امور سیاسی و احزاب

یکشنبه, 30 شهریور 1399 ساعت 11:59

دشمن تا امروز هر غلطی خواسته، کرده است

نماینده بروجرد گفت: قطعاً مکانیسم ماشه بدون تیر خواهد بود و دشمن تا به امروز هر غلطی که خواسته کرده است و در این شرایط ملت ما باید بیش از گذشته خود را قوی کند و در مقابل آنان بایستد.
رئیس سازمان بازرسی می‌گوید بانک‌ها مجبور می‌شوند به پروژه‌های فاقد صرفه اقتصادی تسهیلات بدهند رئیس سازمان بازرسی کل کشور از بانک‌ها خواست چنانچه با فشار مقامات برای پرداخت تسهیلات به پروژه‌هایی که اولویت کشور نیست یا صرفه اقتصادی روبه‌رو شدند، به این سازمان خبر دهند.
تهران - دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی - ۱۳۹۹/۶/۲۴ نور المالکی رئیس جریان دولت قانون عراق و نخست وزیر اسبق این کشور که به تهران سفر کرده است بعداز ظهر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائِل دو…
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، گفت: رییس‌جمهور فرانسه گفته است: «کفرگویی بخشی از آزادی بیان است. فرانسه توهین به مذاهب و مقدسات را آزادی بیان می‌داند!». اولا کفرگویی عمل زشتی است. اما توهین به مذاهب و پیامبران، مسئله دیگری است و مکرون باید در مقام یک رییس دولت به عقاید و…
یک فعال سیاسی اصولگرا، گفت: از آنجا که هنوز ائتلاف اصولگرایان تشکیل نشده و سخنگو ندارد، اکنون هرگونه اظهارنظری در مورد انتخابات صرفا موضع شخصی افراد محسوب می‌شود و نظر مجموعه اصولگرایان نیست.
مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور با تشریح نقش نظام مطلوب تقسیمات کشوری در توسعه پایدار و متوازن کشور اظهار داشت: مرحله نخست کدگذاری تقسیمات کشوری امروز با حضور وزیر کشور رونمایی می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اصلاحیه جدید مالیات بر خانه‌های خالی هنوز در مجلس تصویب نشده و شورای نگهبان آن را به مجلس برگشت داده است و فعلا معلوم نیست که چه چیزی به تصویب برسد. بحث ما این است که ضرایب ما در قانون مالیات بر خانه‌های…
یک فعال سیاسی اصولگرا، گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند مجلس سکوی پرتاب برای ریاست‌جمهوری است و باید با استفاده از تریبون مجلس برای حضور انتخابات ۱۴۰۰ فضاسازی کنند.
یکشنبه, 19 مرداد 1399 ساعت 11:31

جزئیات جلسه رئیس شورای شهر با قالیباف

رئیس شورای شهر تهران جزئیاتی در خصوص جلسه با رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه داد.
نخستین جلسه کارگروه مراسم عزاداری ایام محرم و صفر ذیل کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا عصر سه شنبه در محل سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد.
سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به پرسشی درباره فرجام بررسی قانون جامع انتخابات در مجلس و این که آیا این قانون به انتخابات ۱۴۰۰ خواهد رسید؟ می‌گوید نمی‌توانم پیش‌بینی کنم، اما همکاری‌ها آغاز شده و کمیسیون شورای‌های مجلس در نشست‌هایی با برخی اعضا و کارشناسان شورای نگهبان این موضوع را…
نظر شورای نگهبان درباره 20 مصوبه مجلس دهم که در قالب طرح یا لایحه در وابپسین روزهای فعالیت این مجلس در صحن علنی پارلمانی به تصویب رسیده بود، از نظر عدم مغایرت با شرع و قانون اساسی اعلام شد.
سخنگوی شورای نگهبان از ایراد این شورا به لایحه حذف چهار صفر از واحد پولی کشور خبر داد و گفت: با وجود توضیحات رئیس بانک مرکزی در این خصوص همچنان برای اعضای شورای نگهبان ابهام باقی ماند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقتی نشاط در انتخابات نباشد یا انتخاب‌شوندگان نتوانند خواسته‌های مردم را محقق کنند، عملاً می‌توان گفت ما فاصله جدی با آرمان‌های انقلابیون دهه ۴۰ و ۵۰ گرفته‌ایم.
با توجه به انجام اصلاحات مورد نظر شورای نگهبان در لایحه بودجه ۱۳۹۹ نظر این شورا عصر چهارشنبه مبنی بر عدم مغایرت لایحه با شرع مقدس و قانون اساسی به مجلس اعلام شد.
عصر اقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان ضمن بیان اینکه امیدواریم تا پایان امروز جمع‌بندی نهایی را داشته باشیم، گفت: در خصوص بررسی بودجه جلساتی را با اعضای کمیسیون تلفیق و دوستان دولت داشتیم و روز گذشته هم جلسه مفصلی داشتیم که اصلاحاتی که برای مجلس ارسال کرده بودیم بررسی شد.
سخنگوی شورای نگهبان از برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریورماه ۹۹ خبر داد.
«حدیث سعدی اگر نشنوی چه چاره کند» شاید اگر در این مصرع واژه ظریف را جایگزین واژه سعدی پرآوازه کنیم، شاید شرح حال این روزهای وزیر امورخارجه کشورمان باشد که فاصله تفسیرها از گفته‌هایش با اصل سخن فرسنگ‌هاست و دلواپسان داخل و جنگ‌طلبان خارج هردو در این تفسیر هم آوا.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: نه تنها در مجموعه حاکمیت سعی کرده‌ایم که یا اطلاع‌رسانی انجام نداده یا ناقص انجام دهیم بلکه رسانه‌های مستقل را مجبور به یک سری گفتارهایی می‌کنیمدر همین راستا امروز علاوه بر اینکه حاکمیت با بحران اعتماد مواجه شده رسانه‌ها هم با بحران مشروعیت دست به…
حسین مرعشی گفت: باید هم اصل حادثه مورد ارزیابی قرار گیرد و هم کسانی که سعی در پنهان کردن این حادثه داشتند و دیر مسئولیت پذیرفتند، پاسخگو باشند. آقایان با این پنهان‌کاری حیثیت کشور را به سخره گرفتند.
شماری از نامزدها در جریان رقابت‌های انتخابات مجلس از شعارهای قومیتی به عنوان ابزاری برای تکیه‌زدن بر کرسی نمایندگی بهره‌می‌گیرند؛ اقدامی که منجر به تحریک قومیتی به خصوص در نواحی مرزی و در نتیجه به‌خطر افتادن اتحاد و انسجام ملی می‌شود.
همشهریان حاج قاسم سلیمانی از روزها پیش خود را برای استقبال از پیکر این شهید آماده کرده‌اند. پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش شب گذشته بعد از وداع مردم شهر مقدس قم، به مرقد امام خمینی(ره) در تهران منتقل شد تا پس از آن از طریق فرودگاه…
سه شنبه, 17 دی 1398 ساعت 08:52

اللهم إنا لا نعلم منهم إلا خیراً

عصر اقتصاد: روز گذشته پیکر سردار سپهبد قاسم سلیمانی پس از این که حضرت آیت الله خامنه‌ای با حضور در دانشگاه تهران بر پیکر مطهر این شهید عالی‌مقام، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و دیگر شهدای جنایت اخیر رژیم تروریست آمریکا، نماز اقامه کردند، در میان جمعیتی چند میلیونی تشییع شد.
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک و مشاور رئیس‌جمهور عنوان کرد: آمریکا به رهبری ترامپ با ترور سردار سلیمانی دست به قمار بزرگی زد، قماربازان می‌دانند که امکان دارد، گاه تمام اموال خود را در قمار ببازند.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: امروز آمریکایی‌ها دنیا را برای خودشان ناامن کرده‌اند زیرا جریاناتی که خودشان و جان مال شان را حاصل جانفشانی قاسم سلیمانی می‌دانند، انتقام خواهند گرفت.
نمازگزاران جمعه سراسر کشور روز گذشته پس از اقامه نماز به خیابان‌ها رفتند و عملیات ترور آمریکا را که منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، شد، محکوم کردند.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان درباره دیدار عارف و انصاری و صادق خرازی برای رایزنی با شورای نگهبان در مورد انتخابات و اینکه آیا این دیدار در راستای تایید صلاحیت هاست، گفت: در همه جلسات سوالات و ابهاماتی دارند که مطرح می کنند و گزارش غیررسمی آن را یکی…
شورای نگهبان به عنوان نهاد ناظر بر انتخابات‌ها در جمهوری اسلامی ایران، بودجه‌ای بالغ بر ۹۷۱۴۹۰ میلیون ریال را در بودجه سال آینده بابت این وظیفه خود دریافت خواهد کرد.
روزنامه ایران با محمدخوش چهره،اقتصاددان درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی و آسیبهای آن مصاحبه ای انجام داده است.
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شد.
صفحه 1 از 14

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399