یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 ساعت 15:49

شرکت‌های خوشه‌ای اروپایی که بر اساس مدل اقتصاد دورانی کار می‌کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شرکت‌های اروپایی زیرمجموعه این شبکه بر اساس مدل «اقتصاد دورانی» کار می‌کنند. اقتصاد گردشی،‌ یا دورانی رویکردی در اقتصاد صنعتی است که هدفش بازیافت پسماندهای صنعتی برای محافظت از محیط زیست و دستیابی به اقتصادی پایدار است.

یکی از چالش‌های کارآفرینان در اروپا این کسب اعتبار بیشتر،‌ جلب اعتماد مشتری است. یکی از ابزارهایی که اینجا در لاب‌لند خوب عمل می‌کند، شر‌کت‌های خوشه‌ای است.

به گزارش یورو نیوز، شرکت‌های خوشه‌ای صنعتی مجموعه ای از شرکتهای‌ تجاری کوچک و بزرگ است. این شرکت‌ها برای تولید محصول یا ارائه خدمات با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

کاری پویکلا،‌ در فنلاند مدیر یک سازمان خوشه‌ای،‌ موسوم به «دیجی‌پولیس» (digipolis) در فنلاند است و در این باره می‌گوید:‌ «شرکت خوشه‌ای ما متشکل از یکصد کمپانی‌‌است که عمدتا شرکتهای تجاری کوچک و متوسط هستند. شرکت‌های بزرگ زیر مجموعه ما،‌ نیز شرکت‌هایی هستند که در حوزه‌های زیستی، فلزات و صنایع معدنی کار می‌کنند. هدف ما افزایش توان رقابت‌پذیری، همکاری، نوآوری و افزایش پتانسیل اقتصاد دورانی در در لاب‌لند است.»

شرکت‌های اروپایی زیرمجموعه این شبکه بر اساس مدل «اقتصاد دورانی» کار می‌کنند. اقتصاد گردشی،‌ یا دورانی رویکردی در اقتصاد صنعتی است که هدفش بازیافت پسماندهای صنعتی برای محافظت از محیط زیست و دستیابی به اقتصادی پایدار است.

شرکت صنایع معدن موسوم «پلاساتک» Palsatech یکی از شرکتهای زیر مجموعه شبکه «دیجی‌پولیس»‌ است.

این کمپانی در دو زمینه مختلف از خدمات سازمان خوشه ای بهره می برد: اول، برای یافتن محلی مناسب ذخیره کردن مواد استخراج شده و تجزیه و تحلیل آنها؛ دوم برای اجرای استراتژی‌ای هایی که منجر به همکاری بیشتر این شرکت با شرکت‌های دیگر می شود.

میکا آلاسوتاری، مدیر این شرکت می‌گوید: «خدمات ما از تحقیقات اولیه شروع شده و تا زمان استخراج ادامه دارد. خدمات ما گسترده است. بسته خدماتی که ارائه می‌کنیم در سراسر اروپا منحصر به‌فرد است.»

پس از گذشت چهار سال از تاسیس این شرکت، «پلاساتک» Palsatech موفق شده است با تمام کمپانی‌هایی که در فنلاند درحوزه استخراج از معادن فعالیت ‌می‌کنند، همکاری کند. تجربه این همکاری‌ها به این شرکت اجازه داده است در زمینه حفاظت از مناطق طبیعی متخصص باشد. یکی از پروژه‌های این شرکت بازیافت ضایعات صنعتی،‌ بویژه در بخش ساخت و ساز است.
منبع: عصرایران 

خواندن 313 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395