دولت و مدیریت کلان

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد فرانسه در حفظ برجام تاکید کرد: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است.
شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 15:30

سرنگونی فواره «فشار حداکثری»

سخنگوی دولت و وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشت پیش رو استراتژی «تیم ب» را واکاوی می کند و به این پرسش پاسخ می‌دهد که چرا ترامپ نیاز به نمایش مذاکره با ایران دارد.
عصراقتصاد: پایان سفر دو روزه نخست وزیر کشور آفتاب تابان اگرچه برای رئیس دولت آمریکا دستاوردی نداشت و امیدهای ترامپ را نقش بر آب کرد اما یک دیدار مهم منطقه ای با پیام های موثر بود که نشان داد «آبه» به عنوان نخست وزیر کشور ژاپن در ایران به رسمیت…
بر این اساس شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (برمبنای ١٠٠=١٣٩٠) در سال ١٣٩٧ برابر است با ٣٦٢,٧ که نسبت به سال قبل (نرخ تورم سالانه) ٤٧.٨ درصد افزایش یافته است.
علی دینی‌ ترکمانی در نشست هفتگی موسسه دین و اقتصاد با اشاره به وضعیت صنعت خودروسازی کشور گفت: خروجی صنعت خودروسازی ما که شامل کارخانجات و سایر بازیگران ذی‌نفع آن است از مزیت رقابتی بالایی برخوردار نیست و این مزیت رقابتی ضعیف را می‌توان هم در شاخص صادرات و هم…
احمد مجتهد : من واقعا تعجب می‌کنم از کسانی که با تصویب FATF و لوایح آن مانند مبارزه با پولشویی یا پالرمو مخالفت می‌کنند، در حالیکه تقریبا 190 کشور این قانون را پذیرفته‌اند. شاید برخی‌ها دسترسی به اطلاعات سیستم بانکی را دلیل مخالفت خود بیان کنند در حالی که این…
شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 15:41

یارانه نقدی صدُم فردا واریز می شود

صدمین یارانه نقدی از یکشنبه به حساب سرپرست خانوارها واریز خواهد شد.
سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با گفت‌وگو با چهره‌های سیاسی در رابطه با ابهامات انتخابات به ویژه چهره‌های اصلاح‌طلب گفت: جلساتی برگزار می‌شود که ما آنها را خبری نکرده‌ایم و لازم هم نیست خبری شود.
با حکم وزیر کشور حسین قاسمی به عنوان مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور منصوب شد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی از عدم پرداخت خسارت‌ کشاورزی به سیل‌زدگان انتقاد کرد.
عصراقتصاد: رئیس جمهوری روز جمعه در سخنرانی نوزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به معرفی ظرفیت های اقتصادی ایران برای فعالیت و سرمایه گذاری توسط کشورهای عضور شانگهای پرداخت و نسبت به ایجاد هر گونه شرایط مورد نظر برای این کشورها اعلام آمادگی کرد.
رئیس جمهور گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر همکاری، هم‌افزایی و یافتن راه‌های دستیابی به منافع مشترک، سود متقابل و در یک کلمه، سیاست برد – برد است.
رئیس‌جمهور «قانون حفاظت از خاک» را برای اجرا به سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ کرد.
رئیس جمهوری گفت: تهران علاقه مند به توسعه روابط با آنکارا در همه عرصه ها بویژه در بخش های اقتصادی و تجاری است و حجم مبادلات سالانه دو کشور باید به رقم ۳۰ میلیارد دلار افزوده شود.
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 12:36

ظرفیت فشارهای آمریکا به پایان رسیده است

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: ملت ایران بدانند که فشار آمریکا علیه کشورمان به اوج رسیده و عملا ظرفیت آن رو به پایان است و از این به بعد این تحریم‌ها و فشار، ظرفیت خود را از دست داده و تخلیه خواهد شد.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: بر طبق قرعه کشی انجام شده در هیات رییسه مجلس، اسدالله عباسی به عنوان سخنگوی هیات رییسه مجلس برای سال چهارم مجلس دهم انتخاب شد.
چهل و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر دوشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد اسحاق جهانگیری در این جلسه با تأکید بر این که آسیب شناسی تخلفات صورت گرفته باید با جدیت و دقت هر چه بیشتر دنبال شود، گفت: در مبارزه با فساد…
 وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به بزرگی بنگاه های اقتصادی قابل واگذاری، بهتر است بخش خصوصی به دنبال تشکیل کنسرسیوم برود تا از این طریق بتواند این بنگاه‌ها را خریداری کند.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 12:35

اعلام زمان پرداخت یارانه نقدی خرداد

صدمین مرحله واریز یارانه نقدی مربوط به خرداد 98 ساعت ۲۴ روز یکشنبه (۲۶ خرداد ۹۸) به حساب سرپرستان واریز می‌شود.
رحمانی فضلی گفت: در حال حاضر فضای اطلاع رسانی و رسانه‌ای کالا در حوزه‌های ارز، سکه، مسکن و خودرو کاملاً مدیریت شده است و دستگاه‌های اجرایی مرتبط موطف هستند دائماً رصد کنند و اطلاعات درست را به مردم بدهند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در برنامه جدید بودجه وابستگی 10 درصدی به درآمدهای نفتی خواهیم داشت و اگر این برنامه به تصویب و تایید رهبری برسد لازم الاجرا خواهد بود، گفت: در مورد آزادراه تهران – شمال وعده‌ای ندادیم که به اجرا نرسیده باشد.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 13:51

آغاز برنامه ایجاد 988 هزار فرصت شغلی

رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت:به غیر از طرح اصلاح ساختار بودجه طرح دیگری را برای رونق تولید آماده کرده‌ایم که در آن هشت برنامه برای ایجاد 988 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده‌اند.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 15:13

بررسی اعمال افزایش حقوق کارمندان دولت

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان عنوان کرد که هیاتی متشکل از یکی از اعضای هیات رئیسه، دیوان محاسبات و سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی احکام صادره برای افزایش حقوق کارمندان دولت است.
دوشنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 13:13

مترو سواری جهانگیری تا محل کار

اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) به دعوت شهردار تهران پس از بازدید از کارخانه واگن سازی تهران واقع در باقرشهر با مترو به محل کار خود رفت.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور تقاضای حذف گواهی مبدا از مجموعه اسناد مورد تقاضای گمرک برای واردات کالا را ارائه داد که مورد قبول اسحاق جهانگیری قرار گرفت.
رئیس جمهوری برای حضور در نوزدهمین اجلاس سازمان همکاری شانگهای عصر پنجشنبه عازم بیشکک پایتخت قرقیزستان می شود.
یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 08:30

سازمان امور مالیاتی پول زور نمی‌گیرد

عصراقتصاد: وزیر امور اقتصاد و دارایی با تاکید بر ضرورت افطایش درآمدهای مالیاتی اظهار کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی نمی‌خواهد پول زور بگیرد. مالیات حق است. اما حق نداریم مودیان خوش حساب و خوش عملکرد را شکنجه کنیم و مالیات بیشتری از آنها بگیریم و باید به دنبال وصول…
یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 15:53

ترخیص کالا بدون دریافت گواهی مبدا

غلامحسین شافعی با ارسال نامه‌ای به اسحاق جهانگیری تقاضای حذف گواهی مبدأ از مجموعه اسناد مورد تقاضای گمرک برای واردات کالا را ارائه داد که مورد قبول معاون اول رئیس‌جمهور قرار گرفت. جهانگیری در پی‌نوشت این نامه، ضمن موافقت با اصل پیشنهاد، به وزیر اقتصاد دستور داده است اگر اجرای…
رئیس جمهور در حکمی دکتر سید جواد حسینی را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد.
هشت اولویت بخشش سود تسهیلات ناشی از اجرای تبصره ۳۵ قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۵ و تنفیذ آن طی قوانین بودجه سال های ۱۳۹۶، ۱۹۷ و ۱۳۹۸ اعلام شد.
صفحه 1 از 288

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395