چهارشنبه, 19 دی 1397 ساعت 09:25

اطلاعات تکميلي

  • مدیر ساخت وسفارشات قطعات یدکی شرکت فولاد خوزستان در گفت و گو با عصر اقتصاد خبر داد: 

سامانه اطلاع رسانی و تأمین مالی تجهیزات بومی صنایع فولاد ایجاد می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

مصطفی کمالو

 عصراقتصاد: جهانگیر بهمنی نژاد، مدیر ساخت وسفارشات قطعات یدکی شرکت فولاد خوزستان در حاشیه جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران درباره بومی سازی تجهیزات و قطعات یدکی شرکت فولاد خوزستان در گفت‌وگو با عصر اقتصاد اظهار کرد: شرکت فولاد خوزستان با استفاده از توان مهندسی و امکانات داخلی تلاش دارد بخش بزرگی از تجهیزات و قطعات یدکی صنایع فولاد را در قالب بومی سازی تولید کند.

وی ادامه داد: در سال های گذشته تعداد محدودی از تجهیزات و قطعات یدکی به دلیل عدم صرفه اقتصادی و ریسک بالا به لحاظ ایمنی در داخل تولید نشدند، اما به دنبال تغییر و تحولات اخیر و تحریم های بین المللی شرکت فولاد خوزستان تلاش دارد که تجهیزات و قطعات یدکی وارداتی مورد نیاز این صنعت را شناسایی و در جهت بومی سازی این تجهیزات حرکت کند.

وی درباره اولین جشواره و نمایشگاه فولاد ایران، گفت: انجمن فولاد ایران برای اولین بار در حیات صنعت فولاد ایران متولی برگزاری جشنواره و نمایشگاه فولاد ایران شده است و این انجمن در یک فرصت زمانی کوتاه یک ماهه مقدمات برگزاری آن را مهیا کرد. از نظر شرکت فولاد خوزستان این نمایشگاه بسیار مفید بوده است و طی دو روز برگزاری این نمایشگاه به بخش مهمی از اهداف مشخص شده شرکت دست یافتیم.

بهمنی نژاد تاکید کرد: ما بسیاری از تجهیزات و قطعات یدکی مورد نیازهای شرکت های صنایع فولادی را در این نمایشگاه شناسایی کردیم و در تلاش هستیم این تجهیزات را در شرکت فولاد خوزستان بومی سازی کنیم. در این راستا با شرکت های فولادی توافقاتی به عمل آمد.

مدیر ساخت و سفارشات قطعات یدکی شرکت فولاد خوزستان، گفت: یکی از نتایج دو روز گذشته نمایشگاه فولاد ایران، ایجاد سامانه ای متشکل از تولیدکنندگان و تامین کنندگان تجهیزات صنایع فولاد است. تولیدکنندگان تجهیزات بومی می توانند محصولات خود را در این سامانه به اشتراک بگذارند و شرکت های فولادی را از توان تولیدی خود برای استفاده آگاه سازند.

وی ادامه داد: این سامانه فرصتی را مهیا می‌کند منابع و سرمایه گذاری لازم را برای تولید قطعات و تجهیزات صنایع فولاد تسهیل شود و به دلیل عضویت متخصصان تولید تجهیزات صنعتی کشور در این سامانه، شرکت های فولادی می توانند از تخصص آنها در بومی سازی تجهیزات و قطعات یدکی مورد نیاز خود استفاده کنند.

مدیر ساخت و سفارشات قطعات یدکی شرکت فولاد خوزستان تاکید کرد: با استفاده از توان مهندسان داخلی می توانیم تمام تجهیزات مکانیکی صنعت فولاد را در داخل کشور تولید و صنایع فولادی کشور را تجهیز کنیم.

بهمنی نژاد در خصوص توان بومی سازی شرکت فولاد خوزستان گفت: بیش از 14 هزار قطعه از تجهیزات مورد نیاز فولاد خوزستان به روش مهندسی معکوس و طراحی در این شرکت بومی‌سازی شده است. تجهیزاتی و قطعات یدکی که کمبود آن خط تولید صنایع فولادی را تهدید می‌کرد از عمده‌ترین مواردی بود که در شرکت فولاد خوزستان بومی سازی شده است. یکی از اهداف شرکت فولاد خوزستان افزایش توان بومی سازی تجهیزات صنایع فولادی ظرف دو سال آینده است. 

خواندن 197 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395