یکشنبه, 04 فروردين 1398 ساعت 20:00

 وصل آب و برق روستاهای سیل زده استان مازندران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 اردکانیان گفت: آب و برق مناطق شهری و روستایی خسارت دیده ناشی از سیل در استان مازندران برقرار شده است.

وزیر نیرو روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران افزود : در مجموع براثر وقوع سیل پایان سال قبل برق 186 روستا در 12 شهرستان این خطه شمال کشور قطع شد که براساس آخرین گزارش برق تمام این روستاها به جز یک روستا که به دلیل صعب العبوری امکان اتصال نبود، وصل شد.
به گفته وی برق یک روستای باقی مانده نیز تا اواخر وقت امروز وصل می شود.

قطع آب 271 روستا و 6 شهر

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: سیلاب 271 روستای مازندران را دچار اختلال کرد که با ورود به موقع دستگاه های مرتبط در استان هم اکنون آب تمام روستاها وصل شد.
وی اضافه کرد: همچنین سیل آب شرب 6 شهر از جمله بابل و بابلسر را قطع کرد که تاکنون آب 4 شهر وصل شد و کار تامین آب شهرهای بابل و بابلسر نیز از محل سد البرز در دست اجراست و امیدواریم هر چه سریعتر آب این شهرها نیز برقرار شود.

انتقاد از هواشناسی

وزیر نیرو از پیش بینی وقوع سیل از سوی هواشناسی نیز انتقاد کرد و گفت: هواشناسی در حد پیش بینی احتمالی سیل اطلاع رسانی کرد و این احتمال نیز خیلی جدی گرفته نمی شود.
اردکانیان افزود : هواشناسی با امکانات موجود نیز می تواند وقوع سیل را پیش بینی و هشدارهای لازم را بدهد و با رایزنی با وزیر راه و شهرسازی امیدواریم سازکارجدیدی برای پیش بینی مدت دار سیل از سوی هواشناسی ایجاد شود.
وی تغییر اقلیم را علت اصلی بروز سیل در استان های کشور از جمله مازندران دانست و خواهان اجرای طرح های پیشگیرانه شده است.
سیل هفته اخر اسفندماه گذشته در مازندران 12 هزار میلیارد ریال به این خطه شمال کشور خسارت زد.

منبع: ایرنا


خواندن 207 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395