دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 ساعت 11:30

اطلاعات تکميلي

  • برای شرکت در مجمع جهانی سازمان بهداشت جهانی؛

وزیر بهداشت عازم ژنو شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت در هفتاد و یکمین مجمع جهانی سازمان بهداشت جهانی عازم ژنو شد تا در کنار سایر وزرای بهداشت کشورها در تصویب سیزدهمین برنامه پنجساله این سازمان (GPW) مشارکت کند.
پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه اعلام کرد: برنامه پنجساله سازمان جهانی بهداشت (GPW) برای سال های 2019 تا 2023 در هفتاد و یکمین مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت تصویب می شود و کشورها در این زمینه به تشریح برنامه ها و اقدامات خود در حوزه سلامت می پردازند. 

از دیگر برنامه های مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت، بررسی گزارش مقدماتی کمیسیون جهانی مبارزه با بیماری های غیرواگیر است. این گزارش در 11 خرداد منتشر می شود.
در مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت، موضوع های دیگری مانند مدیریت بیماری های واگیر، ایجاد تسهیلات برای معلولان و موضوعات مرتبط با قوانین بین المللی سلامت مطرح می شود.
هاشمی در سفر به ژنو در اجلاس ایدز درباره تجربیات ایران در حوزه پیشگیری از بیماری ایدز سخنرانی می کند و در اجلاس جانبی مشارکت اجتماعی برای دستیابی به اهداف پوشش همگانی سلامت که به نام ایران ثبت شده، شرکت می کند.
وزیر بهداشت همچنین دیدارهای متعددی در مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت با وزرای بهداشت کشورهای مختلف دارد.
شرکت در جلسه همکاری وزرای بهداشت اکو و سخنرانی در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها (نم) نیز از دیگر برنامه های وزیر بهداشت در سفر به ژنو است.
اجلاس سالانه سازمان جهانی بهداشت از 30 اردیبهشت تا دوم خرداد در ژنو برگزار می شود.
منبع: ایرنا

خواندن 271 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395