دولت و مدیریت کلان

دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 12:48

قرار نیست چابهار را به روس ها بدهیم

سخنگوی دولت: قرار نیست چابهار را به روس ها بدهیم
معاون اول رئیس جمهوری لازمه رونق بخش تولید و بهبود فضای کسب و کار را حذف مقررات و موانع دست و پاگیر دانست و تاکید کرد: در شرایط خطیر فعلی کشور باید مقررات دست و پاگیر که مانع فعالیت بخش خصوصی و رونق تولید داخلی است، حذف شوند.
سخنگوی وزارت امور خارجه: هنوز کشوری به طور رسمی به طرح وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص عدم تعرض کشورهای حاشیه خلیج فارس نپیوسته است.
توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه درباره نشست سه جانبه ایران، انصار الله یمن و سفرای چهار کشور اروپایی (E4)
علی ربیعی هشتمین نشست خبری سخنگوی دولت را با اختصاص زمانی به منظور شنیدن نظرات و انتقادات رسانه ها آغاز کرد.
سخنگوی دولت از عزل مدیر عامل ایران خودرو وبه دلیل گرانی عمدی و بون هماهنگی خودرو و جایگزینی عباس علی آبادی در این سمت از مهم ترین خبرهای بود که آن را اعلام کرد.
وزیر اقتصاد از فراهم شدن امکان تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی از محل بورس خبر داد.
عصراقتصاد: رییس سازمان در این جلسه اظهار کرد: در اصلاح ساختار بودجه، آنچه كه غایت اصلی و اساسی ما است، تغییر منتج به بهبود است و ما از تمام دیدگاه‌ها، حتی دیدگاه‌های متفاوت كه در این امر مهم كمك كند، استقبال می‌كنیم.
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 09:15

مقصد بعدی مالیات‌ گیری از مردم کجاست؟

به نظر می‌رسد دولت برای جبران کسری بودجه خود قرار است به سپرده‌های بانکی به بهانه حساب‌های اجاره‌ای سرکشی کند تا از این طریق مالیات بگیرد؛ در حالی که به گفته معاون رئیس جمهور با این سرکشی امنیت اقتصادی مخدوش می‌شود.
یک کارشناس اقتصادی با بیان این که ۱۰ درصد پزشکان از سال ۸۸ تا ۹۳ هیچ گونه مالیاتی نداده اند گفت: ۹۰ درصد پزشکان در این بازه زمانی کمتر از ۵ میلیون تومان مالیات داده اند.
براساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی، جرایم تمام مودیانی که تا پایان مهر برای پرداخت اصل مالیات اقدام کنند، بخشیده می‌شود که این دستورالعمل و بخشودگی با تعدیلاتی تا پایان امسال تداوم دارد.
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 08:10

طرح تبلیغاتی 67نماینده منتفی شد

عصراقتصاد: در روزهایی که نزدیکی به انتخابات مجلس، حساسیت بر طرح ها و اظهارات نمایندگان را بیشتر کرده و این قوه را بیش از پیش زیر ذره بین برده است، در اقدامی تعجب برانگیز توسط 67 نماینده طرح «آذربایجان‌مرزی» به مرکزیت خوی در شمال آذربایجان‌غربی در مجلس اعلام وصول شد.
عصراقتصاد: بیش از 75 سال از تصویب قانون تجارت در ایران گذشته است و با وجود تحولات فراوان در عرصه اقتصاد و تجارت، اصلاح مهم و موثری در آن صورت نگرفته است، بنابراین تکمیل صانون تجارت و اصلاح و به روز کردن آم نضرورتی انکار ناپذیر است که شامل ایرادات…
مشاور سازمان خصوصی‌سازی اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی مجری مصوبات است و نه در تعیین قیمت و در تصویب قیمت نقشی ندارد. هیات واگذاری قیمت اعلام را می‌کند و ما هم مجری این مصوبات هستیم، سازمان خصوصی سازی از تمام واگذاری‌هایی که انجام داده است دفاع می‌کند و هیچ تخلفی…
وزیر کشور با بیان اینکه 9 مجموعه اسناد آسیب شناسی توسط وزارت کشور تهیه شده است، توضیح داد: 6 سند از این اسناد آسیب شناسانه در دولت تصویب و ابلاغ شده است، اسنادی همچون میادین بالاشهری، محیط زیست شهری و ... بنابراین با توجه به فعالیت حوزه شهرداری ها و…
عصراقتصاد: وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور بهبود مستمر محیط کسب و کار، توسعه و رونق تولید و ایجاد اشتغال با بهره گیری از ابزار پایه فناوری دیجیتال و زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی از طریق پنجره واحد صدور مجوز‌های کشور برای نیل به اهداف اقتصاد هوشمند، پیشنهادی را به…
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: باید به سمت نظام جامع مالیات بر درآمد اشخاص حرکت کرد و در این نظام ما کاری به محل کسب درآمد نداریم و قانون‌گذار نسبت به محل کسب درآمد خنثا است و هیچ تقدسی برای هیچ درآمدی قائل نیست. سود سپرده‌ بگیر، سود…
امروز در صحن علنی مجلس بررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان موضوع بند هـ تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و سخنگوی کمیسیون این گزارش را قرائت کرد.
سخنگوی فراکسیون ولایی با اشاره به این توضیحات علی اکبر صالحی که جلسه هیات نظارت بر برجام دو هفته پیش برای گام سوم تشکیل شد و پیشنهاداتی هم به رئیس جمهور داده شده، گفت: سالن مونتاژ سانتریفیوژهای جدید و مدرن را ساخته‌ایم که حدود ۲۰ سانتریفیوژ IR6 در این سالن…
رئیس‌جمهوری روابط ایران و ایتالیا را تاریخی و دوستانه توصیف کرد و گفت: اراده جمهوری اسلامی مثل همیشه وجود روابط بسیار نزدیک و صمیمانه با ایتالیا بوده و تلاش برای تقویت هر چه بیشتر روابط اقتصادی را به نفع دو ملت می‌دانیم.
عصراقتصاد: معاون اول رئیس جمهوری گفت: اگر به دنبال تاب‌آوری مسائل کشور هستیم حتما باید یکی از کانون‌های اصلی تاب‌آوری اقتصادی که همان روستاییان و عشایر کشور است، توجه کرد.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه وضعیت فعلی اقتصادی در ایران آزمونی برای اقتصاددانان به‌شمار می‌رود، گفت: هر نظریه پرداز اقتصادی می‌تواند نسخه ای برای برون رفت از این شرایط ارائه کند و ما در وزارتخانه آماده دریافت تمامی نظرات و پیشنهادات کارشناسان امر هستیم.
مصطفی کمالوعصراقتصاد؛ رئیس موسسه دین و اقتصاد اظهار داشت: در بستری که دولت نابرابری های ناموجه را افزایش می دهد، توانایی استفاده از مالیه خود به عنوان ابزاری برای تحقق اهداف کلان اقتصادی از دست می دهد. برآوردهایی وجود دارد که نشان می‌دهد دولت از طریق الگوی نظام مالی موجود…
براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، حدود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ١٠٠٦ هزار میلیارد ریال در تیرماه ١٣٩٨ در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۸.۵ درصد و ۱۹.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. در ماه…
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به آمریکا گفت: اگر فکر می کنید که اقدامات شما قدرت‌نمایی است، بدانید همه ملت ایران در برابر شما ایستاده‌اند همه را تحریم کنید تا بفهمید حادثه‌ای رخ نمی‌دهد.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، می‌گوید: نه مقام معظم رهبری، نه مجلس، نه دولت و نه قوه قضاییه از نحوه واگذاری بنگاه‌های دولتی راضی نیستند؛ چراکه در آنها ایرادهای جدی می‌بینند.
وزیر کشور در جلسه علنی امروز مجلس با بیان تلاش ها برای ساماندهی سواحل، گفت: عقب نشینی ۶۰ متر از ساحل به دستگاه‌ها ابلاغ شده تا اقدامات لازم را انجام دهند و در غیر این صورت به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.
اسحاق جهانگیری: چاره‌ای جز حرکت در مسیر رسیدن به توسعه نداریم.
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره برکناری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری نیز گفت: کمال بی‌انصافی است که این موضوع را به دستور رئیس‌جمهوری منتسب کنیم. این خوانش؛ خوانش غلطی است.
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 14:47

شرایط مناسب باشد آماده مذاکره ایم

عصراقتصاد: رئیس جمهوری گفت: برای اینکه تعهدات متوازن باشد، کاهش تعهدات خود را آغاز کردیم، ضمن اینکه در کنار آن مذاکرات را هم ادامه می دهیم. همواره معتقد بوده و هستیم که هیچ وقت نباید از تعامل و مذاکره فرار کنیم. البته باید محیط آن مساعد باشد و طرف مقابل…
صفحه 1 از 298

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395