مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد فرانسه در حفظ برجام تاکید کرد: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی از عدم پرداخت خسارت‌ کشاورزی به سیل‌زدگان انتقاد کرد.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: بر طبق قرعه کشی انجام شده در هیات رییسه مجلس، اسدالله عباسی به عنوان سخنگوی هیات رییسه مجلس برای سال چهارم مجلس دهم انتخاب شد.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 15:13

بررسی اعمال افزایش حقوق کارمندان دولت

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان عنوان کرد که هیاتی متشکل از یکی از اعضای هیات رئیسه، دیوان محاسبات و سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی احکام صادره برای افزایش حقوق کارمندان دولت است.
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت:در دولت سازندگی زمین در اختیار دهک‌های پایین قرار گرفت و در دولت اصلاحات طرح اجاره به شرط تملیک اجرا شد همچنین در دولت احمدی‌نژاد طرح مسکن مهر را داشتیم اما در دولت روحانی که مسکن اجتماعی را مطرح کردند، قدمی برای اجرای آن برداشته…
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: در حال حاضر در برخی شهرها ۹۰ درصد مسکن‌های مهر خالی است.
علی لاریجانی گفت: کمیسیون عمران نیز جلسه‌ای با دولت داشته است و به دنبال جبران عقب افتادگی در ساخت مسکن هستیم.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی در واکنش به سخنان پوپئو مبنی بر مذاکره بدون پیش شرط با ایران گفت:‌ ایالات متحده اگر مشتاق مذاکره با ایران است به تعهداتش بازگردد.
مرضیه صدری عصراقتصاد:هفتم خردادماه همزمان با افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی، روز قانون نامگذاری شده است. روزی که مجلس به عنوان قوه مقننه از سوی خمینی کبیر (ره) در راس همه امور محسوب شد تا ارزش و جایگاه وکالت مردم بهتر معرفی شود. در انتخابات اولین دوره مجلس که…
علی لاریجانی در چهارمین سال دوره دهم مجلس با کسب 155 رای به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد.
عصراقتصاد: معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تاکید بر ضرورت ایجاد وزارت بازرگانی اظهار کرد که از مجلس انتظار داریم طرح خود نمایندگان برای تشکیل این وزارتخانه را هرچه زودتر در دستور کار خود قرار داده و به آن رای دهند.
یک کارشناس خودرویی گفت: مصوبات مجلس درباره ساماندهی بازار خودرو، همگی غیرتخصصی و غیرکارشناسی هستند و مشکل این حوزه را حل نخواهند کرد.
مرضیه صدری عصر اقتصاد: اصلاح قانون مبارزه با پولشویی که در واقع اصلاحیه‌ای بر قانون مبارزه با پولشویی به منظور پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی است، سال 97 توسط مجلس تصویب شد اما به گفته معاون حقوقی رئیس جمهوری هنوز نیاز به الحاقیه ها و تبصره هایی برای…
نمایندگان مجلس شورای با پیشنهاد مسکوت ماندن سه ماهه طرح ساماندهی بازار خودرو مخالفت کردند.
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: آنچه امروز باعث نارضایتی مردم است کمبودها نیست بلکه بی‌عدالتی است که در وضعیت کنونی قابل مشاهده است.
نمایندگان مجلس امروز با ارسال گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص نقض قانون و مقررات مربوط به واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی و مجتمع هرمزال به قوه قضاییه موافقت کردند.
دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 04:00

سیاستگذاران، شغل دستفروشی را قانونی کنند

عصراقتصاد: بازوی پژوهشی مجلس شورای اسلامی پيشنهاد کرده که سياستگذاران کشور برای کاهش فشار اقتصادی بر فقرا، دستفروشی را به عنوان راه حلی مؤثر برای کاهش آثار بيكاری و کمک به اقشار بی‌درآمد در دوران رکود در نظر بگيرند و شغل دستفروشی را قانونی کنند و به رسميت بشناسند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف اعطای تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی موافقت کردند.
شنبه, 21 ارديبهشت 1398 ساعت 14:43

نباید استقلال کانون وکلا را مخدوش کنیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمهوری اسلامی که نظامی بر پایه جمهوریت است باید جمهوریت در تمامی بخش‌هایش تبلور داشته باشد. نهاد وکالت و وکلا و تشکیلات کانون وکلا در دوره انقلاب در مبارزه با رژیم شاه و در راه استقرار جمهوری اسلامی نقش بسیاری داشتند…
170 نفر از استادان و پژوهشگران علوم اجتماعی در نامه ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه «اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی» ( انتقال تابعیت از طریق مادر) حمایت کردند.
مرضیه صدری عصراقتصاد: خط و نشان کشیدن های دولت و مجلس در خصوص افزایش قیمت بنزین و اتفاقاتی که آخر هفته گذشته در صفوف پمب بنزین رخ داد، واکنش های متعددی در اظهار مخالفت با افزایش قیمت بنزین مطرح شد و حتی برخی نمایندگان گفتند که مجلس نمی گذارد دولت…
یک نماینده مجلس گفت: کشورهایی که ادعا می‌کنند جایگزین نفت ایران شوند فقط از نظر عددی و روی کاغذ می‌توانند دست به چنین کاری بزنند.
سخنگوی هیات رییسه مجلس اظهار داشت: در خصوص بحث بنزین فعلا موضوع متوقف است و قرار بر این شد که در این زمینه رایزنی هایی را مجلس برای یافتن راهکار با دولت انجام دهد.
شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 09:05

سرگرم بازی آمریکا نشویم

 یک نماینده مجلس دهم با اشاره به تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران گفت: احتمالا با مشکلاتی مواجه می شویم بر همین اساس باید در نظام درآمدهای خود تغییراتی را ایجاد کنیم.
مسعود پزشکیان گفت: تولید علم باید همراه با عمل باشد و انتظاری که جامعه از استادان و دانشگاهیان دارد این است که برای حل مشکلات کشور راه حل عملی ارایه بدهند.
سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398 ساعت 14:43

بستن تنگه هرمز یک اهرم در دست ایران است

محمد‌جواد جمالی نوبندگانی درباره بستن تنگه هرمز گفت: این تصمیم باید در سطوح بالای نظام گرفته شود و باز و بسته نگه داشتن تنگه می‌تواند اهرمی در دست ما باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید مقامات آمریکا بفهمند که با حریف سخت طرف هستند تا سرشان به سنگ نخورد ول‌کن نیستند چون مجموعه گفتمان آن‌ها گفتمان تسلیم و تحقیر است.
دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 ساعت 11:05

ستاد تنظیم بازار اول خودش را تنظیم کند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص گرانی مایحتاج مردم گفت:‌ ستاد تنظیم بازار اول خود را تنظیم کند و بعد در میدان حضور یابد زمانی پیاز و سیب زمینی صادر می‌شد امروز خرما؛ آن هم به دلیل اینکه مابه تفاوت قیمت این کالاها در خارج کشور که باعث شده…
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: محاسبات تراز دارایی ها نشان می دهد که بدهی بانک ها به بانک مرکزی ۱۱۲ هزار میلیارد تومان است.
نماینده رفسنجان در مجلس گفت: ملخ‌ها نهایتا تا اوایل خرداد از کشور خارج می‌شوند اما بیش از حضورشان در مناطق مختلف کشور، تخم‌ریزی‌شان مهم است به نحوی که این نگرانی وجود دارد که اگر در ایران تخم‌ریزی کنند قطعا سال آینده به جای اینکه عربستان کانون حضور ملخ‌ها باشد، ایران…
صفحه 1 از 47

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395