چهارشنبه, 14 آذر 1397 ساعت 14:15

کلنگ‌زنی ۱۳ طرح صنعتی و معدنی با حضور رییس‌جمهور و وزیر صنعت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
با حضور رییس جمهور و وزیرصنعت ، معدن و تجارت و بصورت ویدیو کنفرانس ، ۱۳ طرح صنعتی و معدنی و زیربنایی درشهرک‌های صنعتی استان سمنان با سرمایه‌گذاری ریالی بیش از ۳۹۰۰ میلیارد ریال و ارزی ۵۷ میلیون یورو و اشتغالزایی هزارو ۵۰۰نفری افتتاح و کلنگ زنی شد.

در سفر کاروان دولت تدبیر وامید به استان سمنان، بهره برداری از طرح توسعه شرکت چوب تراشه نقطه سمنان با ظرفیت تولید سالانه ۹۶هزار مترمکعب تخته فیبر خام و سرمایه گذاری ریالی ۹۵۰ میلیارد ریال و ارزی ۱۵ میلیون یورو با زمینه ایحاد اشتغال برای حدود ۳۱۰ نفر با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت،معدن وتجارت راه اندازی شد.
فاز اول تولید شمش شرکت فولاد شاهرود با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۷۵ میلیارد ریال و ظرفیت تولید۱۰۰ هزارتنی نیز از پروژه های صنعتی در استان سمنان بود که از سوی وزیر صنعت راه اندازی شد. با آغاز به کاراین واحد تولیدی حدود ۱۵۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.
در این سفر همچنین عملیات اجرایی فاز دوم این واحد صنعتی با پیش بینی سرمایه‌گذاری ۸۱۰ میلیارد ریالی و ۹ میلیون یورویی و ظرفیت تولید۲۰۰ هزارتنی و اشتغالزایی ۲۴۰ نفری نیز آغاز شد.
عملیات اجرایی طرح ذوب آهن شاهرود نیز با پیش بینی سرمایه گذاری ثابت ۵۶۰میلیارد ریال(۴۰۰میلیارد ریال و ۲ میلیون یورو) و ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن واشتغال ۱۹۰ نفری نیز از دیگر طرح هایی بود که با حضوررضا رحمانی کلنگ زنی شد.
در روز اول سفر رییس جمهوری به این استان همچنین افتتاح واحد تولیدی صنعت پتاس آسیا در شهرستان گرمسار با ظرفیت تولید سالانه ۱۴۰ هزار تن سولفات پتاسیم و اسید کلریدریک و با سرمایه گذاری ۱۵۳ میلیارد ریال از دیگر طرح های قابل افتتاح بود که با بهره برداری از این مجموعه زمینه اشتغال حدود ۱۰۰ نفر در استان فراهم خواهد شد.
فاز نخست شرکت داروسازی فاتک شیمی پارس سمنان نیز با حضور دکتر روحانی افتتاح شد. این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ریالی بالغ بر ۵۳۰ میلیارد ریال و ارزی ۱۳ میلیون یورو ظرفیت تولید ۱۶۰ میلیون عدد کپسول و ۶۰۰ میلیون عدد قرص را دارد و برای ۱۱۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می کند.
همچنین در سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت به استان واحد تولیدی سرما گستر قومس با سرمایه گذاری ۶۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۲۰ نفر به بهره برداری رسید که در زمینه تولید سیستم تهویه مطبوع خودرو فعالیت خواهد کرد.
عملیات اجرایی هشت طرح صنعتی و معدنی در سطح استان آغاز و کلنگ زنی شد که برای راه اندازی این تعداد طرح بالغ بر ۱۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شده است و با بهره برداری کامل این طرح ها زمینه اشتغال حدود ۷۷۰ نفر در استان فراهم خواهد شد.
آغاز عملیات اجرایی تولید کاغذ حرارتی شرکت پارسیان کاغذ ، تولید کاغذ از کربنات کلسیم در مهدیشهر ، شروع عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی منطقه ویژه اقتصادی سمنان ، طرح تولید لوله فولادی شرکت آریابد نوین در منطقه ویژه اقتصادی سمنان ، طرح تولید و بسته بندی محصولات غذایی در گرمسار و آغاز عملیات اجرایی احداث ناحیه صنعتی کالپوش را از جمله برنامه ها و طرح های کلنگ زنی در استان بود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی
خواندن 183 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395