دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 15:09

قیمت هر شانه تخم مرغ در خرده فروشی‌ها 20 هزار تومان عرضه می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت: هر شانه تخم مرغ در مرغداری‌ها با قیمت 14 هزار تومان به فروش می‌رسد و هر کیلو تخم مرغ 7هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ناصر نبی‌پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران، در خصوص قیمت تخم مرغ در کشور اظهار کرد: میانگین قیمت تخم مرغ در مرغداری‌ها به حدود هر کیلو 7 هزار تومان رسیده است و هر شانه در مرغداری‌ها 14 هزار تومان است.

وی در رابطه با شرایط تولید تخم مرغ در کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکلی در تولید نداریم و در وضعیت نسبتا خوبی به سر می‌بریم. در سال 97 واردات تخم مرغ نداشتیم و تولید داخلی به حد نصاب رسیده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران با اشاره به شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سال جدید تصریح کرد: در سال جدید هم حدود 9 گله مرغ مادر در استان اصفهان با آنفولانزا درگیر بوده که بیش از 600 هزار مرغ تلفات داشته‌ایم و مرغداری‌ها خسارت دیده‌اند اما هنوز از سوی مرغداری‌های دیگر کشور اعلام شیوع نداشته‌‌ایم.

بنابر گزارش میدانی از خرده فروشی‌ها، قیمت هر شان تخم مرغ به واحدهای خرده فروشی با قیمت 18هزار و 500 تومان تحویل می‌شود و با قیمت 20 هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

منبع: ایلنا

خواندن 303 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395