سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 11:48

عذر بدتر از گناه سازمان توسعه تجارت الکترونیکی در ماجرای سکه ثامن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در خصوص فعالیت‌های کسب و کار اینترنتی تجارت الکترونیک ثامن (سکه ثامن) اطلاعیه داد.

به گزارش عصر اقتصاد از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی این مرکز در پی اخبار منتشره در خصوص نماد اعتماد الکترونیکی سکه ثامن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص فعالیت‌های کسب و کار اینترنتی sekehsamen.com مواردی ذیل را به اطلاع مشتریان این کسب و کار می‌رساند:

نماد اعتماد الکترونیکی سکه ثامن (sekehsamen.com) به استناد مجوز اتحادیه زرگران شهرستان بناب آذربایجان شرقی به شماره مجوز ۰۴۵۵۴۴۶۵۷۰، تاریخ صدور ۱۳ مردادماه سال ۹۵ و تاریخ انقضاء ۱۳ آذرماه سال ۱۴۰۰، پس از استعلام اطلاعات هویتی، صلاحیت فردی، تکمیل فرآیند ارزیابی و تأیید آن در تاریخ ۷ تیرماه سال ۹۶ برای فروش طلا و جواهر اعطا شد. لازم به ذکر است که فروش اینترنتی سکه بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار غیر مجاز است که تصویر جواز کسب و تعهدنامه محضری تأیید شده وی به پیوست این اطلاعیه ارائه شده است.

لازم به ذکر است این کسب و کار در زمان تمدید اعتبار نماد (مورخ ۴ تیرماه سال ۹۷)، شکایت باز و بدون پاسخ نداشته است. لیکن در زمان تمدید اعتبار و در نظارت‌های دوره‌ای در خصوص تخلف فروش سکه تذکرات لازم را دریافت کرده و بنا به بررسی انجام شده این سایت در آن مقطع زمانی اقدام به اصلاح موارد مرتبط با فروش سکه نموده و فعالیت کاری خود را به فروش طلای آب شده و طلا اصلاح کرده است. ولیکن مجدد در مقطع زمانی بعد از آن، از عناوین فروش سکه در سایت خود استفاده کرده است. لذا مطابق با فرآیند رسیدگی به تخلفات، نماد اعتماد این کسب و کار به دلیل عدم پاسخگویی مناسب، عملکرد ناصحیح و ابطال مجوز فعالیت فیزیکی اتحادیه زرگران تعلیق (۲۵ شهریورماه سال ۹۷) و درخواست لغو درگاه پرداخت بانکی آن انجام شده است.

تمامی هموطنانی که به نحوی از عملکرد سایت سکه ثامن متضرر شده‌اند، می‌توانند شکایت خود را در مراجع قضایی (دادسرای ناحیه ۳۱ و پلیس فتا) ثبت کنند و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان، همکاری و پیگیری لازم را از مراجع قضایی و انتظامی انجام داده و در آینده نتایج مرتبط را به اطلاع می‌رساند.

اطلاعیه دستگاه قضایی روی سایت ثامن

این در حالی است که روز گذشته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از انتشار اطلاعیه‌ای در سایت سکه ثامن از سوی دستگاه قضایی خبر داد.

اطلاعیه مندرج شده در سایت سکه ثامن به شرح زیر است:

بنا به دستور بازپرس پرونده در صورتی که مدیران و دست اندرکاران سایت، خود حضور داشته باشند و در جهت تأدیه حقوق کاربران سایت و رفع ابهام و نگرانی آنها همکاری نمایند، دستگاه قضایی در جهت حل مشکلات مردم بدون نگاه به برخورد قضایی و انتظامی، تا رفع کامل مشکلات حادث شده در کنار همه خواهد بود، لذا افراد مذکور شخصاً با در دست داشتن مدارک در اسرع وقت جهت پیگیری و هماهنگی به شعبه ۵ بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۱ تهران مراجعه نمایند.

رییس پلیس فتای تهران نیز با اشاره به پرونده سکه ثامن تاکید کرد که مالباختگان برای شکایت به دادسرای جرائم رایانه‌ای مراجعه کنند و پلیس فتا در حال پیگیری قانونی این پرونده است؛ بر اساس آمار اعلامی از سوی سخنگوی دستگاه قضایی در پرونده سکه ثامن ۶۰۰ نفر شکایت داشته‌اند.

خواندن 191 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395