دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 22:00

پیشنهاد ارائه تسهیلات به طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی، مورد تایید شورای عالی سه قوه قرار گرفت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: تصمیم گرفتیم در شرایط جدید برای اینکه بتوانیم طرح‌های نیمه تمام عمرانی را با سهولت تمام کنیم، امتیازاتی دهیم که شورای عالی سه قوه این تصمیم را تأیید کرد.

 محمدباقر نوبخت در نشست روسای سازمان برنامه و بودجه درخصوص واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام گفت: بعداز توافق برجام بیش از ۱۰ بار بارزس‌های آژانس که ناظران توافق بودند گواهی دادند ایران بر پیمان خود پایبند است.

وی ادامه داد: مشخص شد آمریکا به عنوان طرفی که ما همیشه به او سوء‌ظن داشتیم به توافقات جهانی پایبند نیست. خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌ها باعث شد فشار اقتصادی بر ما وارد شود، در همین راستا نابسامانی‌هایی را در بازار ارز دیدیم که باید متناسب با آن اقدام می‌کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بسته دولت برای روزهای تحریم گفت: یک بسته مشتمل بر ۱۲ محور تهیه کردیم، پیش‌بینی درستی هم انجام دادیم که اگر تحریم‌ها برگردد چه می‌شود و چه تاثیری بر دستگاه‌های مختلف دارد؟ چه تاثیری بر بودجه ما خواهد گذاشت؟ چه تاثیری بر نفت می‌گذارد؟

وی ادامه داد: ۷۵ هزار پروژه نیمه‌تمام که ۵ هزار موردآن ملی است، داریم و باید برای وضعیت این طرح‌ها فکری داشته باشیم بنابراین تصمیم گرفتیم در شرایط جدید برای اینکه بتوانیم طرح‌های نیمه تمام عمرانی را با سهولت تمام کنیم، امتیازاتی دهیم  که شورای عالی سه قوه این تصمیم را تأیید کرد.


منبع: ایلنا

خواندن 271 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395