سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 19:00

پیش‌بینی تولید 5 تن ماهی خاویاری در سال جاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: طرح پرورش ماهی خاویاری در ۱۵ استان کشور درحال‌توسعه است و برای سال جاری تولید پنج‌تن ماهی خاویاری پیش‌بینی شده است.

به نقل از سازمان شیلات ایران، حسن صالحی رئیس سازمان شیلات ایران در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه اولین مرکز تکثیر ماهی تیلاپیا در استان سمنان ضمن بیان اینکه طرح پرورش ماهی خاویاری در ۱۵ استان کشور درحال‌توسعه است، اظهار کرد: با توجه به اقتصادی بودن و صادراتی بودن این نوع محصول آبزی استان سمنان نیز می‌تواند در طرح توسعه و پرورش ماهی خاویاری گام‌های خوبی بردارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر پرورش ماهی خاویاری در ۱۱۶ مزرعه سطح کشور تولید می‌شود، افزود: برآوردها حاکی از آن است که برای سال جاری پنج‌تن ماهی خاویاری در ایران تولیدشده و به مصرف داخلی و صادرات برسد.

رئیس سازمان شیلات ایران بابیان اینکه یکی از طرح‌های شیلات پرورش ماهی در دریا است، اذعان داشت: با مطالعات انجام‌شده برای اجرای این طرح‌ها می‌توان یک‌میلیون تن ماهی را در قفس‌های دریایی تولید کرد.

صالحی بابیان اینکه سال گذشته ۱۵ هزار تن ماهی در قفس‌های دریایی تولید شد، تصریح کرد: هدف‌گذاری امسال شیلات برای تولید این نوع ماهی ۳۰ هزار تن است که این روش تولید در شیلات کشور پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بالغ‌بر ۱۳۷ هزار تن از محصولات آبزی ایران به کشورهای مختلف ازجمله آسیای جنوب شرقی، کشورهای حوزه اوراسیا، اروپا و حوزه خلیج‌فارس صادرشده است، اضافه کرد: ارزش صادرات این محصولات ۵۰۷ میلیون دلار برآورد می‌شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد را نشان می‌دهد

صالحی در ادامه گفت: در شیلات تنها به مقوله پرورش ماهی توجه نمی‌شود بلکه تولید میگو نیز در دستور کار است که بر این اساس از تولید ۱۰ هزار تن سال ۹۱ امسال بالغ‌بر ۴۰ هزار تن میگو در کشور تولید و به کشورهای هدف صادرشده است

منبع: ایلنا

خواندن 324 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395