دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 16:04

افزایش قیمت سکه به 4 میلیون‌و هفتصد هزار تومان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کشتی‌آرای اظهار داشت: مجموع تقاضاها باعث شد تا امروز قیمت سکه با افزایش بی‌سابقه همراه شود و برای اولین بار نرخ 4 میلیون‌وهفتصد تومان را تجربه کند و نزدیک به چهارصد تومان حباب داشته باشد. همان‌طور که ذکر شد علت و عامل اصلی این افزایش، نرخ ارز است.

محمد کشتی‌آرای در مورد افزایش بی‌سابقه قیمت سکه گفت: با توجه به اینکه قیمت جهانی طلا تغییری نداشته است، این افزایش قیمت سکه مربوط به افزایش نرخ ارز و افزایش تقاضا پس از یک هفته تعطیلی و سوگواری است.

وی افزود: مجموع این تقاضاها باعث شد تا امروز قیمت سکه با افزایش بی‌سابقه همراه شود و برای اولین بار نرخ 4 میلیون‌وهفتصد تومان را تجربه کند و نزدیک به چهارصد تومان حباب داشته باشد. همان‌طور که ذکر شد علت و عامل اصلی این افزایش، نرخ ارز است.

وی با رد وجود سوداگری در بازار گفت: اینکه ما همه این افزایش را به سوداگران نسبت دهیم درست نیست، باید توجه کرد که اقتصاد براساس یک سری معادلات استوار است و این معادلات می‌گویند که وقتی ارزش ریال در برابر سایر اسعار کاهش می‌یابد، عرضه نسبت به تقاضا همخوانی ندارد و فاصله ایجاد شده موجب افزایش نرخ ارز می‌شود که آن نیز در افزایش نرخ سکه بازتاب می‌یابد.

عضو هییت مدیره طلا و جواهر تهران با اشاره به آخرین قیمت انواع سکه گفت: نرخ هر سکه تمام با تصویر امام 4میلیون و هفتصد هزار تومان، هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم 4میلیون و پانصدوپنجاه هزار تومان، هر قطعه سکه نیم 2میلیون و سیصدوده هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و دویست‌وبیست هزار تومان و سکه یک گرمی نیز ششصدوشصت هزار تومان است.

وی افزود: قیمت هر مثقال طلا یک میلیون‌ونهصد هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز چهارصدوچهل هزار تومان است.

منبع: ایلنا

خواندن 257 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395