هیات دولت

سخنگوی دولت با اشاره به این که دولت تا روز جمعه از کم و کیف حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی بی خبر بود، ضمن انتقاد از بی‌خبر گذاشتن دولت بر اصلاح ساختارهای پدافندی، اطلاع رسانی و واقع گویی تاکید کرد.
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی از اعلام موضع معنادار و وحدت‌آفرین اقشار مختلف مردم در محکوم کردن جنایت دولت آمریکا قدردانی شد.
عصراقتصاد: رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن، بازآفرینی و اصلاح بافت های فرسوده شهرها و روستاها را اولویت دولت در طرح ملی مسکن برشمرد و تاکید کرد: ساخت مسکن باید توسط مردم و با مشارکت بخش خصوصی انجام گیرد و دولت باید در تسهیل این کار کمک کند.
چهارشنبه, 13 آذر 1398 ساعت 15:52

تصویب سند دخل و خرج کشور در دولت  

عصر اقتصاد: هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه کار بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را به پایان رساند و آن را تصویب کرد.
جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور گفت: آنچه که می تواند کشور را از گردنه سخت عبور دهد، یک اجماع مهم و یک همبستگی و انسجام ملی است و هیچ کس نباید دنبال فرصت طلبی برای تسویه حساب باشد، زیرا امروز ایران در خطر است و آمریکایی ها و سعودی ها…
عصر اقتصاد: سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه هیأت وزیران روز چهارشنبه، گزارشی از کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به هیأت وزیران ارائه داد.
رئیس جمهوری گفت: ملت ایران همواره به دنیا هوشیاری، بیداری، اتحاد و همبستگی خود با کل نظام را نشان می دهند و ما باید همواره نسبت به نقدها و نظرات مردم گوش شنوا داشته باشیم هرچند آنهایی که نقد دلسوزانه دارند همیشه زمان شناس بوده و می دانند که چه…
سخنگوی دولت با بیان اینکه در پیوست های طرح مدیریت مصرف سوخت به روستاییان توجه ویژه شده است، گفت : در این طرح گازوئیل را گران نکردیم تا هزینه حمل و نقل این قشر افزایش پیدا نکند.
علی ربیعی در نشست خبری به منظور تشریح مسائل مربوط به افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: در۶مرحله تغییر قیمت سوخت حتی کاهش نرخ تورم را هم شاهد بودیم.
در بنزین عملاً دولت در حال پرداخت یارانه به ازای مصرف بیشتر است به‌طوری که مطابق بررسی‌های جهانی بیشترین میزان سرانه بنزین در جهان با توجه به سطح توسعه‌یافتگی در ایران اتفاق می‌افتد.
رئیس جمهوری گفت: پیامبر اسلام (ص) به ما آموخت با یک گوش فرامین خدا را بشنویم و عمل کنیم و با یک گوش ارشادات، نظرات، راهنمایی‌ها، انتقادات و حتی اعتراضات مردم را بشنویم منکرین خدا با امام صادق(ع) حتی در کنار خانه خدا بحث می کردند و امام صادق(ع) نگفت…
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: امروز همه متوجه شده‌اند که ما در داخل می‌توانیم مشکلات خود را حل کنیم و دشمنان در تحقق اهداف خود علیه ملت ایران ناکام مانده‌اند.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه برجام یک الگوی کارآمد و موفق دیپلماسی چندجانبه است که در چارچوب مذاکرات دشوار و طولانی ایران با شش قدرت موثر جهان به نتیجه رسید، گفت: بدیهی است استمرار برجام تنها با تعادل در اجرای تعهدات از سوی تمامی طرف‌ها و…
جمعه, 10 آبان 1398 ساعت 14:21

اسحاق جهانگیری، وارد ازبکستان شد

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور به منظور شرکت در هجدهمین اجلاس نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای، وارد ازبکستان شد.
چهارشنبه, 08 آبان 1398 ساعت 13:55

یارانه طبقه متوسط قطع نمی‌شود

سخنگوی دولت گفت: بهترین راه این است که قضاوت و تصمیم‌گیری در مورد فیلم‌ها را به نهاد تخصصی خودش یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار کنیم؛ بگذاریم خود وزارت ارشاد بگوید که این فیلم قابل اکران است یا خیر.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قانون جامع حمایت از معلولان در جلسه هیات دولت تصویب شد و براین اساس تمام معلولان در دانشگاه‌های سراسری و غیردولتی از آموزش رایگان بهره‌مند می‌شوند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه میزان داروی قابل خروج توسط هر مسافر مشخص و به گمرکات ابلاغ شده است، گفت: آنچه شاید دغدغه این ماه‌ها و روزها باشد، قاچاق معکوس دارو از مسیرهای غیررسمی به کشورهای همجوار است که طبق برآوردهای فعلی حداکثر کمتر از هشت درصد کل بازار دارویی…
عصر اقتصاد: سخنگوی دولت با اشاره به بیانیه اخیر گروه ویژه اقدام مالی و آخرین مهلت این نهاد به ایران اظهار کرد: با عدم تصویب لوایح پالرمو CFT، ما در لیست سیاه قرار می گیریم و سیستم بانکی ما در خارج از کشور تعطیل می شود حتی کشورها با ما…
معاون اول رئیس‌جمهور مضجع شریف و نورانی سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را زیارت کرد.
چهارشنبه, 24 مهر 1398 ساعت 22:26

مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی رد نشده است

ارجاع لایحه تشکیل وزارت بازرگانی از سوی شورای نگهبان به مجلس و تعیین تکلیف لوایح پالرمو و سی اف تی در مجمع تشخیص مصلحت از مهم ترین موضوعاتی بود که امروز در حیاط پاستور مطرح شد.
حرکت نقدینگی مردم از سکه و ارز به سمت بازار سرمایه
سخنگوی دولت گفت: در سالجاری ١٩٠ هزار شغل روستایی ایجاد شده که حدود ٤٠ درصد آن سهم زنان بوده است.
علی ربیعی، سخنگوی دولت با بیان اینکه برنامه ای برای حذف یارانه دهک های متوسط نداریم، گفت: وزیر کار تعداد حذف شدگان یارانه را اعلام خواهد کرد.
گزارش وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی از خدمات ارائه‌شده به زائران در ایام اربعین حسینی در جلسه هیات دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهوری ارائه شد.دبیرخانه ستاد به منظور تسهیل نظارت یکپارچه بر فعالیت‌‌های مقابله با فساد و ارتقاء سلامت نظام اداری - مالی، موظف است ظرف حداکثر…
 عصر اقتصاد: رئیس جمهور و اعضای هیات دولت معتقدند زور آمریکا در فشارهای اقتصادی بر ایران تمام شده و مردم می توانند به روزهای بهتر با شاخص های اقتصادی مناسب تر امیدوار باشند.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه شاخص‌های کلان اقتصادی و گزارشات بنگاه‌های خصوصی نوید بهبود شرایط اقتصادی کشور را می‌دهد، گفت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند اقتصاد ایران دچار فروپاشی می شود اما ما از دوران سخت عبور کردیم و قادر هستیم به شرایط بهتر از این هم برسیم.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه روستاییان و عشایر ذخایر ارزشمند کشور هستند گفت: یکی از نقاط درخشان کارنامه نظام جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب ، خدمات‌رسانی به روستاییان و عشایر است.
سخنگوی دولت گفت: هیچ وزیری از طرح مسائل کارگران در صدا و سیما گله نکرده است. صداوسیما درباره خصوصی‌سازی آدرس درست دهد و بگوید از چه زمانی شروع شده است
رئیس جمهور گفت:‌ آنکه باعث شد تلاش‌ها در نیویورک به ثمر نرسد، آمریکا بود. در پیغام خصوصی به اروپایی‌ها می‌گفت آماده‌ام اما در گفت‌وگوی تلویزیونی تحریم‌ها را تشدید می‌کرد ذکاوت ایرانی می‌طلبید ما گول پیغام‌های خصوصی را نخوریم.
محمود واعظی گفت: تمام پروژه های آمریکایی ها در منطقه با شکست مواجه شده است، اقدامات آنها در عراق، سوریه و افغانستان شکست محسوب می شود و هیچ کدام از گفته های ترامپ در زمان انتخابات در حوزه بین المللی عملی نشده اند.
صفحه 1 از 11

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395