چهارشنبه, 14 آذر 1397 ساعت 15:00

پیش‌بینی برنامه‌های دقیق توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و فناوری اطلاعات در بنادر تجاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اهمیت توسعه فناوری اطلاعات در بنادر به عنوان یک مبحث راهبردی در صنعت حمل و نقل دریایی کشور ، از ارائه نقشه راه و چشم‌انداز توسعه در زمینه هوشمند سازی و یکپارچه سازی اطلاعات با همفکری همه ذی‌نفعان بندری و دریایی در آینده ای نزدیک خبر داد.

محمد راستاد در چهلمین نشست اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی در کشور، برای توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و فناوری اطلاعات در بنادر تجاری، برنامه‌های دقیقی را پیش‌بینی کرده است.
وی ادامه داد: نقشه راه و چشم‌انداز توسعه در زمینه هوشمندسازی و یکپارچه‌سازی اطلاعات با همفکری همه ذی‌نفعان بندری و دریایی در آینده ای نزدیک ارایه می‌شود.
راستاد با اشاره به رشد ۴ درصدی حمل و نقل دریایی جهان در سال ۲۰۱۷ به استناد گزارش کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد)، گفت: رشد ۴ درصدی حمل و نقل دریایی در جهان به صورت تفکیکی، ۶/۴ دصد در بخش کانتینری و حدود ۴ درصد در بخش فله‌ای خشک اتفاق افتاده است که در مقایسه با ۵ سال قبل، میانگین رشد بالاتری محسوب می‌شود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اظهار نگرانی دبیرکل اتحادیه بنادر و لنگرگاه‌ها مبنی بر " تاثیر منفی جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین بر صنعت حمل و نقل دریایی جهان"، اظهار داشت: به رغم توافق اخیر این دوغول اقتصادی در اجلاس G۲۰، مکانیزم‌هایی چون " جهانی شدن "؛ " دیجیتالی شدن " و " تجارت الکترونیکی " در صنعت حمل و نقل دریایی می‌تواند تا حد زیادی جلوی تاثیر منفی رقابت تعرفه‌ای چین و آمریکا بر حمل و نقل دریایی را تعدیل کند.
وی افزود: به نظر می‌رسد کشور به لحاظ توانمندی‌ها از حیث منابع انسانی و امکانات موجود این قابلیت را دارد که جایگاه‌اش را در حمل و نقل دریایی بهتر از گذشته ارتقا دهد و در این بستر، تهدیدات مختلف را تعدیل و مدیریت کند.
معاون وزیرراه و شهرسازی، ارتقای خدمات الکترونیکی در بنادر جهت ارائه تسهیلات ارتباطی به دریانوردان را یکی از دغدغه‌های جدی سازمان بنادر برشمرد و گفت: دریانوردان به خاطر توقف محدود در بنادر ناشی از رشد نرم تخلیه و بارگیری، به امکانات و تجهیزات رفاهی بیشتری برای ارتباط با خانواده های شان لازم دارند.
به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی اعلام کرد: سازمان بنادر در نظر دارد بسته رفاهی مد نظر سازمان بین المللی دریانوردی ( IMO) را در تعدادی از بنادر بازرگانی کشور در دسترس دریانوردان خارجی قرار دهد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت
خواندن 193 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395