دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 11:29

«برق» بهترین صادرات برای حمایت از منافع ملی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر نیرو در امور برق، اقتصاد کشور را متکی بر مواد اولیه دانست و گفت: با توجه به اینکه مواد اولیه را بدون تبدیل به محصول نهایی، به فروش می رسانیم، بهترین صادراتی که می تواند منافع ملی را محقق سازد، برق است.

 «همایون حائری» (دوشنبه) در سی و سومین همایش بین المللی برق در محل پژوهشگاه نیرو اظهار داشت: در صنعت برق مواد اولیه را تبدیل به برق و سپس صادر می کنیم؛ بنابراین درآمدهای حاصل از صادرات برق، از ارزشمندترین درآمدهاست.

معاون وزیر نیرو افزود: در ابر چالش ها، با نزدیک شدن به محدودیت ها، باید مسیرمان را تغییر دهیم زیرا در مسیر قبلی حرکت کردن، نمی تواند مساله ما را حل کند.
معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه برای تغییر در این مسیرها 10 شاخص در نظر گرفته ایم، نخستین شاخص را «تغییر آرایش بخش برق» بیان کرد.
«شاخص بعدی در فضای جدید، درصد انرژی تولیدشده بدون استفاده از سوخت فسیلی است؛ این شاخص از کسر بخش های نیروگاهی بخار، آبی و اتمی، بر کل انرژی های مصرفی به دست می آید.»
حائری اظهار داشت: «میزان حمایت موثر از بخش خصوصی و جلب مشارکت آنها و میزان استفاده از توانایی ها و دارایی های موجود» از دیگر شاخص های تغییر نگاه در صنعت برق است.
در این همایش یک هزار و 74 مقاله از داخل و خارج از کشور دریافت شده که توسط 165 نفر از استادان کمیته های علمی بررسی و از بین آنها 383 مقاله برگزیده شده و قرار است 220 مقاله برگزیده به صورت شفاهی ارائه شود.
در کنار این برنامه، ششمین همایش فناوری نانو در صنعت برق نیز برگزار می شود و تا دوم آبان ماه ادامه دارد.

منبع: ایرنا

خواندن 174 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395