وزارت کشور و انتخابات

وزارت کشور به استناد بند (چ) ماده ۱۳ قانون مدیریت بحران کشور، پیشنهاد آیین نامه اجرایی توسعه پوشش بیمه ای دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۲) قانون مدیریت بحران کشور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک ارایه کرده است.
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور درباره وقایع پیش آمده در روستای ابوالفضل در استان خوزستان می‌گوید طبق اعلام مسئولان تقسیمات کشوری چنین روستایی در نقشه وجود نداشت.
وزیر کشور گفت: مساله ارزهای صادراتی با همفکری اجزای مختلف دولت و بخش خصوصی قابل حل است.
وزیر کشور گفت: با اتفاقی که امروز افتاد سمن های جوانان جایگاه حقوقی در سطح ملی پیدا کردند که با استفاده از این جایگاه می توانند هم در تصمیم سازی ها و هم تصمیم گیری ها موثر باشند اما اینکه چقدر می توانند موثر باشند، بستگی به فعالیتهای خودشان دارد.
وزیر کشور گفت: عمده کودکان کار خیابانی، مهاجران افغانستانی هستند.
رحمانی‌فضلی گفت: قرار شد دستگاه‌های که نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند ظرفیت خود را بکار بگیرند تا امسال محرم متفاوتی داشته باشیم و ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بتوانیم مراسم را به نحو احسن برگزار کنیم.
معاون سیاسی وزیر کشور می‌گوید در سال آینده چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس و خبرگان طبق قانون باید برگزار شود که برنامه ریزیها از هم اکنون برای برگزاری این انتخابات ها آغاز شده و این وزارت‌خانه در برگزاری انتخابات‌های پیش‌رو، تابع تصمیمات…
سخنگوی وزارت کشور از ارائه لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها به هیات دولت خبر داد و تصریح کرد کهوزارت کشور به دنبال تسهیل در فرآیند صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری‌ها و همزمان تشدید مجازات ساخت و سازهای بدون پروانه الست.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، گفت: باید بتوانیم در فضای سخت کنونی در کنار یکدیگر، کارهای عمرانی و حوزه مسکن را در کشور دنبال کنیم و احیاناً بیماری کرونا مانع از این نشود که فعالیت‌های عمرانی ما تعطیل شود.
دبیر ستاد انتخابات کشور از فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخابات مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.
وزیر کشور با بیان اینکه سند همکاری جامع از مسائل مهم ایران و افغانستان است، گفت: خبر خوشی که آقای اتمر به ما دادند این است که ظرف ۳ ماه آینده بتوانیم این سند همکاری جامع را با هم یک پارچه کنیم و بتوانیم در دو کشور مصوب و اجرایی…
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی مدیریت بحران که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران طی سخنانی درباره مصوبات این جلسه اظهار داشت: طبق قانون جدید باید سند راهبردی مدیریت بحران تدوین شده و به تصویب شورای عالی…
سامانی با اعلام تصویب آیین نامه جدید اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در هیات وزیران، شرایط اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را تشریح کرد.
وزیر کشور شنبه شب در برنامه زنده نگاه یک گفت: متاسفانه هنوز باورهای غلط، تعصبات و عصبیتهای جاهلانه در برخی از افراد داریم. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در این برنامه که از ساعت ۲۳ آغاز شد و بیش از ۹۰ دقیقه بطول انجامید،…
وزیر کشور گفت: انتخابات مجلس فرصتی برای احقاق حق مدنی ملت جهت شرکت در اداره امور کشورو میدانی برای تحقق کارآمدی ونمایش توان و اقتدار اجرایی دولت مبدل کرد.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور تاکید کرد: بازار سرمایه در کشور در شرایط کنونی فرصت مناسبی برای رونق تولید و شرایط اقتصادی کشور است و همه نظام باید برای پاسخ به استقبال مردم از این حوزه پای کار بیاید.
وزیر کشور با تاکید بر این که صیانت از وضعیت موجود تولید، برای ما اولویتی مهم است از استانداران خواست ضعف‌ها و آسیب‌ها را با نگاه باز و واقعا کارشناسانه ببینند و نسبت به رفع آنها در سال ۹۹ اقدام کنند.
عصر اقتصاد: وزیر کشور ادامه فاصله‌گذاری اجتماعی و فیزیکی را به دلیل احتمال تشدید شیوع ویروس کرونا در صورت رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی ضروری خواند.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفت: باز فعالیت حوزه‌های مختلف به معنای رفع ویروس کرونا، کنترل و مدیریت قطعی آن نیست و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجددا شیوع پیدا می‌کند براین اساس تا کشف دارو باید فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی ادامه یابد.
وزارت کشور لیست مشاغل مجاز و غیر مجاز برای فعالیت پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را منتشر کرد.
 وزیر کشور گفت: از مردم می‌خواهیم که سفرهای خود را مدیریت کنند و با مسافران در ورودی شهرها محدودیت و سختگیری‌هایی خواهد شد که مسافرت‌های جدید اتفاق نیفتد.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با تاکید بر این که در حوزه امکانات، کالاها و نیروی انسانی مشکلی نداریم، گفت: رعایت اصول بهداشتی مردم و همکاری آنها با دولت و ارگان ها، می‌تواند تعداد و میزان هزینه های انسانی و طول دوره را کم کند.
سخنگوی وزارت کشور با اشاره به جلسه هماهنگی حوزه های هفتگانه این وزارتخانه، مصوبات این نشست را تشریح کرد.
سخنگوی وزارت کشور گفت: استانداران با درنظر گرفتن محدویت ها و مصوبات مدنظر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ضمن پیش بینی تمهیدات لازم برای فراهم سازی آسایش و رفاه شهروندان، برنامه ریزی و اقدام برای پیشگیری و کنترل حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال را انجام دهند.
سخنگوی وزارت کشور شایعه توقف فعالیت‌های خدماتی، تجاری و حمل و نقل در پایتخت را تکذیب کرد.
مدیرکل مرزی وزارت کشور از باز بود مرزهای غربی و شرقی کشور با انجام تمهیدات لازم برای رانندگان خبر داد.
وزیر کشور با بیان اینکه ساعت 24 امشب شعب اخذ رأی تعطیل می شوند، گفت: مردم به‌موقع در شعب اخذ رای حاضر شوند.
به گزارش اداره کل رسانه های خارجی بیش از ۴۰۰ خبرنگار مقیم و غیرمقیم رسانه های خارجی حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی را پوشش خواهند داد.
انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام زمان آغاز اخذ رای در انتخابات دوم اسفند را اعلام کرد.
وزیر کشور در همایش استانداران اعلام کرد که به دلیل زمان کوتاه میان ابلاغ قانون تا برگزاری انتخابات امکان اجرای کامل اصلاحات اخیر قانون انتخابات درباره هزینه‌های انتخاباتی نامزدها وجود ندارد.
صفحه 1 از 11

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399