دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 13:39

تشدید کنترل ارز و اوراق بهادار مسافران خروجی توسط گمرک

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

گمرک ایران از تدابیر جدید در گمرک برای کنترل بیشتر کالاهای مسافری خروجی خبر داد و اعلام کرد: کنترل‌های مسافری در گمرکات سراسر کشور افزایش می‌یابد.

گمرک ایران از تدابیر جدید در گمرک برای کنترل بیشتر کالاهای مسافری خروجی خبر داد و اعلام کرد: کنترل‌های مسافری در گمرکات سراسر کشور افزایش می‌یابد.

در بخشنامه جدیدی که در این مورد به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده بر لزوم کنترل بیشتر کالاهای مسافری خروجی تأکید شده است.

در این بخشنامه بر الزام تمامی گمرکات در مبادی خروجی هوایی، دریایی و زمینی نسبت به تداوم کنترل‌های دقیق گمرکی تأکید و موضوع به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده است، تا در مورد مسافران کثیرالسفر با رعایت کامل مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغی در رابطه با میزان ارز و طلا و کالاهای همراه مسافران خروجی اقدام شود.

این بخشنامه از سوی فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران جهت اجرا به ناظران و مدیران گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده است.

طبق دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر به گمرکات سراسر کشور، ورود و خروج ارز به صورت نقد و یا اسناد بانکی (چک بانکی، چک تضمینی، چک مسافرتی، سایر اسناد مالی قابل انتقال) و یا اوراق بهادار بی‌نام (اوراق قرضه) به صورت فیزیکی، به هر طریق، توسط هر مسافر تا سقف مبلغ 10000 یورو (ده هزار یورو) یا معادل آن به سایر ارزها، مجاز بوده و نیاز به اظهار نداشته، لیکن جهت مبالغ بیش از 10000 یورو (ده هزار یورو) یا معادل آن به سایر ارزها، مسافر باید به سامانه ارز همراه مسافر مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات مورد نیاز اقدام نموده و پس از اخذ کد رهگیری و فرم مورد نظر توسط گمرک، مراحل بعدی را از طریق سیستم بانکی انجام دهد.

منبع: ایلنا

خواندن 692 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395