چهارشنبه, 24 بهمن 1397 ساعت 11:56

اطلاعات تکميلي

  • عضو کانون عالی شورای اسلامی کار:

۹۰ درصد کارگران این روزها از خوردن گوشت محروم هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار گفت: اوضاع کارگران در این شرایط خوب نیست و حقوق آنها کفاف خرید گوشت را نمی دهد و ۹۰ درصد کارگران این روزها از خوردن گوشت محروم هستند.

علی اصلانی با اشاره به شرایط معیشتی کارگران در وضعیت فعلی، اظهار کرد: متأسفانه با توجه به شرایط اخیر فاصله بین خط فقر و تورم به ۵۳ درصد رسیده است و در این شرایط حقوق یک کارگر کفاف ۱۰ روز از ماه را می‌دهد.
اصلانی افزود: در این وضعیت نزدیک شدن ایام عید هم بر هزینه‌های کارگران می‌افزاید و این مشکلات را دو چندان می‌کند بنابراین افزایش ۲۰ درصدی دستمزد که برای سال ۹۸ تعیین شده است نمی‌تواند این فاصله‌ها را جبران کند.
وی خاطرنشان کرد: دولت امسال اذعان داشته که از نظر درآمدی وضعیت خوبی داشته است بنابراین ما از دولت انتظار داریم همانطور که حق مسکن را از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان رسانده در یارانه نقدی هم تجدیدنظر کرده و از بودجه خود یارانه بیشتری به کارگران پرداخت کند.


رئیس کانون شوراهای اسلامی کار البرز اضافه کرد: اگر دولت در این شرایط بتواند به قدرت خرید کارگران کمک کند این به نفع اقتصاد خواهد بود زیرا تا قدرت خرید این بخش بزرگ از جامعه بالا نرود رکود همچنان ادامه خواهد داشت.
وی افزود: علاوه بر این وضعیت درمانی کارگران هم اوضاع خوبی ندارد؛ اخیراً حدود ۷۹ قلم دارو که در سبد دارویی کارگران ضروری به شمار می‌رود مثل قرص سردرد، سرماخوردگی و … از پوشش بیمه خارج شده و اکثر داروهای مورد نیاز باید به صورت آزاد تهیه شود.
عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی بین شش تا ۹ ماه است که بدهی خود به برخی مراکز درمانی مثل آزمایشگاه‌ها و … را پرداخت نکرده و همین باعث شده زمانی که کارگران به این مراکز مراجعه می‌کنند با مشکلاتی مواجه شوند و به خوبی خدمات دریافت نکنند.
وی خاطرنشان کرد: ما از دولت انتظار داریم هر طور شده به وضعیت کارگران رسیدگی کرده و این وضعیت را ساماندهی کند چون در این شرایط کارفرمایان هم وضعیت خوبی ندارند و این بهبود وضعیت باید توسط دولت انجام شود.

منبع: ایسنا
خواندن 308 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395