دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 11:39

پوشاک در انتظار ارز نیما

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتحادیه فروشندگان و دوزندگان پیراهن گفت: تأمین‌کنندگان مواد اولیه تولید پیراهن و پوشاک در انتظار تأمین ارز از طریق سامانه نیما هستند.

مجتبی درودیان در رابطه با شرایط بازار پیراهن گفت: با وجود تغییر فصل و ثبات نسبی دلار در محدوده قیمت ۱۴ هزار تومان، تغییری در بازار پیراهن رخ نداده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان و دوزندگان پیراهن ادامه داد: بازار زمانی از رکود خارج می‌شود که اقتصاد و نرخ دلار به ثبات واقعی دست پیدا کند که این موضوع عاملی خواهد شد تا تجار و فعالان از بابت نوسانات شدید نرخ ارز نگرانی نداشته و تأمین مواد اولیه تولید و دوخت پیراهن را پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه بازار همچنان در رکود به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: آنچنان تقاضایی از سوی مردم وجود ندارد و این در حالی است که با توجه به نرخ دلار، قیمت تمام شده یک پیراهن برای تولیدکننده در حدود ۱۲۰ هزار تومان و حداقل قیمت عرضه به مشتری در حدود ۱۵۰ هزارتومان است.

درودیان در زمینه تأمین ارز برای تأمین مواد اولیه تولید پیراهن، اظهار کرد: کارگروهی در زمینه تأمین ارز برای واردات مواد اولیه تولید پیراهن و پوشاک تشکیل شده تا ارز از طریق سامانه نیما در اختیار فعالان قرار گیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و دوزندگان پیراهن با اشاره به فعالیت واحدهای صنفی در قالب کارگاه و سفارشی دوزی، گفت: به مرور زمان سفارشی‌دوزی پیراهن و کت و شلوار کاهش یافت و جامعه به سمتی پیش رفت که محصولات آماده و دوخته را خریداری کنند اما در شرایط فعلی که از تعداد واحدهای سفارشی‌دوز کاسته شده است معدود افرادی نیاز خود را از طریق سفارشی‌دوزی تأمین می‌کنند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا برای دوخت سفارشی پیراهن نرخی از سوی اتحادیه تعیین شده است، با تاکید بر اینکه فعالیت سفارشی‌دوزها در شرایط فعلی به تعمیرات محدود شده است، بیان کرد: در فعالیت‌های سفارشی همواره نرخ توافقی وجود داشته اما در زمینه دوخت پیراهن ساده با توجه به درجه کیفیت کار نرخی در نظر گرفته شده است.

منبع: ایسنا

خواندن 137 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395