سه شنبه, 22 اسفند 1396 ساعت 14:57

تشدید برخورد با متخلفان بازار عید

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به عنوان بخشی از ستاد تنظیم بازار شب عید فعالیت می‌کنند که در این میان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از تدابیر اندیشیده شده برای صدور حکم متخلفان بازار ایام عید در محل وقوع تخلف خبر داد.

باتوجه به قرار گرفتن در آستانه نوروز، بازار خریدها داغ شده و به گفته مسئولان امر قرار است در این بازار 60 تا 70 هزار میلیارد تومان جنس به مردم فروخته شود لذا افزایش خرید و فروش‌ها باعث شده آمار تخلفات بازار هم بیشتر شود. به عنوان مثال طبق آمار ماهانه رسیدگی به شکایات مردمی، میوه‌فروشان در صدر شکایات مردمی بوده‌اند که اکنون با توجه به داغ شدن بازار عرضه و تقاضای این محصول، نحوه نظارت بر بازار این محصولات در این ایام حساسیت خاصی را می‌طلبد.

بنابراین متصدیان نظارت بر بازار شلوغ شب عید، برای جلوگیری از سوءاستفاده فرصت‌طلبان در بخش‌های مختلف کالا و خدمات، نظارت‌ها را بیشتر کرده و برخورد با متخلفان را تشدید کرده‌اند. به گونه‌ای که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به عنوان یکی از اعضای ستاد تنظیم بازار از  صدور حکم برای متخلفان بازار ایام عید در محل وقوع تخلف خبر می دهد.

یدالله صادقی ، به تدابیر اندیشیده شده برای نظارت بر بازار شب عید اشاره کرد و گفت: امسال استانداری رئیس ستاد تنظیم بازار بوده و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز به همراه وزارت جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌هایی که به نوعی در بازار و تنظیم بازار دست دارند، به عنوان عضو این ستاد فعالیت خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به نحوه عملکرد تعزیرات حکومتی در گشت‌های نوروز بیان کرد: ترتیب داده شده است که تخلفات ناهنجاری که توسط گشت‌های مشترک دیده می‌شود درجا رسیدگی و حکم آن در محل تخلف توسط تعزیرات حکومتی صادر شود.

نظارت بر بازار میوه شب عید بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است

صادقی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم برای تامین کالا و برگزاری نمایشگاه های نوروزی انجام شده است که بر این اساس پنج نمایشگاه در تهران و ۱۵ نمایشگاه استان تهران برگزار شده است که این نمایشگاه ها کالاهای مورد نیاز مردم را با تخفیف ۱۵ درصدی نسبت به بازار عرضه می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران همچنین در این باره تدابیر اندیشیده شده برای کاهش تخلفات در بازار میوه و تره‌بار گفت: بخشی از بازار مربوط به آماده سازی و عرضه میوه شب عید است که تا مرحله تامین و دپو در انبارهای عمده فروشی شهر بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است و حمل و نقل از محل انبارها تا محل عرضه به واحدهای صنفی برمی‌گردد که تحت پوشش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران انجام خواهد شد و از طریق غرفه‌های میوه و تره بار شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران توزیع خواهد شد. البته این سازمان وظیفه نظارت بر قیمت ها را نیز بر عهده دارد.

آژانس‌های مسافرتی زیر ذره‌بین ستاد تنظیم بازار

همچنین در بازار شب عید یکی از بخش‌هایی که مورد اعتراض مردمی قرار دارد،‌ فروش بلیت‌ وسایل حمل و نقل است که صادقی در این باره گفت: ستاد سفرهای نوروزی با کمیته‌های مختلف تشکیل شده که یکی از کمیته‌های این مجموعه، کمیته نظارت بر خدمات مسافرتی است؛ به گونه‌ای که در آن کلیه خدماتی که توسط شرکت های دولتی، تعاونی و خصوصی ارائه می شود توسط بازرسان کنترل خواهد شد. از جمله واحدهای مدنظر، واحدهای حمل و نقل و آژانس های مسافرتی فروشنده بلیت قطار، هواپیما و اتوبوس است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: گشت‌های مشترکی نیز همراه اداره کل تعزیرات حکومتی ترتیب داده شده که دستگاه‌هایی مانند سازمان استاندارد، دانشگاه علوم پزشکی و امثال اینها در طرح مشارکت خواهند کرد و نسبت به کنترل کالا و عرضه خدمات اقدام می‌کنند.

منبع: ایسنا

 
خواندن 416 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395