شنبه, 15 دی 1397 ساعت 08:51

مصایب مازان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مازان بودن هم برای خودش خطراتی دارد، که شما خوانندگان عزیزتر از جان فکرش را هم نمی توانید بکنید.
مثلا همین دیروز و پریروزها حاشیه نشین و ایوللّا گوی جمعی از فرهیختگان در یک گروه در یکی ازشبکه های اجتماعی بودم که ناغافل متوجه متن جالبی شدم، از یکی از فرهیختگان جمع مزبور بنام مبارک مصطفی شیخ زاده که مقایسه ای کرده بود بین زندگی ما و سلاطین و بزرگان تاریخ ،که ما مازان طنز نویس را خوشامد و با اجازه رییس گروه در همین ستون طنز با مختصر ویرایشی و با رعایت "حق تالیف" یا همان" کپی رایت "خارجی ها ، بنام آقا مصطفی شیخ زاده، با تیتر "زندگی ما و سلاطین" چاپاندیمش!
بعد از آن هم برای خود شیرین کردن و نشان دادن ارزش مازان حاشیه نشین درجمع وشاید هم فروش رفتن چند نسخه بیشتر روزنامه وزین خود، مطلب را در گروه مزبور بارگذاری کردیم.
ای آقااااااااااااااااااااااا...
چشمتان روز بد نبیند ، سر هیچ کافر و مسلمانی نیاید، همین مصطفی خان شیخ زاده چنان چشم غرّه ای به ما کرد که هفت بند تنمان لرزید.
البته ما که چشمان مبارکشان را ندیدیم ، چون متن فقط مکتوب بود و مصوّر نبود، اما ماهمینطوری کشککی و قضا قورتکی مازان نشده ایم که ...
ما سردو گرم روزگار چشیده و تجربه های بسیاراندوخته ایم، لذا درخشت خام تجارب پیشین خود به ضرس قاطع دریافتیم که آن متن بی چشم غرّه و سبیل تاب دادن نبوده است.
فلذا چون حضرت شیخ زاده تاکید فرمودند که آن متن تالیف خودشان نبوده و فرد دیگر که برای ایشان هم مجهول است؛ آنرا به زیور طبع اراسته ، مازان را موظف به رفع شبهه و رعایت امانتداری کرده، ما هم که مازان ستم کش باشیم ، ایضا در حال انجام اوامریم.
حالا شانس آوردیم که جناب حضرتشان به ادای یک جمله بسنده فرمودند و مانند دکتر محسن رضایی یک مصاحیه 3200 کلمه ای خود وحاج قاسم را در برنامه "حالا خورشید" سیما برای پاسخ به نصیحت 500 کلمه ای مدیر مسئول روزنامه ، با استناد به قانون مطبوعات نفرستادند.

مازان

خواندن 705 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395