چهارشنبه, 23 آبان 1397 ساعت 09:13
کد خبر: 47640

اطلاعات تکميلي

  • رئیس مرکز آمار ایران خبر داد

اولویت بندی نیازهای آماری دستگاه‌های اجرایی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 عصراقتصاد: رئیس مرکز آمار ایران بیان کرد: برای حرکت به سمت پوشش هرچه بیشتر این نیازها در سال ٩٧ همه نیازهای آماری ارکان حاکمیت و دستگاه های اجرایی به ویژه حوزه های برنامه ریزی را جمع­ آوری نموده و انتظار می‌­رود با اولویت بندی آنها در شورای عالی آمار و تحت عنوان «فهرست آمار های رسمی کشور» همه تمهیدات و امکانات لازم برای تولید آنها در سطح کشور و بر حسب تفکیک ها و زیر بخش های مورد نیاز از قبیل جنسیت وتقسیمات کشوری فراهم شود.

به گزارش مرکز آمار ایران  امید علی پارسا با اشاره به تحولات گسترده در پاسخگویی به نیازهای نظام برنامه‌ریزی توسعه گفت :‌ نظام آماری کشور، داده‌ها و اطلاعات آماری پایه‌ای جمعیت ومحاسبات ملی (عملکرد همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور) و شاخص‌های قیمت (انواع تورم تولید کننده و مصرف کننده) و اشتغال و بیکاری و درآمد و هزینه را مطابق با استانداردهای بین المللی هم از نظر فرآیند های تولید و هم از نظر زمان ارائه نتایج، ارائه می­‌نماید و در قالب سالنامه‌های آماری کشور و دستگاه های اجرایی به صورت سالانه حجم زیادی از داده ها و اطلاعات آماری تجمیع شده (aggregated) را بر حسب تفکیک‌های طبقه بندی‌های استاندارد بین المللی فعالیت ها را به صورت منظم ارائه می‌­نماید.

 وی افزود:‌ برای حرکت به سمت پوشش هرچه بیشتر این نیازها در سال ٩٧ همه نیازهای آماری ارکان حاکمیت و دستگاه‌های اجرایی به ویژه حوزه های برنامه ریزی را جمع­آوری نموده و انتظار می­رود با اولویت بندی آنها در شورای عالی آمار و تحت عنوان «فهرست آمار های رسمی کشور» همه تمهیدات و امکانات لازم برای تولید آنها در سطح کشور و بر حسب تفکیک ها و زیر بخش های مورد نیاز از قبیل جنسیت وتقسیمات کشوری فراهم شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399