دولت و مدیریت کلان

سخنگوی دولت با بیان اینکه طرح اجتماعی و معیشتی با ضریب ۳.۲ درصد بخش اعظم دهک‌های جامعه را دربرمی گیرد، گفت: ۱۷ میلیون نفر از مردم کشور از مزیت های این طرح برخوردار می شوند.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: نوع نگاهمان به درآمد‌ها و مصارف دوساله است، اما مصوبه‌ای که از مجلس می‌گیریم مانند سنوات گذشته بودجه سالانه است و بودجه یک سال را از مجلس مصوبه می‌گیریم.
دوشنبه, 20 آبان 1398 ساعت 08:35

عبور دانه درشت ها از الک شفاف

عصر اقتصاد: رئیس جمهوری گفت: از همه مسوولین و ارگان ها می خواهم درباره ۲ میلیارد دلار پولی که به حلقوم آمریکا ریخته شد و دولت قبل ۱۰ ماه فرصت داشت که آن پول را از حلقوم آمریکا درآورد اما دست روی دست گذاشت به مردم توضیح دهند.
حسن روحانی، رئیس جمهوری گفت: مردم ایران! بدانید با ادامه برجام سال آینده ما به یک هدف بسیار بزرگ سیاسی و امنیتی سیاسی دست پیدا می‌کنیم. سالها خرید سلاح از طرف ایران طبق قطعنامه سازمان ملل ممنوع است. طبق این توافق سال آینده اگر این این برجام را نگه داریم…
وزیر اقتصاد اظهار داشت: شواهد نشانگر آن است که اقتصاد کشور روند رو به بهبودی دارد، به نحوی که رشد اقتصادی بدون نفت در بهار امسال ۰.۴ درصد بوده است.
وزیر امور اقتصاد و دارایی تاکید کرد: استراتژی ما باید این باشد که به جای توزیع کالا و پرداخت نقدی به نیازمندان، باعث افزایش اعتماد به نفس آنها شویم و ابزارهای لازم را برای توانمندسازی در اختیارشان قرار دهیم.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۹ شرکت‌های دولتی به کمیسیون متبوعش برای بررسی بیشتر خبر داد.
رئیس‌جمهور گفت: نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود. گرچه آن عده کم و معدود در کشورند اما در عین حال آن گروه کم و کوچک را هم به اسلام و به پیامبر و وحدت دعوت می‌کنیم.
عصر اقتصاد: معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: عزم مدیریت عالی نظام حمایت همه جانبه از کارآفرینان و واحدهای تولیدی است.
شنبه, 18 آبان 1398 ساعت 09:49

توهم بزرگ

عصراقتصاد: پنج شنبه هفته گذشته نشست موسسه مطالعاتی دین و اقتصاد با موضوع «اقتصاد سیاسی شوک های ارزی در ایران» با حضور فرشاد مومنی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و احسان سلطانی، پژوهشگر حوزه اقتصاد و صنعت برگزار شد.
مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسئولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود.
شنبه, 18 آبان 1398 ساعت 10:31

وزیر کشور عازم کردستان شد

وزیر کشور به منظور ارزیابی پیشرفت طرح‌های توسعه‌ای، اقتصادی و اجتماعی عازم استان کردستان شد.
 عصر اقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال گذشته براثر حوادث طبیعی همانند سیل ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد، و هشت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت بلا عوض پرداخت شده است.
معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره نقش سازمان ثبت در وصول مالیات ها گفت: هیچ سند مالکیتی بدون پرداخت مالیات صادر نمی شود.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: در حوزه اشتغال تابستان امسال نسبت به سال گذشته ۸۴۰ هزار شغل ثابت ایجاد شد. همچنین سرمایه‌گذاری خارجی نیز ۲۰ درصد رشد داشته است.
وزیر کشور به دنبال وقوع زلزله در برخی مناطق شمال غرب کشور در دستوری به رییس سازمان مدیریت بحران خواستار رسیدگی سریع به وضعیت زلزله زدگان و مناطق زلزله زده شد.
عصر اقتصاد: سخنگوی دولت اظهار کرد: چند سناریو برای اصلاح قیمت مطرح شده است. اما امروز اعلام می‌کنم هنوز تصمیم نهایی درباره انتخاب یکی از این سناریوها، اتخاذ نشده است. و آنچه که در این خصوص مشخص شده را اعلام می‌کنم. علی ربیعی در نشست خبری روز گذشته گفت: هنوز…
مرضیه صدری عصراقتصاد: با وجود الزام قانونی برای اتصال دستگاه ها به سامانه جامع تجارت که به منظور شفافیت و جلوگیری از قاچاق در نظر گرفته شده است، هنوز برخی دستگاه ها از اتصال به این سامانه سر باز می زنند که به گفته سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، انحصار گر…
فارغ از بحث شفافیت مالی نباید این قانون زمینه ساز افزایش مالیات شود در شرایط فعلی ساختار اقتصاد کشور اصلا آمادگی افزایش مالیات را ندارد ،ما همواره از اخذ مالیات از ثروتمندان بنگاهها و اصناف زیر پله ای که به هر عنوانی از پرداخت مالیات طفره می رفتند یا فراریانم…
وزیر اقتصاد اظهار داشت؛ آمار تجارت خارجی ۷ ماهه اول امسال در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد که روند تجارت خارجی قابل قبول است.
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب و یا عدم تصویب «FATF» را به همه‌پرسی بگذارند تا مردم نظر دهند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس‌جمهور اعلام کرد: من امروز به سازمان انرژی اتمی می‌گویم که از فردا گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارند.
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: امروز همه متوجه شده‌اند که ما در داخل می‌توانیم مشکلات خود را حل کنیم و دشمنان در تحقق اهداف خود علیه ملت ایران ناکام مانده‌اند.
رییس مرکز آمار با بیان اینکه فهرست و اسامی شرکت‌های دارای مجوز در این حوزه در سایت مرکز آمار ایران اطلاع رسانی شده است، گفت: فعالان اقتصادی می‌توانند هر گونه اطلاعات درباره این شرکت‌ها را از مرکز آمار ایران به دست بیاورند و پس از آن نسبت به همکاری با…
ماهورا رجبی عصراقتصاد: سیل که آمد با خود ویرانی‌‌های بسیاری را برای مردم به همراه آورد و آسیب‌های جدی را به زیرساخت‌ها و عمران و آبادانی شهرها و روستاها زد، آن زمان بسیاری از بانک‌ها و موسسات و حتی مسئولان دولتی وزارتخانه‌ها وعده دادند که به کمک مردم آمده و…
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: برای بودجه ۳۸۲ شرکت دولتی رقمی معادل یک میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده، این ارقام بر مبنای بودجه ریزی عملکرد شرکت‌ها و قیمت تمام شده فعالیت‌های شرکت‌های دولتی، تهیه شده است.
رئیس کمسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات ذرت آلوده به کشور و نگهداری آن در گمرک تاکید کرد که حتی یک کیلو از این ذرت‌ها هم وارد کشور نشده است.
کسی که چند کارخانه را در کشور ساخته و اداره کرده است یک سرمایه گذار واقعی است حجت السلام رئیسی رئیس قوه قضاییه معتقد است حمایت قوه قضاییه از تولیدکنندگان همیشگی و مداوم است. این موضوع با واکنش حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور روبرو شد.
معاونت زنان و نهاد خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد: به جای تلبیغ چند همسری باید باید معضلات و مشکلات از سر راه ازدواج جوانان برداشته شود.
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ١٣٩٨ به ٧,٣ درصد رسید.
صفحه 1 از 309

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395