چهارشنبه, 19 دی 1397 ساعت 16:30

کمک تحریم به خودکفایی صنعت فولاد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تحریم ها باعث شده تا کشورمان در بسیاری از زمینه ها به ویژه صنعت فولاد خودکفا باشد و از واردات بی نیاز شود.
حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در بازدید از سومین روز نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با محور ارائه فرصت های بومی سازی و حمایت از تولید داخلی در گفت و گو با خبرنگار عصر اقتصاد گفت: حرکت بسیار خوبی در صنعت فولاد آغاز شده است تا پتانسیل های داخلی شناخته شود به ویژه اکنون که در شرایط تحریم قرار داریم کمک خواهد کرد در صنعت فولاد در داخل کشور خودکفا باشیم و نیازهای این صنعت عظیم را تأمین کنیم.
وی افزود: صنعت فولاد ایران سالانه ۲۵ میلیون تن تولید می کند در دنیا رتبه ۱۰ دارد به طور یقین می تواند در بسیاری از موارد تأمین کننده تجهیزات و قطعات باشد و نیاز خود را تأمین کند.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر چه تحریم ها برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است اما باعث شده بتوانیم بیشتر از توان داخلی خود استفاده کنیم و تأمین کننده ملزومات داخلی برای این صنعت بزرگ باشیم.
وی درباره حمایت از صنعت فولاد گفت: ما در مجلس همواره آماده هستیم تا در زمینه وضع قوانین و مواردی که نیاز است به ویژه در رابطه با تعرفه صنایع داخلی کمک کنیم، همچنین از تولیدات داخلی همیشه دفاع می کنیم تا به خودکفایی بییشتری دست یابیم.
خواندن 263 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395