شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 19:30

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تأمین ۸۵ درصد هزینه ساخت راه‌آهن شیراز-بوشهر از سوی طرف چینی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با اشاره به هزینه ۲۳۶۰ میلیارد تومانی ساخت راه‌آهن شیراز-بوشهر گفت: ۸۵ درصد این مبلغ توسط شرکت چینی و ۱۵ درصد دیگر به‌عنوان منابع اولیه از سوی ایران اختصاص می‌یابد.

خیرالله خادمی در حاشیه مراسم امضا قرارداد ساخت راه‌آهن شیراز-بوشهر اظهار داشت: این مسر ریلی از شهر شیراز در منطقه مرودشت شروع می‌شود و با عبور از شهرهای کبار،‌ فیروزآباد،‌ فراشبند، ‌اهرام در نهایت به شهر بوشهر و منطقه بندر متصل می‌شود.

وی افزود: عملیات اجرایی این محور ۴۴۰ کیلومتری پس ازتامین مالی از جانب فاینانسور در اسرع وقت شروع می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت فیزیکی ۵ درصدی این پروژه به دلیل برخورداری از ردیف اعتبار ملی خبر داد و گفت: امیدواریم با تأمین مالی صورت گرفته سرعت عملیات اجرایی افزایش یابد و طی یک برنامه ۶ ساله عملیات اجرایی محور به اتمام برسد.

خادمی بیان داشت: برآورد مالی این پروژه ۲۳۶۰ میلیارد تومان است که ۸۵ درصد این مبلغ توسط شرکت چینی و ۱۵ درصد دیگر به‌عنوان منابع اولیه از سوی ایران اختصاص می‌یابد. همچنین بیش از ۵۰ درصد عملیات اجرایی پروژه توسط متخصصان و پیمانکاران داخلی انجام می‌شود و فقط موارد مورد نیاز روسازی از کشور چین خریداری می‌شود توسط شرکت فاینانسور تأمین‌ می‌گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: این محور در مسیر شمال-جنوب قرار دارد که طی سنوات گذشته از اصفهان تا شیراز احداث شده است اما برای ایفای نقش اصلی خود یعنی افزایش زمینه جذب بار و مسافر و پوشش ریلی جنوب فارس و سراسر استان بوشهر باید به بندر متصل شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل یادآور شد: طبق برآورد انجام‌شده ساخت این خط آهن موجب جابجایی سالانه ۱ میلیون مسافر ۱۲ میلیون تن بار می‌شود.
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

 

خواندن 713 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395