سه شنبه, 26 تیر 1397 ساعت 14:29

سلیمی: باید هرچه سریعتر نقشه راه اقتصادی برای ساماندهی وضعیت موجود تهیه شود

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: هر چه سریعتر باید یک نقشه راه اقتصادی با همکاری کارشناسان تهیه شود تا وضعیت اقتصادی موجود را سامان دهد.

اصغر سلیمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت و تاکید ایشان بر تهیه نقشه راه اقتصادی، بیان کرد: چندین سال است که مقام معظم رهبری شعارهای سال را بر روی بحث اقتصاد گذاشته‌اند و بر اهمیت موضوع اقتصاد تاکید می‌کنند اما انتظاری که وجود دارد تاکنون برآورده نشده است.

وی در ادامه گفت: ما دو الی سه سال است که مساله اقتصاد مقاومتی را در دستور داریم. فرمانده اقتصاد مقاومتی نیز مشخص شده است. اکنون باید نقشه راه اقتصادی هر چه سریعتر برای ثبات در اقتصاد کشور تهیه شود. البته نباید نقشه راه با عجله و بدون کار کارشناسی و صرفا برای اتمام حجت باشد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس بیان کرد: این نقشه راه باید به گونه‌ای باشد که مسائل و مشکلات اقتصادی موجود در جامعه را برطرف سازد و دیگر شاهد این نابسامانی‌ها در حوزه اقتصاد کشور نباشیم. امروز مردم نسبت به مسئولان دولتی بی‌اعتماد هستند و هر روز شاهد گران‌تر شدن اجناس هستیم.

این عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی افزود: گرانی به خانواده‌ها و جوانان فشار می‌آورد و تبعات اجتماعی و فرهنگی به دنبال دارد. تیم اقتصادی دولت باید یک تیم فراگیر باشد و بتواند با استفاده از کارشناس‌های کشور وضعیت اقتصادی کشور را سامان دهد. قطعا اگر ما بتوانیم در تهیه نقشه راه اقتصادی هماهنگی و تخصص را به کار گیریم تحریم‌های بین‌المللی مشکل چندانی برای ما ایجاد نمی‌کند.

سلیمی تصریح کرد: مشکلی که امروز ما با آن مواجه هستیم بیشتر در حوزه برنامه‌ریزی است که ناشی از کارهای غیرکارشناسی و تصمیمات عجولانه و بدون پشتوانه علمی است.

وی در پایان گفت: کمیسیون اقتصادی و فراکسیون‌های مرتبط مجلس نیز می‌توانند اگر دولت لایحه‌ای برای ساماندهی اقتصادی کشور دارد تصویب کنند و یا طرح‌هایی را مجلس با مشاوره دولت آماده کند تا بن‌بست‌های موجود در بحث اقتصاد کشور برطرف شود.

منبع: ایسنا

خواندن 391 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395