دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 13:51

حجم تجارت نفت آرامکو تا دو سال آینده دو برابر می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت بازرگانی آرامکوی عربستان (ATC) انتظار دارد حجم تجارت نفتش در سال ۲۰۲۰ به شش میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند که ۵۰ درصد بالاتر از سطح فعلی خواهد بود.

 ابراهیم البوعینین، رییس و مدیرعامل این شرکت در کنفرانس نفت آسیا اقیانوسیه (APPEC) اظهار کرد:حجم تجارت نفت ما در حال حاضر ۴ میلیون بشکه در روز است و با توسعه انجام گرفته، هدف ما ۶ میلیون بشکه در روز است.

وی همچنین گفت: این شرکت بدنبال ایجاد ظرفیت برای تجارت گاز طبیعی مایع با استفاده از دفتر خود در سنگاپور به عنوان یک قطب تجاری است.

شرکت ATC قصد دارد دفتر اروپایی خود را در ژنو یا لندن افتتاح کند و همچنین قصد دارد در فجیره نیز دفتر برای مدیریت ذخایر نفت داشته باشد.

انتظار می‌رود شمار کارکنان دفتر این شرکت در سنگاپور تا دو سال دیگر به ۳۰ تا ۴۰ نفر افزایش پیدا کند.

به گفته البوعینین، پیش‌بینی می‌شود این شرکت از اجرای مقررات سوخت پاک‌تر برای کشتی‌ها در سال ۲۰۲۰ که از سوی سازمان دریانوردی بین‌المللی اجباری شده است، سود ببرد.

ابراهیم البوعینین از سال ۲۰۱۶ مدیر بازوی تجاری شرکت آرامکوی عربستان بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت ATC در سال ۲۰۱۲ برای فروش فراورده‌های پالایشی و پتروشیمی تاسیس شد و در سالهای گذشته در راستای هدف آرامکو برای سود حداکثری، فروش نفت و فراورده‌های پالایشی غیرسعودی از پالایشگاههای خارجی را آغاز کرد.

منبع: ایسنا 

خواندن 135 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395