چهارشنبه, 30 آبان 1397 ساعت 08:22

ضرورت اجرای پروژه اعتمادسازی ملی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سیف اله یزدانی

شهید مظلوم آیت الله دکتر  بهشتی معتقد بود جامعه را با فقر می توان اداره کرد اما با بی اعتمادی نمی شود.

این روزها با اکثر مسئولین کشور که گفت و گو می کنیم و یا اظهارات و سخنانشان را می شنویم، به روشنی در می یابیم که دغدغه ایجاد اعتماد عمومی  و جبران بی اعتمادی ها به شدت مورد توجه قرار دارد. البته در نقطه مقابل هم ترامپ و تیم فتنه گر منطقه ای آن به همراه دشمنان و سوداگران داخلی کماکان انرژی فراوانی را با کمک رسانه های پر قدرت و عناصر مستقیم و غیر مستقیم نفوذیشان صرف می کنند تا موضوع بی اعتمادی را بیش از پیش تقویت کنند.

وقتی ترامپ به عنوان رئیس جمهور یک مملکت بزرگ زمان خود را مصروف این می کند که بگوید دارایی آقازاده های ایرانی در آمریکا بالغ بر چند صد میلیارد دلار است و یا پمپئو به عنوان وزیر امور خارجه کشور چند صد میلیونی مدعی حقوق بشر می گوید اگر مسئولین ایرانی  می خواهند مردمشان نان برای خوردن داشته باشند باید به حرف ما گوش دهند و یا وقتی وزیر امور خارجه عربستان در هر سخنرانی و اظهار نظر خود تلاش می کند مشکلات خودفهمیده ایران را به رخ بکشد، در واقع توصیه فرماندهان جنگ اقتصادی آنها با ایران است.

خوشبختانه مسئولین کشور در چند وقت اخیر به ارزش و تاثیرگذاری اعتماد متقابل مردم و خودشان به درستی پی برده اند و تلاش می کنند که در حد توان تود به ترمیم روابط حاکمیت و ملت بپردازند اما متاسفانه نوع عملکردها بصورت جزیره ای، ناهماهنگ و سلیقه ای است که به همین دلیل قدرت تاثیرگذاری تلاش های آنان ناکافی است.

این یک واقعیت انکار ناپذیر است که اساسا پروژه اعتمادسازی باید به صورت همه جانبه، یکپارچه و هماهنگ و با پیوست های فرهنگی، اجتماعی، رسانه ای و اجرایی، به صورت راهبردی و جدی طراحی و اجرا شود و در همه اسناد راهبردی و قوانین و مقررات و حتی اقدامات اجرایی مدنظر باشد.

بدیهی است اقدامات اعتماد ساز با اختلاف افکنی ها و تقابل های جناحی و سیاسی به نتیجه نخواهد رسید تا زمانی که اقتدارگرایی جناح ها بر اعتمادسازی ملی اولویت داده شود، عملا این تقابل ها علاوه بر اتلاف توانایی های ملی به نفع برنامه های ترامپ و دار و دسته داخلی و خارجی اوست.

بی تردید طراحی و اجرای پروژه ملی اعتمادسازی همه جانبه حول محور و مدیریت رهبری مهم ترین و موثر ترین اقدام ملی برای مقابله با توطئه های دشمنان ایران خواهد بود.

خواندن 598 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395