دوشنبه, 14 آبان 1397 ساعت 19:00

افزایش ٨.٧ درصدی تورم تولید کننده بخش خدمات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شاخص کل قیمت تولید کننده بخش­های خدمات (بر مبنای ١٠٠=١٣٩٠) در فصل تابستان ١٣٩٧ برابر است با ٢٨٥,١ که نسبت به فصل قبل ٨.٧ درصد افزایش یافته است.

 به نقل از  مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولید کننده بخش­‌های خدمات مشتمل بر هشت بخش است که عبارتند از «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه گریهای مالی (بیمه)»، «مستغلات، اجاره و فعالیت­های کسب و کار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیتهای خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی». گزارش شاخص قیمت تولید کننده بخش­های خدمات بصورت فصلی و سالانه منتشر می­شود.

  1. شاخص کل قیمت تولید کننده بخش­های خدمات (بر مبنای ١٠٠=١٣٩٠) در فصل تابستان ١٣٩٧ برابر است با ٢٨٥,١ که نسبت به فصل قبل٨.٧  درصد افزایش یافته است.
  2. تغییرات شاخص بخش­های خدمات نیز به شرح ذیل است:
  • شاخص گروه «خدمات تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی» در فصل تابستان ١٣٩٧برابر است با ٣٣٤,٨ ، که نسبت به فصل قبل ٧.٨ درصد افزایش یافته است.
  • شاخص گروه «خدمات هتل و رستوران» در فصل تابستان ١٣٩٧برابر است با ٣٧٢,٧  که نسبت به فصل قبل ٩ درصد افزایش یافته است.
  • شاخص گروه «خدمات حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» در فصل تابستان ١٣٩٧برابر است با ٣٣٧,٧ که نسبت به فصل قبل ١٥.٢ درصد افزایش یافته است.
  • شاخص گروه «خدمات واسطه گریهای مالی (بیمه)» در فصل تابستان ١٣٩٧برابر است با ٢٩٣,٢ که نسبت به فصل ٥.٥ درصد افزایش یافته است.
  • شاخص گروه «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار» در فصل تابستان ١٣٩٧برابر است با ٢١٥,٣  که نسبت به فصل قبل ٥.٢ درصد افزایش یافته است.
  • شاخص گروه «خدمات آموزش» در فصل تابستان ١٣٩٧برابر است با ٢٦٥,٧  که نسبت به فصل قبل ١.٥ درصد افزایش یافته است.
  •  شاخص گروه «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» در فصل تابستان ١٣٩٧برابر است با ٤١٥,٦  که نسبت به فصل قبل ٨.٢   درصد افزایش یافته است.
  • شاخص گروه «خدمات سایر فعالیت­های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» در فصل تابستان ١٣٩٧برابر است با ٣٠٦,١ که نسبت به فصل ٦ درصد افزایش یافته است.

 منبع: ایلنا

خواندن 225 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395