام دیالیز و نیز تزریق فاکتورهای خونی این بیماران به صورت رایگان انجام می‌شود.
یکشنبه, 14 ارديبهشت 1399 ساعت 10:05

تمدید بیمه‌نامه‌های مسافرتی بیمه کوثر

بیمه‌نامه‌های مسافرتی بیمه کوثر به‌منظور آسایش خاطر بیمه‌گذاران، به‌صورت غیرحضوری تمدید می‌شود.
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، با انتشار یادداشتی اصول حمایت‌های سارمان تامین اجتماعی از کارگران را تشریح کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: صاحبان خودروهایی که بیمه نامه شخص ثالث آنها در بازه زمانی ۲۱ اسفند تا ۱۵ اردیبهشت منقضی می‌شود می توانند الکترونیکی پرداخت کنند.
رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: از ۲۱ اسفند ماه تا ۱۵ اردیبهشت ماه بیمه‌نامه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در سطح کشور به صورت غیرحضوری و الکترونیکی تمدید می‌شود که بعد از پانزدهم اردیبهشت ماه افراد می‌توانند نسبت به تمدید بیمه از طریق حضور فیزیکی هم اقدام…
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه بسیاری از کشورها بدون در نظر گرفتن شرایط معیشتی جامعه و وضع اقتصادی اقشار مختلف برابر فرمول‌های ازپیش تعیین‌شده نرخ حق بیمه را و شرایط اقدام می‌کنند، تاکید کرد که در ایران صنعت بیمه با لحاظ کردن ابزارهای حمایتی و نگاه معیشتی، نقش…
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اردبیل از انجام مقدمات تدوین سند توسعه بیمه اجتماعی در این استان خبر داد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران عنوان کرد:ما روزانه تمامی موارد را در بخش بیمه بیکاری و سامانه آن رصد نموده و فهرستی از مراجعانی را که واجد شرایط هستند با هماهنگی سازمان تامین اجتماعی پایش می‌کنیم. .
صنعت بیمه یک صنعت وارداتی است و هر چند اصول و چارچوب های خودش را دارد اما در هر کشوری با توجه به قوانین بالادستی و بین دستگاهی دستخوش تغییراتی می‌شود.
آیین نامه شماره ۷۷.۱ که مکمل آیین‌نامه شرایط عمومی بیمه‌نامه مسافرتی اتباع خارجی متقاضی ورود به ایران، به شمار می‌رود از سوی شورای عالی بیمه به تصویب رسید.
مبلغ حق بیمه سهم کارگر و کارفرما در سال 99 اعلام شد.
صفحه 1 از 26

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399