سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 09:10
کد خبر: 48113

صالحی: بگذارید زنان حس کنند اگر تحصیل می کنند جایی برای فعالیت دارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سید عباس صالحی در مراسم تکریم و معارفه معاونان جدید «معاونت توسعه مدیریت و منابع» و «معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌ها»ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از زمان مدیریت جدید وزارت، نگاه براین بوده است که هم از همکاران خوب در دوره قبلی استفاده حداکثری شود و هم از تجربه‌های پیشین نهایت‌ بهره را ببریم.

صالحیادامه داد: در دوره جدید تصمیم براین بود با تلفیق تجربه و حضور نیروهای جدید بتوانیم روند خوبی را داشته باشیم، به همین منظور نگاه ما نسبت به آقای حسینی و کاراندیش برای حضور موثر در دوره جدید مثبت بود، پس از رای اعتماد؛ بنده بلافاصله به این دو همکار اشاره داشتم که تصمیم براین است که از مدیریت خوب شما در دوره جدید بهره ببرم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد ویژگی‌های سید هادی حسینی تاکید کرد: شناخت از مجلس، آشنایی با نمایندگان و مجموعه‌های بیرونی، فعالیت موثر وی در سفر به استان‌ها و همچنین ویژگی ایجابی‌ که همیشه خود را نماینده دولت می‌دانسته باعث حضور موثر حسینی در معاونت حقوقی شد و بعد از قانون منع به کارگیری بازنشستگان قطعا در ادامه مسیر از تجارب اجرایی ایشان بهره خواهیم برد.
صالحی در رابطه با تغییرات در سایر معاونت‌ها نیز گفت: ‌تصمیم بر این بود که اتفاقات مدیریتی به موقع رخ دهد ‌و جایگزینی‌ها صورت گرفت تا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک شرایط معلق قرار نگیرد، به همین ترتیب ما مدیران جدید را انتخاب کردیم و استفاده از سرپرست در سازمان سینمایی نیز برای جلوگیری از بلاتکلیفی در این سازمان مهم بود.
وی در مورد انتخاب کاراندیش برای معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌ها نیز یادآور شد: به کارگیری یک مدیر از فضای بیرونی وزارت‌خانه ممکن بود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دچار لطمه کند و زمان زیاد برای آشنا شدن فرد جدید با فضای این معاونت و وزارت فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی می‌توانست آسیب‌زا باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باتوجه به این موضوع از داخل مجموعه به دنبال شخصی بودیم که با مجلس تعامل داشته باشد، به همین خاطر آقای کاراندیش را که پیش از این در وزارت کشور فعالیت داشته و در بخش امور مجلس هم در گذشته کار کرده‌اند انتخاب کردیم، به نظر می‌رسد از داخل مجموعه بهترین گزینه برای این معاونت آقای کاراندیش باشند چراکه برای اعتبار وزارت‌خانه و دولت این معاونت حائز اهمیت است.
صالحی با اشاره به دلایل دیگر خود برای انتخاب معاون جدید حقوقی، امور مجلس و استان‌ها افزود: شناخت از استان‌ها برای ما در این دوره بسیار مهم است، به همین خاطر کسی که شناخت خوبی نسبت به استان‌ها داشته باشد باید در این ‌معاونت حضور یابد، پس اگر قرار بر این بود که شخصی از بیرون به مجموعه اضافه شود ممکن بود در آشنایی با استان‌ها با زمان طولانی مواجه شود، بنابراین شناخت خوب آقای کاراندیش از استان‌ها ما را به این سمت سوق داد که وی را انتخاب کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: ترکیب امور سه گانه حقوقی، آشنایی با مجلس و تسلط بر مشکلات استانی دلایل بهره‌گیری ما از آقای کاراندیش بود، همچنین استفاده از فضای حرفه‌ای اداری امری است که باید به آن توجه کرد و این خصوصیت در ایشان وجود دارد.

صالحی: بگذارید زنان حس کنند اگر تحصیل می کنند جایی برای فعالیت دارند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد انتخاب لادن حیدری نیز تصریح کرد: باتوجه به رویکرد دولت در بهره‌گیری از ظرفیت و توانایی‌های بانوان در بخش‌های مدیریتی که به دور از هرگونه نظرات جناحی امر مطلوبی است، ما نیز تصمیم به استفاده از ایشان گرفتیم، همه مدیران باید به این سمت بروند که زنان احساس کنند، اگر تحصیل می‌کنند و ظرفیتی دارند قطعا جایی برای فعالیت آنها وجود دارد، به همین منظور در وزارت فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی نیز سعی شد این امر را محقق کنیم.
صالحی بیان کرد: خوشبختانه در طول یک سال گذشته در معاونت‌های تخصصی در بخش‌های مختلف از حضور زنان بهره برده‌ایم اما متاسفانه در پست‌های معاونت این شرایط فراهم نشد، باتوجه به شرایط پیش آمده به نظر رسید می‌توان در این معاونت از حضور یک نیروی زن بهره برد.
وی ابراز داشت: خانم حیدری به خاطر شایستگی‌هایی که در کار خود داشته؛ پله پله به موفقیت نزدیک‌تر شد، معاونت توسعه مدیریت و منابع باید حافظ منافع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد، به همین خاطر این معاونت جای گفت‌وگو و در عین حال ایستادگی‌ است و باتوجه به شناخت بنده از خانم حیدری روحیه استدلال، اعتماد به نفس و جنگندگی در ایشان باعث انتخاب‌شان شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر خانم حیدری نسبت به سایر اتفاقات در معاونت‌ها آشنایی داشته و به همین خاطر زمان زیادی نمی‌برد تا ایشان با فضای معاونت آشنا شوند، بنابراین وی با سرعت می‌تواند در این معاونت آنچه نیاز است را به پیش ببرد.
صالحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت همگرایی در دو معاونت مذکور گفت: انتظار داریم همگرایی بین این دو معاونت حداکثری‌ باشد زیرا هماهنگی بین این دو باعث تاثیرگذاری بیشتر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌شود، هرگاه این دو معاونت بهتر عمل کنند مویرگ‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهتر در شریان خواهد بود.
وی اظهار کرد: مواردی که در همکاری‌ها اخلال ایجاد می‌‍‌کند باید برداشته شود و قطعا در دوره جدید این امکان وجود دارد که همگرایی بیشتر شود، در حوزه منابع مالی نیز باید توجه داشت که ما به خاطر شرایط سختی که امروز در کشور داریم دفاع از منابع و جذب آن سخت‌تر است و تخصیص منابع وارد دوره تازه‌ای شده است، پس دو مجموعه باید تلاش کنند تا در شرایط امروز که آماده برای بودجه 98 نیز می‌شویم بهتر عمل کنند تا منابع وزارت‌خانه بالاتر برود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با بحث کارکنان و ضرورت اهمیت به آنها نیز گفت: باید توجه داشت که ما با بخشی از کارکنان رسمی و غیررسمی مواجه هستیم، آن دسته‌ای هم که به صورت رسمی با ما سروکار ندارند جزو خانواده ما هستند و سال‌ها به ما کمک کردند و با دغدغه‌های این وزارت‌خانه همراه بودند، بنابراین اگر از منظر مالی نیز بعضا امکاناتی فراهم نیست ر‌وی گشاده داشته باشیم‌ و نشان دهیم که حواسمان به آنها هست و سعی می‌کنیم مشکلات آنها را حل کنیم.
وی در راستای اهمیت توجه به استان‌ها و شعار «ایران تهران نیست»، گفت: توانمندی‌هایی که در استان‌ها وجود دارد بعضا در تهران شاهد آن نیستیم، پس اگر ما به دنبال تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم باید در استان‌ها کار کنیم زیرا نمودها و خلاقیت‌ها در استان‌ها بسیار زیاد است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: گفت‌و‌گوی بین این دو معاونت می‌تواند به اتفاقات خوب در استان‌ها کمک کند، امید است معاونان جدید با تجربه‌های خود و همراهی مدیران این دو معاونت بتوانند اتفاقات خوبی را رقم بزنند و بتوانیم شکوفایی بیشتر را برای فرهنگ و هنر کشور به ارمغان بیاوریم و از این گردنه سخت که برای کشور اتفاق افتاده است عبور کنیم.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399