سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 21:00

موافقت هند با تاسیس شعبه بانک پاسارگاد در بمبئی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر حمل و نقل هند اعلام کرد که دولت هند اجازه تاسیس و راه اندازی یک شعبه بانک ایرانی در بمبئی را به ایران داده است.

به نقل از ریپابلیک ورد، «نیتین گادکاری» وزیر حمل و نقل هند روز سه‌شنبه پس از دیدار با وزیر امور خارجه ایران، محمد جواد ظریف، در دهلی نو، گفت که دولت هند اجازه تاسیس و راه‌اندازی یک شعبه  بانک ایرانی در بمبئی را به ایران داده است.

بر این اساس بانک پاسارگاد ایران شعبه خود در هند را طی سه ماه آینده افتتاح خواهد کرد.

گادکاری  گفت: «دولت هند به ایران اجازه داده تا شعبه بانکی را در بمبئی افتتاح کند. آنها در سه ماه آینده شعبه‌ای را در بمبئی راه‌اندازی خواهند کرد که برای معاملات مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

وزیر حمل و نقل هند ، دیدار خود با وزیر امور خارجه ایران را بسیار پربار خواند و تاکید کرد: « ما بحث‌های مفصلی داشتیم و جلسه ما بسیار پربار بود و مسائل زیادی را حل کردیم.»

هند ۸۵ میلیارد در بندر چابهار ایران سرمایه‌گذاری کرده است.

گادکاری در ادامه افزود که ما با جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بحث‌های خوبی داشتیم و محموله اولین کشتی از برزیل در چابهار دریافت شده است. محاسبات مالی انجام شده البته  برخی از مشکلات وجود داشت، اما ما این مسائل را حل کردیم.

این مقام هندی تصریح کرد: پیشنهادات در مورد سیستم مبادله بین دو کشور هم در این مذاکرات مورد توجه قرار می‌گیرد. وزیر امور خارجه ایران پیشنهادات زیادی ارئه کرده است.

وی گفت: آنها نیاز به فولاد و موتورهای لوکوموتیو دارند و هند می‌تواند ریل‌های فولادی را به ایران ارائه کند.

منبع: ایلنا

خواندن 276 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395