یکشنبه, 28 مرداد 1397 ساعت 12:37

بیانیه نمایندگان مجلس: رئیس‌جمهور با قید فوریت دستور اجرای قانون تقسیمات کشوری را صادر کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

۲۰۶ نفر از نمایندگان در بیانیه‌ای از رئیس‌جمهور خواستند که با قید فوریت دستور اجرای قانون تقسیمات کشوری را صادر نمایند.

در پایان جلسه امروز مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۰۶ نفر از نمایندگان درباره اجرای قانون تقسیمات کشوری به رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس به شرح زیر قرائت شد:

آقای حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران نظر به اینکه قانون تقسیمات کشوری مصوب سال ۱۳۶۲ و اصلاحات بعدی دولت را موظف می‌کند که مطابق قانون اقدام نماید در همین راستا وزارت کشور و سازمان‌های مرتبط درخصوص روستاهایی که قابلیت ارتقا به شهر و دهستان‌هایی که قابلیت ارتقا به بخش و بخش‌هایی که قابلیت ارتقا به شهرستان را داشتند اقدام لازم را انجام داده‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

ملاحظه می‌شود که تلاش‌های استانداری‌ها و وزارت کشور در دولت ناتمام مانده است و لذا با توجه به اینکه اجرای این قانون در راستای توسعه همه‌جانبه‌ای این مناطق می‌تواند خدمات شایان توجه و ارزشمند و غیرقابل‌انکاری به هموطنان عزیز باشد که سال‌هاست بیش از میلیون‌ها نفر از مردم کشورمان امیدوار به این اقدام دولت بودند که عدم تسریع باعث یأس و ناامیدی میلیون‌ها نفر را فراهم خواهد کرد، ما نمایندگان امضاکننده از رئیس محترم جمهور درخواست داریم که با قید فوریت دستور اجرای قانون مذکور در ارتقای مناطقی که مطابق با قابلیت این ارتقا را دارند صادر نمایند.

منبع: ایلنا

خواندن 262 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395