امور سیاسی و احزاب

نظر شورای نگهبان درباره 20 مصوبه مجلس دهم که در قالب طرح یا لایحه در وابپسین روزهای فعالیت این مجلس در صحن علنی پارلمانی به تصویب رسیده بود، از نظر عدم مغایرت با شرع و قانون اساسی اعلام شد.
سخنگوی شورای نگهبان از ایراد این شورا به لایحه حذف چهار صفر از واحد پولی کشور خبر داد و گفت: با وجود توضیحات رئیس بانک مرکزی در این خصوص همچنان برای اعضای شورای نگهبان ابهام باقی ماند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقتی نشاط در انتخابات نباشد یا انتخاب‌شوندگان نتوانند خواسته‌های مردم را محقق کنند، عملاً می‌توان گفت ما فاصله جدی با آرمان‌های انقلابیون دهه ۴۰ و ۵۰ گرفته‌ایم.
با توجه به انجام اصلاحات مورد نظر شورای نگهبان در لایحه بودجه ۱۳۹۹ نظر این شورا عصر چهارشنبه مبنی بر عدم مغایرت لایحه با شرع مقدس و قانون اساسی به مجلس اعلام شد.
عصر اقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان ضمن بیان اینکه امیدواریم تا پایان امروز جمع‌بندی نهایی را داشته باشیم، گفت: در خصوص بررسی بودجه جلساتی را با اعضای کمیسیون تلفیق و دوستان دولت داشتیم و روز گذشته هم جلسه مفصلی داشتیم که اصلاحاتی که برای مجلس ارسال کرده بودیم بررسی شد.
سخنگوی شورای نگهبان از برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریورماه ۹۹ خبر داد.
«حدیث سعدی اگر نشنوی چه چاره کند» شاید اگر در این مصرع واژه ظریف را جایگزین واژه سعدی پرآوازه کنیم، شاید شرح حال این روزهای وزیر امورخارجه کشورمان باشد که فاصله تفسیرها از گفته‌هایش با اصل سخن فرسنگ‌هاست و دلواپسان داخل و جنگ‌طلبان خارج هردو در این تفسیر هم آوا.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: نه تنها در مجموعه حاکمیت سعی کرده‌ایم که یا اطلاع‌رسانی انجام نداده یا ناقص انجام دهیم بلکه رسانه‌های مستقل را مجبور به یک سری گفتارهایی می‌کنیمدر همین راستا امروز علاوه بر اینکه حاکمیت با بحران اعتماد مواجه شده رسانه‌ها هم با بحران مشروعیت دست به…
حسین مرعشی گفت: باید هم اصل حادثه مورد ارزیابی قرار گیرد و هم کسانی که سعی در پنهان کردن این حادثه داشتند و دیر مسئولیت پذیرفتند، پاسخگو باشند. آقایان با این پنهان‌کاری حیثیت کشور را به سخره گرفتند.
شماری از نامزدها در جریان رقابت‌های انتخابات مجلس از شعارهای قومیتی به عنوان ابزاری برای تکیه‌زدن بر کرسی نمایندگی بهره‌می‌گیرند؛ اقدامی که منجر به تحریک قومیتی به خصوص در نواحی مرزی و در نتیجه به‌خطر افتادن اتحاد و انسجام ملی می‌شود.
همشهریان حاج قاسم سلیمانی از روزها پیش خود را برای استقبال از پیکر این شهید آماده کرده‌اند. پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش شب گذشته بعد از وداع مردم شهر مقدس قم، به مرقد امام خمینی(ره) در تهران منتقل شد تا پس از آن از طریق فرودگاه…
سه شنبه, 17 دی 1398 ساعت 08:52

اللهم إنا لا نعلم منهم إلا خیراً

عصر اقتصاد: روز گذشته پیکر سردار سپهبد قاسم سلیمانی پس از این که حضرت آیت الله خامنه‌ای با حضور در دانشگاه تهران بر پیکر مطهر این شهید عالی‌مقام، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و دیگر شهدای جنایت اخیر رژیم تروریست آمریکا، نماز اقامه کردند، در میان جمعیتی چند میلیونی تشییع شد.
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک و مشاور رئیس‌جمهور عنوان کرد: آمریکا به رهبری ترامپ با ترور سردار سلیمانی دست به قمار بزرگی زد، قماربازان می‌دانند که امکان دارد، گاه تمام اموال خود را در قمار ببازند.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: امروز آمریکایی‌ها دنیا را برای خودشان ناامن کرده‌اند زیرا جریاناتی که خودشان و جان مال شان را حاصل جانفشانی قاسم سلیمانی می‌دانند، انتقام خواهند گرفت.
نمازگزاران جمعه سراسر کشور روز گذشته پس از اقامه نماز به خیابان‌ها رفتند و عملیات ترور آمریکا را که منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، شد، محکوم کردند.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان درباره دیدار عارف و انصاری و صادق خرازی برای رایزنی با شورای نگهبان در مورد انتخابات و اینکه آیا این دیدار در راستای تایید صلاحیت هاست، گفت: در همه جلسات سوالات و ابهاماتی دارند که مطرح می کنند و گزارش غیررسمی آن را یکی…
شورای نگهبان به عنوان نهاد ناظر بر انتخابات‌ها در جمهوری اسلامی ایران، بودجه‌ای بالغ بر ۹۷۱۴۹۰ میلیون ریال را در بودجه سال آینده بابت این وظیفه خود دریافت خواهد کرد.
روزنامه ایران با محمدخوش چهره،اقتصاددان درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی و آسیبهای آن مصاحبه ای انجام داده است.
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شد.
مدیرکل مرزی وزارت کشور با بیان اینکه در ناآرامیهای اخیر عراق و ایران هیچگونه مشکلی وجود نداشته از برداشته شدن محدودیت کشور عراق در روزهای اخیر برای سفر به این کشور خبرداد و گفت: در این ایام به مسئولان مربوطه اعلام کردیم رصد و اشرافشان را روی گروهک‌ها داشته باشند…
عصر اقتصاد: بر اساس اطلاعیه شماره سه ستاد انتخابات کشور، انتخابات نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم در روز جمعه مورخ ۲-۱۲-۱۳۹۸ همزمان با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
عصر اقتصاد: سران قوا در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با تاکید بر همکاری کامل در اجرای مصوبه مدیریت مصرف سوخت و حمایت از معیشت اقشار کم درآمد اعلام کردند که کمک‌های حمایتی و معیشتی ماهانه بدون وقفه و به طور منظم پرداخت خواهد شد.
تجمعات اعتراضی در واکنش به افزایش قیمت بنزین از صبح امروز در برخی شهرهای ایران برگزار شد.
مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسئولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود.
حسین فریدون دستیار پیشین رییس جمهور که صبح امروزبرای تحمل ۵ سال حبس راهی اوین شد خواستار انتشار متن کامل حکم صادره برای خود و مستندات آن شد.
عصراقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح تشکیل وزارت بازرگانی به علت مغایرت آن با دو اصل قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شد.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: دیپلماسی التماسی آمریکا به جایی نرسید، وزیر امور خارجه‌مان را تحریم کردند؛ ظاهرا دلشان خوش می شود، اگر دلتان خوش می‌شوید بفرمایید. حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی اکبری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران در واکنش به تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه…
مصطفی کمالو عصراقتصاد: شهید بهشتی در کتاب «پیامبری از نگاه دیگر» تاکید دارد که در غیاب مناسبات عادلانه، امکان تحقق پذیری مقام خلیفة اللهی از انسان ها سلب می شود. امروز شما مشاهده می کنید، حساسیت ها نسبت به وضعیت مو و پوشش افراد چند ده برابر بیشتر از عدالت…
مصطفی کمالو عصراقتصاد: رئیس موسسه مطالعات دین و اقتصاد اظهار داشت: اعتقاد شهید بهشتی به اصل کار جمعی و اینکه هر کس دانسته‌ای دارد و باید به آن احترام گذاشت، با همه افراد با احترام گفت‌وگو می‌کرد.
چهارشنبه, 05 تیر 1398 ساعت 09:55

بهشتی اسوه مدیریت کشور بود

هاتف فرج اللهی عصراقتصاد: فاجعه جانگداز هفتم تیر علاوه بر شهادت مومنین شریف و خادم مردم از این جهت که تعدادی از مدیران تراز اول کشور و در راس آن ها شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی را از جامعه نوپای اسلامی گرفت به معنی واقعی کلمه یک فاجعه تلقی…
صفحه 1 از 14

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399