یکشنبه, 28 مرداد 1397 ساعت 12:29

رتبه نخست ایران در مبارزه با مخدرها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان جهانی گمرک به تازگی گزارشی را منتشر کرده که براساس آن گمرک ایران رتبه نخست کشف مخدرهای جدید را دارد.براساس این گزارش در یکسال گذشته گمرک ایران با ۴۲۴ مورد کشف ماده مخدر گل یا بذر شاهدانه توانسته بالاتر از بنگلادش، قطر، امارات، امریکا و چین قرار بگیرد.

به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، سازمان جهانی گمرک به تازگی گزارشی را منتشر کرده که براساس آن گمرک ایران رتبه نخست کشف مخدرهای جدید را دارد. مخدرهای جدید با عنوان گل یا بذر شاهدانه شناخته می شود. براساس این گزارش در یکسال گذشته گمرک ایران با ۴۲۴ مورد کشف ماده مخدر گل یا بذر شاهدانه توانسته بالاتر از  بنگلادش، قطر، امارات، امریکا و چین قرار بگیرد.

بنا به گزارش سازمان جهانی گمرک، در یک سال گذشته ۴۲۴ مورد بذر مخدر جدید تحت عنوان گل یا شاهدانه توسط گمرک ایران کشف شده است. پس از ایران بنگلادش ۱۳۱ مورد و قطر ۶۱ مورد کشفیات داشته اند. ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی خود در منطقه در معرض قاچاق انواع مواد مخدر قرار دارد که با دقت و هوشیاری ماموران گمرک و استقرار و تجهیز گمرکات به سامانه جامع گمرکی و دستگاه های کنترلی ایکس ری و سگ های مواد یاب موفقیت های چشمگیری در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در عرصه بین المللی توسط گمرک ایران کسب شده و شاهد افزایش قابل توجه کشف انواع مواد مخدر توسط ماموران گمرک در سالهای اخیر بوده ایم به طوریکه ماموران گمرک در سال گذشته موفق به کشف و ضبط بیش از ۱۵۳ تن انواع مواد مخدر شدند.

بنابراین گزارش؛ پیش از این بر اساس گزارش دفتر اطلاعات سازمان جهانی گمرک (RILO) در سالهای ۲۰۱۶  و  ۲۰۱۷،   گمرک ایران در مبارزه با قاچاق برای دو سال متوالی رتبه اول را در بین گمرکات کشورهای جهان کسب کرده بود.

منبع: ایلنا

خواندن 1509 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395