هیات دولت

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: امروز همه متوجه شده‌اند که ما در داخل می‌توانیم مشکلات خود را حل کنیم و دشمنان در تحقق اهداف خود علیه ملت ایران ناکام مانده‌اند.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه برجام یک الگوی کارآمد و موفق دیپلماسی چندجانبه است که در چارچوب مذاکرات دشوار و طولانی ایران با شش قدرت موثر جهان به نتیجه رسید، گفت: بدیهی است استمرار برجام تنها با تعادل در اجرای تعهدات از سوی تمامی طرف‌ها و…
جمعه, 10 آبان 1398 ساعت 14:21

اسحاق جهانگیری، وارد ازبکستان شد

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور به منظور شرکت در هجدهمین اجلاس نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای، وارد ازبکستان شد.
چهارشنبه, 08 آبان 1398 ساعت 13:55

یارانه طبقه متوسط قطع نمی‌شود

سخنگوی دولت گفت: بهترین راه این است که قضاوت و تصمیم‌گیری در مورد فیلم‌ها را به نهاد تخصصی خودش یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار کنیم؛ بگذاریم خود وزارت ارشاد بگوید که این فیلم قابل اکران است یا خیر.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قانون جامع حمایت از معلولان در جلسه هیات دولت تصویب شد و براین اساس تمام معلولان در دانشگاه‌های سراسری و غیردولتی از آموزش رایگان بهره‌مند می‌شوند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه میزان داروی قابل خروج توسط هر مسافر مشخص و به گمرکات ابلاغ شده است، گفت: آنچه شاید دغدغه این ماه‌ها و روزها باشد، قاچاق معکوس دارو از مسیرهای غیررسمی به کشورهای همجوار است که طبق برآوردهای فعلی حداکثر کمتر از هشت درصد کل بازار دارویی…
عصر اقتصاد: سخنگوی دولت با اشاره به بیانیه اخیر گروه ویژه اقدام مالی و آخرین مهلت این نهاد به ایران اظهار کرد: با عدم تصویب لوایح پالرمو CFT، ما در لیست سیاه قرار می گیریم و سیستم بانکی ما در خارج از کشور تعطیل می شود حتی کشورها با ما…
معاون اول رئیس‌جمهور مضجع شریف و نورانی سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را زیارت کرد.
چهارشنبه, 24 مهر 1398 ساعت 22:26

مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی رد نشده است

ارجاع لایحه تشکیل وزارت بازرگانی از سوی شورای نگهبان به مجلس و تعیین تکلیف لوایح پالرمو و سی اف تی در مجمع تشخیص مصلحت از مهم ترین موضوعاتی بود که امروز در حیاط پاستور مطرح شد.
حرکت نقدینگی مردم از سکه و ارز به سمت بازار سرمایه
سخنگوی دولت گفت: در سالجاری ١٩٠ هزار شغل روستایی ایجاد شده که حدود ٤٠ درصد آن سهم زنان بوده است.
علی ربیعی، سخنگوی دولت با بیان اینکه برنامه ای برای حذف یارانه دهک های متوسط نداریم، گفت: وزیر کار تعداد حذف شدگان یارانه را اعلام خواهد کرد.
گزارش وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی از خدمات ارائه‌شده به زائران در ایام اربعین حسینی در جلسه هیات دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهوری ارائه شد.دبیرخانه ستاد به منظور تسهیل نظارت یکپارچه بر فعالیت‌‌های مقابله با فساد و ارتقاء سلامت نظام اداری - مالی، موظف است ظرف حداکثر…
 عصر اقتصاد: رئیس جمهور و اعضای هیات دولت معتقدند زور آمریکا در فشارهای اقتصادی بر ایران تمام شده و مردم می توانند به روزهای بهتر با شاخص های اقتصادی مناسب تر امیدوار باشند.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه شاخص‌های کلان اقتصادی و گزارشات بنگاه‌های خصوصی نوید بهبود شرایط اقتصادی کشور را می‌دهد، گفت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند اقتصاد ایران دچار فروپاشی می شود اما ما از دوران سخت عبور کردیم و قادر هستیم به شرایط بهتر از این هم برسیم.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه روستاییان و عشایر ذخایر ارزشمند کشور هستند گفت: یکی از نقاط درخشان کارنامه نظام جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب ، خدمات‌رسانی به روستاییان و عشایر است.
سخنگوی دولت گفت: هیچ وزیری از طرح مسائل کارگران در صدا و سیما گله نکرده است. صداوسیما درباره خصوصی‌سازی آدرس درست دهد و بگوید از چه زمانی شروع شده است
رئیس جمهور گفت:‌ آنکه باعث شد تلاش‌ها در نیویورک به ثمر نرسد، آمریکا بود. در پیغام خصوصی به اروپایی‌ها می‌گفت آماده‌ام اما در گفت‌وگوی تلویزیونی تحریم‌ها را تشدید می‌کرد ذکاوت ایرانی می‌طلبید ما گول پیغام‌های خصوصی را نخوریم.
محمود واعظی گفت: تمام پروژه های آمریکایی ها در منطقه با شکست مواجه شده است، اقدامات آنها در عراق، سوریه و افغانستان شکست محسوب می شود و هیچ کدام از گفته های ترامپ در زمان انتخابات در حوزه بین المللی عملی نشده اند.
سخنگوی دولت با اشاره به تصمیم امروز مجلس برای تشکیل وزارت بازرگانی گفت: در موعد مقرر و قانونی رئیس‌جمهور وزیر بازرگانی را به مجلس معرفی خواهد کرد.
معاون اول رئیس جمهوری در حکمی «حسین سیمایی صراف» را به عنوان دبیر هیات دولت منصوب کرد.
سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 08:45

فقط یارانه 800 هزار نفر حذف می شود

عصراقتصاد: سخنگوی دولت درباره حذف یارانه دهک های بالا گفت: در مرحله اول حذف یارانه ثروتمندان در مهرماه چند صدک از دهک های بالا حذف می‌شوند که ممکن است هفتصد تا هشتصد هزار نفر را در برگیرد.
طرح حذف قبوض کاغذی گاز تا ابتدای آذرماه وارد فاز اجرایی می‌شود و لازم است مشترکان نسبت به تکمیل پرونده اشتراک خود اقدام کنند.
سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 08:07

"تعهد در مقابل تعهد" استراتژی کنونی ایران

عصراقتصاد: تعهد در مقابل تعهد استراتژی امروز ایران در شرایطی است که اروپایی ها به شدت در تکاپو برای حفظ برجام اند.
چهارشنبه, 06 شهریور 1398 ساعت 14:34

ملاقات برای ملاقات یا برای رفع تحریم ها

ملاقات دو رئیس جمهور ایران و آمریکا صرفا به عنوان ملاقات و عکس و یا به منظور مذاکره و بیان حرف جدید در راستای رفع تحریم ها و منافع ملی بازهم به موضوع اصلی امروز پاستور تبدیل شد.
سخنگوی دولت گفت: روز گذشته شاهد مواضع بسیار مهمی از سوی سید حسن نصرالله بودیم، این پیام روشن و قاطعی برای رژیم صهیونیستی است که تجاوزات بی شرمانه آنها بی پاسخ نخواهد ماند.
سخنگوی دولت با ابراز خوشحالی از طرح انتقادات مختلف درباره دولت خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید دولتی است که در میانه میدان جنگ ایستاده و شرایط را تحمل می‌کند و همه تلخی‌ها را به جان خود می‌خرد تا کام جامعه شیرین باشد.
عصر اقتصاد: سخنگوی دولت در خصوص مباحثی که در فضای رسانه‌ای کشور در مورد سیاست‌ها و فعالیت‌های دولت در خصوص آرامش بخشی به بازار سرمایه و مقابله با التهابات ارزی مطرح شده است، به نامه دبیر شورای عالی امنیت ملی در تاریخ ۱۹ مهرماه سال ۹۶ به رئیس جمهوری در…
علی ربیعی هشتمین نشست خبری سخنگوی دولت را با اختصاص زمانی به منظور شنیدن نظرات و انتقادات رسانه ها آغاز کرد.
سخنگوی دولت از عزل مدیر عامل ایران خودرو وبه دلیل گرانی عمدی و بون هماهنگی خودرو و جایگزینی عباس علی آبادی در این سمت از مهم ترین خبرهای بود که آن را اعلام کرد.
صفحه 1 از 11

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395