سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 15:36

نقش بسزای ایران در منطقه برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: جمهوری اسلامی ایران در حوزه آب و انرژی همکاری های گسترده ای با کشورهای اروپایی از جمله کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا دارد.

به‌گزارش از وزارت نیرو ، "فرهاد یزدان دوست" مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل طی دیدار با "اشتفان شولتز" سفیر کشور اتریش در ایران با اشاره اینکه جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای بی‌ثبات و ناآرام قرار دارد، اظهار داشت: با این حال ایران از نعمت امنیت و ثبات برخوردار است؛ اما نیاز است برای از بین بردن و ریشه‌کن کردن چنین اتفاقاتی، همکاری بین کشورهای خواهان از بین بردن تروریسم هر چه سریع‌تر شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران خواهان توسعه همکاری‌ها در سطح دوجانبه و چندجانبه با کشور اتریش است، عنوان کرد: با توجه به راهبرد توسعه همکاری‌های بین‌المللی وزارت نیرو و نگاه مثبت به توسعه روابط با کشورهای اروپایی و همچنین سازمان‌های بین المللی، آماده هر گونه همکاری اقتصادی هستیم.

مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل به داشتن منابع وسیع انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران اشاره کرد و گفت: در این خصوص نه تنها می توانیم به مرز خودکفائی برسیم، بلکه می توانیم به عنوان هاب در منطقه نقش آفرینی کنیم.

این مقام مسئول در وزارت نیرو اضافه کرد: در خصوص آب و آبفا، امور بین‌الملل وزارت نیرو به عنوان بازوی پرتوان وزارتخانه در تعاملات بین‌الملل می‌تواند به ایجاد یک گفتمان آبی بین دو کشور و تسهیل همکاری‌های دولتی و تجاری کمک نماید.

وی با درخواست از سفیر کشور اتریش مبنی بر معرفی طرف اتریشی برای ایجاد ارتباط با وزارت نیرو و اجرایی کردن اسناد منعقده، تصریح کرد: پس از ایجاد ارتباط می‌توانیم کمیته‌ها و زیرکمیته‌های تخصصی را شکل دهیم.

یزدان دوست به همکاری‌های وزارت نیرو با کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا اشاره کرد و بیان داشت: این همکاری‌ها در ابعاد گسترده است و در این راستا در سطح بین‌الملل با کشورهای اتریش، آلمان، هلند و سوئیس در حوزه آب و انرژی ارتباط تنگاتنگی داریم.

منبع: ایلنا

خواندن 196 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395