چهارشنبه, 30 آبان 1397 ساعت 10:46

طرح مشکلات مالی قطارشهری‌ها با رییس کل بانک مرکزی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در دیدار معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با رییس کل بانک مرکزی، برخی مسائل و مشکلات حوزه مالی و اعتباری قطارشهری‌‌ها مطرح شد.

 در این دیدار که صبح سه‌‌‌شنبه ۲۹ آبان انجام شد، مهدی جمالی‌‌‌‌نژاد درخواست اضافه شدن ۸۰ دستگاه واگن مترویی به قرارداد تامین ۳۱۵ دستگاه واگن برای شهرهای اصفهان، تبریز و شیراز توسط شرکت پوژن کشور چین را با توجه به درخواست شهرداری قم مطرح کرد. همچنین موضوع تأمین مابه‌‌‌التفاوت نرخ ارز برای اجرایی شدن ادامه قرارداد فوق‌‌‌الذکر به میزان ۱۱ هزار میلیارد ریال از سوی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور مطرح شد.

در ادامه و پس از تبادل نظر، مقرر شد این دو موضوع در جلسه روز چهارشنبه ۳۰ آبان هیات وزیران مطرح شود. همچنین در این جلسه مسایل و مشکلات پیشروی استفاده سازمان‌های قطار شهری کلانشهرها از اوراق مشارکت که به منظور توسعه مترو در اولویت کاری شهرداری‌‌‌های مربوطه قرار دارد مطرح شد. در قانون بودجه سال جاری نیز ۴۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به قطارشهری‌‌‌‌ها اختصاص یافته که این موضوع در حال سیر مراحل قانونی بررسی و تصویب قرار دارد.

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در این زمینه آمادگی این بانک را برای همفکری با شهرداری‌‌‌های واجد شرایط و سازمان شهرداری‌‌‌ها و دهیاری‌‌های کشور به منظور سرعت گرفتن مراحل اداری انتشار اوراق مشارکت برای قطارشهری‌‌ها، اعلام کرد.

منبع: ایلنا

خواندن 324 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395