چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 ساعت 14:14

اطلاعات تکميلي

  • وزیر دادگستری؛

برخورد با احتکارکنندگان تشدید می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر دادگستری گفت: از امروز در سازمان تعزیرات و مجموعه‌های موظف دیگر از همه ظرفیت‌های قانونی برای مقابله با کسانی که کالاها را احتکار می‌کنند و مردم را در تنگنا و سختی قرار می‌دهند، استفاده می‌کنیم.

علیرضا آوایی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره افزایش احتکار در بازار افزود: برخی کسبه مسیر بی وفایی با ملت را در پیش گرفتند و به بهانه مسائل سیاسی و ارز، اجناسی که در بازار داشتند در انبارها احتکار کردند اما در این باره نمایندگان بازار چنین نظری نداشتند و بر اساس گزارش هایی که داده شده است، معلوم شد که بخشی از این قضیه درست است.
آوایی همچننی در پاسخ به سوالی درباره میزان مجازات های جایگزین حبس در کشور، گفت: آمار دقیقی درباره میزان مجازات های جایگزین حبس در حال حاضر ندارم اما در این باره هفته آینده پاسخ خواهم داد.
وزیر دادگستری گفت: قضات عمدتا به مساله مجازات های جایگزین حبس گرایش دارند. باور آنان در این زمینه می تواند موثر باشد زیرا اگر قاضی باور قلبی داشته باشد که مجازات جایگزین حبس چقدر در کاهش هزینه ها موثر است، حتما به آن سمت سوق پیدا می کند
وی خاطرنشان کرد: در مجازات زندان، حقیقتا زندانی آسیب می بیند و البته چون جرمی مرتکب شده است باید مجازات شود اما علاوه بر آن فرد، خانواده او هم مجازات می شوند و به همین دلیل در مشی قانونگذاری به اجماع رسیدیم تا جایی که مقدور است از مجازات های جایگزین حبس استفاده شود.
آوایی یادآور شد: تعداد زیاد زندانیان به اعتبار کشور لطمه می زند و اجرای مجازات های جایگزین حبس کم هزینه تر است همچنین از آسیب به خانواده های زندانیان کاسته می شود. 
* گزارش‌ وضعیت بازداشتگاه‌ها به رئیس‌جمهوری تقدیم می‌شود
آوایی در پاسخ به سوالی در مورد بررسی وضعیت بازداشتگاه‌ها که رئیس‌جمهوری دستور آن را داده بود، گفت: در این باره جلسه‌ای در شورای عالی امنیت ملی و جلسه‌ای هم با وزیر کشور داشتیم و به دنبال آن تحقیقاتی انجام و پاسخ‌هایی هم داده شده است که در حال جمع بندی هستیم و گزارش‌های تکمیلی، به رئیس‌جمهوری تقدیم می‌شود.
منبع: ایرنا

خواندن 737 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395