سه شنبه, 22 اسفند 1396 ساعت 14:30

اطلاعات تکميلي

  • در واکنش به تصمیم اتحادیه جهانی کشتی؛

ایران از حضور در جام جهانی کشتی آزاد انصراف داد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با توجه به گرفته شدن میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از کشورمان در سال 2018 از سوی اتحادیه جهانی این رشته ورزشی، فدراسیون ایران از حضور در جام جهانی کشتی آزاد انصراف داد.

فدراسیون کشتی روز سه شنبه اعلام کرد، با توجه به اعلام قبلی ایران مبنی بر این که چنانچه امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در زمان پیشنهادی از سوی فدراسیون نباشد، تیم ملی کشتی آزاد هم به دلیل جلو آمدن زمان برگزاری انتخابی تیم ملی نمی تواند در مسابقات جام جهانی شرکت کند.
فدراسیون کشتی کشورمان پیشتر این موضوع را به اتحادیه جهانی کشتی اعلام و این اتحادیه نیز با این موضوع موافقت کرده بود.
به این ترتیب با توجه به حضور نیافتن در جام جهانی، فدراسیون کشتی به زودی زمان برگزاری مرحله اول و دوم مسابقات انتخابی تیم های ملی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان را اعلام می کند.
کشورهای اروپایی به علت نزدیکی 30 فروردین ماه سال آینده (زمان برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی) با رقابت های قهرمانی اروپا (10 تا 16 اردیبهشت ماه 97 در داغستان روسیه) خواستار تغییر زمان جام جهانی کشتی فرنگی به آذر ماه سال آینده شده بودند که این درخواست از سوی اتحادیه جهانی کشتی برای فدراسیون کشتی ایران ارسال شد.
فدراسیون کشتی ایران متعاقب این درخواست با ارائه پیشنهادی اعلام کرده بود که رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی به جای 30 فروردین، 22 یا 23 فروردین ماه برگزار شود تا دغدغه کشورهای اروپایی نیز رفع گردد اما این درخواست نیز با مخالف اتحادیه جهانی روبرو شد.
اتحادیه جهانی کشتی پیشتر با ارسال نامه ای به فدراسیون کشتی ایران تهدید کرده بود موافق برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در فروردین ماه سال آینده نیست و چنانچه ایران نتواند برگزاری این مسابقات را به زمان مورد نظر اتحادیه تغییر دهند، میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را از ایران پس می گیرد.
حال با توجه به اینکه اتحادیه جهانی میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را از ایران گرفته است، ایران نیز از حضور در جام جهانی کشتی آزاد انصراف داد.
از سوی دیگر ایران به دلیل آنکه در پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان، عنوان نهم را کسب کرده بود در جام جهانی حضور نداشت اما به دلیل اصرار حامی مالی برگزاری این رقابت ها در آمریکا و با موافقت اتحادیه جهانی، ایران قرار بود در این مسابقات حاضر شود.
اتحادیه جهانی کشتی اواخر بهمن ماه فقط قرعه کشی جام جهانی کشتی آزاد و زنان را برگزار کرد و قرعه کشی جام جهانی کشتی فرنگی را انجام نداد که بر این اساس کشتی آزاد تیم ایران با آمریکا، گرجستان و ژاپن هم گروه شد و تیم های روسیه با کوبا، جمهوری آذربایجان و قزاقستان قرار دارند.
این مسابقات قرار است 20 فروردین در لس آنجلس آمریکا برگزار شود.
منبع: ایرنا

خواندن 1120 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395