یکشنبه, 28 مرداد 1397 ساعت 16:11

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی تقدیم هیات رییسه شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با ۲۲ امضا تقدیم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شده است.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد  اظهار کرد: استیضاح آقای حجتی در ۴۶ محور و با امضای ۲۲ نماینده تقدیم هیات رییسه شده و طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی این تقاضا و محورهای تقاضا به کمیسیون کشاورزی ارجاع خواهند شد. این کمیسیون هفت روز فرصت دارد با تشکیل جلسه با حضور وزیر مربوطه و نمایندگان متقاضی موضوع را بررسی کند.

وی اضافه کرد: چنانچه بعد از پایان مهلت مقرر تعداد افرادی که اصرار به استیضاح دارند کمتر از ۱۰ نفر نباشد استیضاح به هیات رییسه می‌رود و اعلام وصول می‌شود.

یوسف نژاد گفت: پس از اعلام وصول استیضاح، ازدیاد یا کاهش امضاها تاثیری بر فرآیند استیضاح ندارد و وزیر باید طی ۱۰ روز پاسخ دهد.

به گفته یوسف‌نژاد عدم توانایی در تنظیم بازار محصولات داخلی کشاورزی به علت واردات بی‌رویه، عدم توجه به گزارشات سازمان بازرسی در تخلفات مالی برخی شرکت‌های تابعه وزارت جهاد، عدم اجرای الگوی کشت و عدم حمایت از کشاورزان، عدم توجه به وضعیت کشاورزان زلزله زده و همچنین عدم کنترل قیمت شکر و ورشکستگی کارخانجات قند و شکر و چغندرکاران که در اثر واردات بی‌موقع شکر صورت گرفته از جمله محورهای این استیضاح است.

منبع:ایسنا

خواندن 339 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395